WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1

Resim
- - - - -

Konu Nasıl Açılır?


Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

  • Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 Abdus

Abdus

    crew | jigsaw

  • Yönetici
  • 1,093 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 11 October 2010 - 01:25 AM

Merhaba değerli Wifi-Turk takipçileri
Forumda bizler ve sizler sıkça rastlıyorsunuz aynı sorular defalarca soruluyor arama yapılmıyor ve konular yanlış yerlere açılıyor ve bu ve benzeri davranışlar forumu karıştırıyor ve kirletiyor. Bunu önlemek adına "Konu nasıl açılır?" isimli bir başlık açmayı uygun gördük.Lütfen aşağıdaki kurallara uymaya çalışalım ve uyguluyalım.

Forumda bir mesajı sadece tek alana gönderiniz, aynı mesajı birden fazla alana göndermeyiniz ve konuyu yanıtlarken ardarda mesaj göndererek flood yapmayınız.Bir topicte altalta 2 veya daha fazla mesajınız varsa buna genel olarak flood diyoruz. Kısacası konulara alt alta mesaj atmıyoruz.Mesajlarınıza ani tepkiler beklememelisiniz. Bir mesaj attıktan sonra konuyla ilgili cevap/yorum gelmesi kullanıcıların o konuya girmesi ve hakkında belirtecek fikirlerinin olmasını gerektirir. Eğer ilgi çekebilecek bir konu ise zaten ya konunun devamı sağlanacak ya da konu hakkında yorumlar gelecektir."38926402 kişi bakmış yok mu bilen" tarzında mesajlar atmayınız

Forum konunuzun başlığını detaylı ve konuyu iyi bir şekilde özetleyen bir başlık olarak seçiniz ve konu içeriğinde ne kadar bilgi verebiliyorsanız o kadar bilgi alabilirsiniz unutmayın.

Forum mesajınızı BU ŞEKİLDE TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE YAZMAYINIZ.Forumda büyük harflerle yazmak bağırmak anlamına gelir.

Mesajınızı düzgün bir Türkçeyle ve chat dili kullanmadan yazınız.Forum dili Türkçedir. Üyeler anlaşılır ve düzgün bir dil ile yazmaya özen göstermek zorundadır.
slm nbr slmlar tşk tşkler mrb gibi "chat" diliyle yazışmak kesinlikle yasaktır. Chat diliyle yazılmış, Türkçe karşılığı varken gereksizce ingilizce kelimeler kullanılmış, tümü büyük ya da rastgele bazı harfleri büyük yazılar, yazı içindeki başlıklar hariç, normal puntodan büyük yazılar, tümü renklendirilmiş yazılar, ayrı bir bilgilendirme gerektirmeden düzeltilir ya da silinir.


Mesajı cevaplarken yukardaki üyeye cevap yazıyorsanız alıntı yapmanıza gerek yoktur.Alıntı sadece daha yukarda yapılan yorumlara karşılık olarak kullanılabilir.Mesajı kime yazdığınızı illa belli etmek istiyorsanız @üyeismi şeklinde kullanabilirsiniz.Ayrıca birden fazla üyeye aynı mesaj içerisinde cevap vermeye özen gösteriniz.


Arama yapmadan yeni konu açmayın.Soru, bu amaçla açılmış konu altında sorulmalı ve cevaplanmalıdır. Aynı konu için birbirine yakın içerikli çok sayıda başlık açılmamalıdır. Yanlış yerde bulunan yazılar, olması gereken konuya, ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın taşınır ya da silinir.

Yeterli arama yapmadan, soru sorulmamalıdır. İlgilendiğiniz konu için yazılmış yazıları okumalısınız. Bunlar, üyelerin yazdıkları mesajların içine dağılmış olabilir. Okuyup gereken bilgiyi almak yerine, birilerinin sizin için özetlemesini beklememelisiniz. Bu tür durumlarda cevap alma ihtimaliniz düşer. Yeni konu açarak sorduysanız, uyarıya gerek kalmaksızın eski konu ile birleştirilir ya da silinir.

Soruyu doğru bölüm altında sorun, konuyu doğru bölümde açın.Anten yapmak istiyorsanız bunu doğru bölümde yazmalısınız, mesela Güvenlik bölümü, soru için doğru yer değildir. Bu tür konular ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın taşınır ya da silinir.


Bir soruyu tek yerde sorun.Bir soruyu birden çok bölümde tekrar tekrar sormak, bir duyuruyu birden çok yerde yazmak, iki ayrı konudaki soruyu tek bir başlıkta sormak ya da çok geniş kapsamlı olarak sormak yanlıştır. Sorulara acil cevaplar istenmemelidir.

Mesajlarda küfür, argo veya kişilik haklarını zedeleyici nitelikte kelimeler kullanılamaz, saygısız ve seviyesiz davranılamaz. Bu tip mesajlar herhangi bir bilgilendirme yapmadan silinir. Durumun ciddiyetine göre, uyarı almadan forumdan uzaklaştırılmanız da mümkündür.


Konu başlığını yazarken dikkat edin.Yeni konu başlığı, konu içeriğine uygun yazılmalıdır. "merhaba", "Acil salıya lazım, yardım edin ", "Tekrar söylüyorum, cevap verin", "Cevap alamadım, cevap verin", "Hey orada kimse yok mu", "heeeelp", "önemliiii!!!!", "lütfeeeenn" vs. biçiminde sorarsanız cevap alamazsınız. İçerikle uyumlu olmayan başlıklar ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın değiştirilir ya da silinir.

Cevap vermeyin...
Yukarıda yazdığımız, kurallara uygun olmayan durumlar varsa, yazılanlara cevap vermeyin.


Buradaki kurallara ısrarla uymayan arkadaşlar, (Türkçe olmayan klavye kullanmak, yurt dışında yaşamak, yabancı uyruklu olup Türkçeyi sonradan öğrenmek, okuma yazmayı çok sonra öğrenmek ve benzeri mazareti olanlar hariç) forumu okumakla yetinmek zorunda kalabilirler.
  • 0Benzer Konular
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı

 
WiFi-TURK.COM
Türkiye'nin kablosuz teknoloji merkezi
2006 - 2020 ©