WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Temmuz 2014) palamut, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Temmuz 2014) blackflood, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(28 Haziran 2014) mehmetali32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(20 Haziran 2014) blue32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(15 Haziran 2014) serkan24, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Haziran 2014) ozkanz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Haziran 2014) cesurlu16, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) sierra07, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) cewrik, ViStumbler içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) cewrik, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(02 Haziran 2014) Gökhan, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı konulu haber ekledi.
30
(01 Haziran 2014) kaykay05, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Mayıs 2014) Cracker162, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Dizüstü Pc Nin Wireless Kart Model Marka Chipset Öğrenme?

EN İYİ YANIT Abdus, 07 September 2010 - 05:20 AM

Merhabalar
Everest in ultimate edition programında Ağ-Windows ağ ismi altında görebilirsiniz.Mesela aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.Intel Pro Wireless 2200bg olarak görünmekte.

Kartın ismini öğrendikten sonra http://forums.remote-exploit.org backtrack forumlarında arama yapınız.Ya da google amcada "kart ismi" backtrack yazarak aratın.
Kolay gelsin. İletinin tam görünümüne git

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 MelihMert

MelihMert

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti
  • Nereden: Adana
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 07 September 2010 - 03:23 AM

Arkadaşlar ben yeni bi laptop aldım.Ve laptop un wireless kartının şifre kırıp kıramayacağını öğrenmem ve hakkında bilgi almam için marka,model ve chipset ini bimem lazım.bunu içini açmadan nasıl öğrenebilirim?bütün heryeri dolaştım bulamadım bunun hakkında bilgi.Belkide arama konusunu yalış yazmışımdır :rolleyes: Yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

#2 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,090 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 07 September 2010 - 05:20 AM   EN İYİ YANIT

Merhabalar
Everest in ultimate edition programında Ağ-Windows ağ ismi altında görebilirsiniz.Mesela aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.Intel Pro Wireless 2200bg olarak görünmekte.
everest.JPG
Kartın ismini öğrendikten sonra http://forums.remote-exploit.org backtrack forumlarında arama yapınız.Ya da google amcada "kart ismi" backtrack yazarak aratın.
Kolay gelsin.

#3 MelihMert

MelihMert

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 07 September 2010 - 07:42 AM

çok teşekkür ederim.

şuan itibari ile öğrendim. markası buymuş. Atheros AR5B95.Nasıl iyimidir sizce.hack felan yapılırmı bununla:D

#4 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,135 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 07 September 2010 - 02:55 PM

çok teşekkür ederim.

şuan itibari ile öğrendim. markası buymuş. Atheros AR5B95.Nasıl iyimidir sizce.hack felan yapılırmı bununla:D

Abdus arkadasimizin önerdigi gibi önce Google'da kücük capli bir arastirma yaptiniz mi?

#5 cesurlu16

cesurlu16

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 355 İleti
  • Nereden: Şanlıurfa

Yazma tarihi: 07 September 2010 - 04:46 PM

http://www.ibeini.com/hcl.htm
kardeş AR5B93 ile yapılıyor bi beini ve backtrack ın son versiyonlarını dene cd den boot et ve forumda backtrack ile ilgili bayağı bi döküman mevcut kolay gelsin

Konu cesurlu16 tarafından 07 September 2010 - 04:48 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#6 MelihMert

MelihMert

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 07 September 2010 - 05:32 PM

Abdus arkadasimizin önerdigi gibi önce Google'da kücük capli bir arastirma yaptiniz mi?

yaptım ama pek bişe anlayamadım.ingilizcem orta seviye öyle çok fazla kelime haznem yok.anladığım kadarıyla yapılabiliyor ama emin değilim.oyüzden sordum.teşekkürler.

#7 MelihMert

MelihMert

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 07 September 2010 - 05:33 PM

http://www.ibeini.com/hcl.htm
kardeş AR5B93 ile yapılıyor bi beini ve backtrack ın son versiyonlarını dene cd den boot et ve forumda backtrack ile ilgili bayağı bi döküman mevcut kolay gelsin

sağolasın kardeş.

#8 fatih33yucel

fatih33yucel

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 15 İleti
  • Nereden: Muğla
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 01 February 2013 - 01:56 AM

laptopumda aynı kart var ve beini ve backtrack ile uyumlu, problemsiz olarak çalışıyor fakat reaver ile çalışmıyor maalesef

#9 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,149 İleti
  • Nereden: Tekirdağ

Yazma tarihi: 27 February 2013 - 02:14 AM

Özellikle everest kurmanıza gerek yok aslında. Çalıştıra devmgmt.msc yazıp aygıt yöneticisini açtıkdan sonra ağ bağdaştırıcılarının içinden de bakabilirsiniz. Fakat bazı kartlarda ne aygıt yöneticinde ne de Everest'de cipset modeli yazmayabiliyor. Mesela benim laptopumun wifi kartına baktığımda Dell Half Mini Card yazıyor ama chipset aslında Broadcom'un bilmem kaç modeli. Dell, broadcom'a telif ücreti ödeyerek kullanıcılara bu kartı ben ürettim demek istemesinden başka birşey değil (sürücü dosyalarıyla oynayıp pcde gözükmesi gereken ismi dell'e çeviriyorlar) aynı; parçaları yurtdışından getirip telif ücreti karşılığında Casper'ın ben ürettim demesi gibi. Böyle durumlarda da ya açıp kartın üstüne bakıcaksınız ya da kenarda (D sürücüsünde veya CD'de) sürücü kurulum dosyaları varsa çoğu sürücüde "setup.ini" veya *.inf dosyalarının içinde karmaşık da olsa chipset marka modeli yazıyor.