WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(21 Eylül 2014) rodi, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Eylül 2014) burgaz 2, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Temmuz 2014) palamut, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Temmuz 2014) blackflood, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Vinn 3g Modem Anten Yapimi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 pwas

pwas

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 09 December 2010 - 02:40 PM

MERHABA ARKADAŞLAR..Ben internete bağlanmak için turkcellin vermiş oldugu huawei e176g MODEL MODEM KULLANIYORUM..FAKAT BULUNDUĞUM BÖLGEDE 3G GÜNÜN BELLİ SAATLERİNDE VE ÇOK AZ ÇEKİYOR..GERİ KALAN ZAMANDA EDGE İLE BAĞLANMAK ZORUNDA KALIYORUM..BU USB 3G MODEME GÜÇLÜ BİR ANTEN YAPMAK İSTİYORUM...KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUM..TEŞEKKÜRLER..

#2 nitem

nitem

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 10 December 2010 - 01:36 AM

MERHABA ARKADAŞLAR..Ben internete bağlanmak için turkcellin vermiş oldugu huawei e176g MODEL MODEM KULLANIYORUM..FAKAT BULUNDUĞUM BÖLGEDE 3G GÜNÜN BELLİ SAATLERİNDE VE ÇOK AZ ÇEKİYOR..GERİ KALAN ZAMANDA EDGE İLE BAĞLANMAK ZORUNDA KALIYORUM..BU USB 3G MODEME GÜÇLÜ BİR ANTEN YAPMAK İSTİYORUM...KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUM..TEŞEKKÜRLER..

merhaba, yakında vınn anten yapımını sunacağım, yalnız sorunsuz bağlantı için antensiz olarak en az 1-2 diş hspa çekimi olması gerekir, 4 dişe çıkıyor ve kopma falan olmadan gayet iyi çalışıyor. siz şimdilik baz istasyonunu belirleyin, evin çeşitli noktalarında deneyin, çekimin en iyi olduğu noktayı tespit edin, bazen yerini 50 cm değiştirmek farkediyor. arkasına 12-15 cm mesafede sac levha yerleştirseniz de çekiş artıyor
zor olan antenden çok huawei ye fiş yapmak. neyse onu da izah etmeye çalışacağım, fırsat bulursam.. vınnlardan dertli çok kişi olduğunu tahmin ediyorum..

#3 pwas

pwas

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 11 December 2010 - 09:28 AM

merhaba, yakında vınn anten yapımını sunacağım, yalnız sorunsuz bağlantı için antensiz olarak en az 1-2 diş hspa çekimi olması gerekir, 4 dişe çıkıyor ve kopma falan olmadan gayet iyi çalışıyor. siz şimdilik baz istasyonunu belirleyin, evin çeşitli noktalarında deneyin, çekimin en iyi olduğu noktayı tespit edin, bazen yerini 50 cm değiştirmek farkediyor. arkasına 12-15 cm mesafede sac levha yerleştirseniz de çekiş artıyor
zor olan antenden çok huawei ye fiş yapmak. neyse onu da izah etmeye çalışacağım, fırsat bulursam.. vınnlardan dertli çok kişi olduğunu tahmin ediyorum..

Merhaba,anten yapımını sunmanızı merakla bekliyorum..en iyi olduğu noktayı tespit ettim birtek antenin yapımına kaldı iş...Benim anlamadıgım şu..kablosuz teknolojisinde türkiyedeki nadir,ender sitelerden biri burası..eminimki anten yapımındada gercekten cok deneyimli kişiler vardır bu sitede..2 gunde 1 kısının cewap yazması cok enteresan geldı bana...Kimse bilgilerini paylasmıcaksa bu siteye niye üye oldular soruorum?...
Veya sorularımızın cevabı ıcın kıdemlı mı olmamız gerekiyor illede?Bu dertten ceken bir sürü vınn kullanıcısı var umarım gerekli ilgi gösterilir..tesekkurler

Konu pwas tarafından 11 December 2010 - 09:29 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#4 nitem

nitem

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 11 December 2010 - 04:02 PM

Merhaba,anten yapımını sunmanızı merakla bekliyorum..en iyi olduğu noktayı tespit ettim birtek antenin yapımına kaldı iş...Benim anlamadıgım şu..kablosuz teknolojisinde türkiyedeki nadir,ender sitelerden biri burası..eminimki anten yapımındada gercekten cok deneyimli kişiler vardır bu sitede..2 gunde 1 kısının cewap yazması cok enteresan geldı bana...Kimse bilgilerini paylasmıcaksa bu siteye niye üye oldular soruorum?...
Veya sorularımızın cevabı ıcın kıdemlı mı olmamız gerekiyor illede?Bu dertten ceken bir sürü vınn kullanıcısı var umarım gerekli ilgi gösterilir..tesekkurler

tamam sunmak için çalşmaya başlıyorum, aslında hemen fotoğrafını çekip koyarımda, yapımını en ince ayrıntısına kadar açık şekilde anlatmak istiyorum onun için biraz uğraşacağım. kimsenin cevap vermemesi, konu nette bulunmuyor, yani blinmiyor, ondandır.
ben kendi çabamla yaptım, 4 aydırda kullanıyorum, şimdi yayına koyarım, bir haftada pıtrak gibi ben yaptım diye heryerden çıkar.

ha birde şimdiden rg174 anten kablosu temin etmelisiniz, sahibinden ve gittigidiyorda satılıyor, 6 m 10 lira civarı, bize 1m yetecek.

Konu nitem tarafından 11 December 2010 - 04:59 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#5 spoon1

spoon1

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 768 İleti

Yazma tarihi: 12 December 2010 - 04:49 PM

İHTİYACINIZ OLAN BU çevirici:
Resmi ekleyen

ve de bir wifi anteni..

Konu spoon1 tarafından 12 December 2010 - 04:51 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#6 selmangulec

selmangulec

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 3 İleti
  • Nereden: Konya
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 04 June 2012 - 09:51 AM

merhabalar ,
bu ürüne takmamız gereken anten wireless anteni mi? 3g modeme wireless anten takılmaz, deneyerek belki olumlu sonuç alınır . frekansları tutmaz demişti üstteki kabloyu satan bir satıcıya bu konuyu sorduğumda. (birde wi-fi anten ile wireless anten aynı mı acaba. bilemediğim için sormak istedim.)

saygılar...
selman güleç
konya

#7 blue32

blue32

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 267 İleti
  • Nereden: Manisa

Yazma tarihi: 04 June 2012 - 11:47 AM

merhabalar ,
bu ürüne takmamız gereken anten wireless anteni mi? 3g modeme wireless anten takılmaz, deneyerek belki olumlu sonuç alınır . frekansları tutmaz demişti üstteki kabloyu satan bir satıcıya bu konuyu sorduğumda. (birde wi-fi anten ile wireless anten aynı mı acaba. bilemediğim için sormak istedim.)

saygılar...
selman güleç
konya

çok haklısın hocam wifi frekans bandı ile 3g frekansı cok farklı frekanslar direk wifi anten takarsanız pek verim alamazsınız

#8 drejmustaf

drejmustaf

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 143 İleti
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 04 June 2012 - 08:33 PM

Tabi 3g şebekelerinin frekansının da farklı olduğunu not düşmek gerek 900 mHz kullanda var türkiyede 1800 mHz kullananda. Ki bu antende ölçü olayı etkliyor!

Konu drejmustaf tarafından 04 June 2012 - 08:33 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#9 blue32

blue32

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 267 İleti
  • Nereden: Manisa

Yazma tarihi: 05 June 2012 - 01:23 PM

3G frekansını bilmiyorum ama GSM frekansıyla aynı degil umts diye geciyor