WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Inssider 2.0 Programının Linux Sürümü Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,795 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 01 February 2011 - 11:20 PM

Merhaba arkadaşlar,
inSSIDer 2.0 programının Linux sürümü çıktı.
Haber Bağlantısı : Linux için inSSIDer 2.0
Bu programı Linux'ta deneyenler, bu başlık altında Linux sürümü hakkında görüşlerini bildirebilirler.

• 0

#2 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 02 February 2011 - 12:59 AM

Öncelikle Haberin Çevirisi ve yayınlamasından Gökhan ve Onur kardeşime teşekkürler. Böyle güzel ve önemli bir gelişmeyi paylaştığınız için.

İnsidder Kullanırken İnsidderın Linux versiyonu olsaydı ne olurdu diye hayıflanırdım. Metageek in Linux desteği çok iyi oldu. İnsidder gibi bir Programı Linuxa kazandırmakla hem Kendileri yazılım dünyasnda bilinirlik ve marka olma başarısını artırmış oldu hemde Linuxa Wifi Network scanner konusunda önemli bir desteği sağladı.

İnsidder muadili yokmuydu, elbette vardı. bende kullanıyordum. ismi ise iwScanner, İwscanner web site

İwscannerda başarılı bir program. fakat insidder daha kullanışlı ve faydalı özellikleride var elbette.

Linux dünyası gün geçtikçe gücünü artırıyor, farklı firmalar oluşumlar vs Linuxa destek vererek Linuxun gücünün büyümesine katkı sağlıyorlar. bu anlamda Metageek in bu desteğini oldukça önemli bir gelişme olarak görüyorum.

Bu arada Site moderatorlerinden Onur Arkadaşımızıda Linux konusunda ikna edebilmeninde Mutluluğunu yaşıyorum. :) Wifi-turk.com a yeni üye olduğum zamanlarda Onur bana, bir gün bizleride Linuxçu yapacaksın demişti. ;), ve sonuçta Onur arkadaşımın aklını çelmeyi başardım yippiiiiiiiii :D, Onur Ubuntu indirip kendi Netbook una kuracak. e bundan daha güzel ne olabilriki. tebrikler onur. ;)

İnsidder ı denedimmi. Tp-link 722N almıştım, Atheros Chipsetli diye Kullandığım PClinuxOS ta tanımayınca Bu chipset henüz yeni çıkmış diyip hiç sevmediğim XP kurdum. fakat sonra Ubuntu cd sini takp bakayım dedim. Baktım Ubuntu tanıyor. zira Kernelinin daha güncel olmasından tanıdı. XP den Windows 7 den gına geldi. yarın UBuntu kurar kurmaz deneyip bir SS koyayım bu başlığa. :)

Tekrar teşekkürler.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#3 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,795 İleti

Yazma tarihi: 09 February 2011 - 09:00 PM

Bugün Windows'u tamamen kaldırıp, Ubuntu'yu kullanmaya başladım.
Linux'un Yazılım merkezini gerçekten beğendim. Yakında inSSıDer'ı bir de Linux'ta test edeceğim. Eksik bulduğum yanları bu iletiye eklerim.
  • 0

#4 Neptun

Neptun

Aktif Üye

• Banned
  • 358 İleti
  • Nereden: Ağrı
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 24 February 2011 - 11:33 PM

Resmi ekleyen

Ubuntu 10.10 İnsidder programı.

Onur sana söylemeyi unutmuşum. İnsidder geliştiricilerine e-mail yazıp gönderdim. İnsidder Linux versiyonu için teşekkür ettiğimi ve mutlu olduğumu bildirdim. Onlarda Kullanıcı görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu her zaman Kullanıcların fikirlerini beklediklerini bildirdiler. ve İnsidder kullandığım için teşekkür ettiler.

İnsidder ın eksiklerini burda yazmaktansa yazılım henüz Alfa aşamasında olduğundan hataları ve eksiklikleri insidder geliştiricilerine bildirebilirsin. üstelik senin ingilizce çok iyi onlara kendi görüşlerini ve programdaki karşılaşmışsan hataları bildirmen insidderın Linux için daha sağlam bir hal almasını sağlayacaktır.

Bu arada AWN Dock umu beğendinmi? bende yeni keşfettim AWN yi. süper birşey. Ubuntuya Oldukça karizma katıyor. çokda kullanışlı :)
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#5 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,795 İleti

Yazma tarihi: 16 March 2011 - 01:44 AM

Ubuntu 10.10 Gnome Masaüstümden bir görüntü sunayım :D

Resmi ekleyen

Windowsa nazaran kasmadan ve seri çalışıyor diyebiliriz.
Ubuntu 10.04 LTS dağıtımını kullanan arkadaşlar kurulumda sorun yaşıyorlarsa 10.10 a yükselttikleri an sorun yaşamadan çalıştırabilirler.
  • 0

#6 Onur

Onur

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,795 İleti

Yazma tarihi: 28 March 2011 - 12:50 AM

Linux Mint Debian Edition 2'de inSSIDer :

Resmi ekleyen
  • 0