WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Linksys Wrt54g Serisi Ile İnternet Kontrollü Anahtar

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 26 yanıt gönderildi

#21 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,116 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 05 January 2012 - 08:39 PM

Merhabalar
Finaller sebebi ile siteye giremiyorum, biraz anlayış ve sabır lütfen.
O son güncellemeyi yüklerseniz www klasörüne web browserdan ulaşamazsınız o yüzden ben "dd_wrt.v24_mini_generic_12533_.zip " diye foruma upload ettim.Ordaki 12533 sürümü ifade ediyor siz muhtemelen o sürümü yükleyerek 13064 ü yüklediniz ki 12533 den sonraki sürümlerde www klasöründen script çalıştırılıamıyor.Burada cons başlığı altında yazdığı(For DD-WRT V24 pre SP2 (svn 12533+) CGI support has been disabled as a fix for an exploit. See this ticket if you would like support reintroduced.) üzere.Usb yüklememelisiniz çünkü orjinal flashınız 4mb olduğu için ve usb için gerekli driverlar firmware üzerinde yer kapladığı için jjfs klasörünün boyutu küçülecektir.Özetle benim verdiğim sürümle yada dd-wrt den firmware indirdiğiniz yerden yukardan 12533 ü seçerek yapmalısınız.
Kolay gelsin.
  • 0

#22 asasq

asasq

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 5 İleti
  • Nereden: Adana
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 08 January 2012 - 10:25 PM

Merhabalar

Öncelikle zaman ayırdığınız ve yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben Meslek lisesinde Elektrik-Elektronik öğretmeni olarak çalışıyorum.Bu uygulama ve WR54GL ile yapılan diğer uygulamalar çok ilginç denemeye diye düşündüm.Eğer başarabilirsem proje yarışmasında kullanmak istiyorum.

Uyarınız üzere 12533 ü indirip cihaza yükledim. /jffs/www/cgi-bin klasörünü açıp index.sh,on.sh,off.sh dosyalarını yerleştirdim.Elektronik devreyi çok güzel baskı devre haline getirdim ve "gpio disable 7" komutu ile led'i yakabiliyorum ve "gpio enable 7" komutu ile söndürebiliyorum.

Ancak adres satırında "http://192.168.1.1/u...i-bin/index.sh" şeklindeki bir komutla script çalışmıyor.index.sh dosyasının uzantısını index.htm olarak değiştirdim arabirime ulaştım fakat hiçbir şekilde on.sh ve off.sh çalışmıyor.

Bu scriptleri nasıl çalıştırabilirim ve Routere internetten nasıl ulaşabilirim?Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sınavlarınızda Başarılar Dilerim.
İyi Akşamlar.
  • 0

#23 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,757 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 09 January 2012 - 07:28 PM

slm.
bir süredir inceliyorum konuyu. abdus üstat çok sağol anlatımlar
gayet basit ve güzel.
aslında güncel hayatta çok işe yarar şeyler yapılabilir.
benim aklımdada çiftlik için bir uygulama var. bakalım projelendirince burdan paylaşırım.

Konu mutkan tarafından 09 January 2012 - 07:29 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

3710142263.png

#24 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,116 İleti

Yazma tarihi: 10 January 2012 - 01:50 PM

Herkese merhabalar
@asasq
Aklıma dosya izinleri geliyor birtek on.sh , off.sh ve index.sh dosyalarını WinSCP ye girdikten sonra sağ tık özellikler e basın dosya izinlerini 700 yapıp deneyin aşağıda bi resim ekledim örnek olması açısından.Bu arada konu dışı bir soru benim 2. mesajımda verdiğim pcb pdf sini mi kullanarak yaptınız?Eğer öyle ise, mümkünse 1-2 fotoğraf eklerseniz seviniriz.
jjfs.JPG
Proje yarışmasında ödül kazanırsanız payımı isterim :P
İyi dilekleriniz için sağolun.
@mutkan
Projelendirmenizi merakla bekliyoruz.Hertürlü soruna ve soruya açığız.
İyi çalışmalar.
  • 0

#25 Hasan38

Hasan38

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 159 İleti
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 15 January 2012 - 07:07 PM

Devreyi 2-3 kere ayrı zamanlarda yapıp denememe rağmen sonuç alamamıştım bu gün devreyi tekrar yaptım vede çalışıyor fakat disable komutunu vererek lambayı açtım geri enable yaptıgımda lamba sönmedi 220 Voltluk lamba değil 12Voltluk şerit led üzerinde denedim bunu ondan olabilirmi ?

Enable komutunu veriyorum hem devredeki led hemde board üzerindeki led sönüyor fakat triyağa bağlı masamdaki ledlerim sönmüyor...

Cihaz 12V ile çalıştığı için ledler yanıyormuş cihazdan alıyormuş gücü... Ampül üzerinde deneyince açıp kapatabildim fakat düğme ille açıkken wrt54gl bir işe yaramıyor triyak üzerinden açıkkende düğme yaramıyor. Vavien gibi birşey yapmak gerek fakat ne zamandır düşünmeme rağmen bir çare bulamadım hem düğme ile hem triyak ile nasıl kontrol ederiz ?

EDİT:Flood yapmak yasak.İki mesajını birleştirdim Hasan.

Konu Abdus tarafından 16 January 2012 - 02:02 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Arka arkaya 2 mesaj

• 0

#26 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,116 İleti

Yazma tarihi: 16 January 2012 - 10:35 AM

Triyaklar 12v ile çalışmayacağı gibi, doğru akımla çalışmazlar.Yani 220v DC akım versen bile çalışmayacaktır.Alternatif akım yani AC olması şart.DC anahtarlaması bambaşka bi olaydır.En basit şekliyle bi röle ile yapabilirsin.

Ben devrede TIC226D kullandım ve bu triyağın datasheetine bakarsanız 400v a kadar olan alternatif akımı kontrol edebildiği yazıyor.

Hem anahtar hemde bu modla nasıl kontrol edersin sorusuna gelince aşağıdaki resimdeki gibi yapabilirsin.Yanlış yapacağın birşeyden dolayı sorumluluk kabul etmiyorum her zamanki gibi çünkü bunları zorla yaptırmıyoruz, bu modifikasyonları siz yapmayı seçiyorsunuz.
ads_z.JPG
Kolay gelsin.
  • 0

#27 Hasan38

Hasan38

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 159 İleti
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 16 January 2012 - 10:47 PM

Öncelikle teşekkürler. Çizdiğin şemada butonlar paralel bağlı galiba bendede şu anda öyle bağlı zaten, bunun çözümü seri bağlayarak triyağı sürekli açık tutmak veya 2 anahtar kullanarak teki ile direkt yakabileceğimiz şekilde, kısa sürede birşey alıp çıkmak için, diğer butonada triyağı seri bağlayıp akşam triyağı açıp gece yatarken kapatmak gibi birşey olabilir bu şekilde en azından triyak ile açtıgımızı düğme ile kapatabiliriz diyeceğim ama rauterın fişini çektiğimizdede zaten kapanıyor :D En iyisi böyle paralel durması galiba...

Bir soracağım şeyde ara sıra 1 snlik yanmalar yapıyor rauteri yeni fişe takmışken amber led tam yandıgında 1 sn yanıp sönüyor bu fark edilmiyor bile bu normalde şuna anlam veremedim: aynı şartel üzerindeki bir lambayı kapattıgımızdada oluyor :D Yada rauter fişe takılı olmadıgındada olabiliyor vs...

Tekrar teşekkürler :)
  • 0