WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(21 Eylül 2014) rodi, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Eylül 2014) burgaz 2, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Temmuz 2014) palamut, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Temmuz 2014) blackflood, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Sinyal Gücünü Daha Net Almak Için Ne Yapmalıyım

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 21 yanıt gönderildi

#1 ziya07

ziya07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 10 February 2011 - 10:33 AM

Benim sorunum benzer sorunlarla fakat pek anlamyorum biraz yardımcı olursanız sevinirim .
bizim binada wireless internet sistemi var . 3 tane çöp kutusu şeklince verici var
bana en yakın olanı yaklaşık 8-9 metre wpa şifreli laptopla giriyorum fakat
benim odamda bazen hız düşüyor .evin içindede yer yer full çekiyor .
şimdi ben ne yapmalıyım evimde full çekmesi için .
mevcut olan airties rt 206 modemim var aslında bu modemi köprü olarakda kullanabilirimiyim ?
bide bi sorum daha olcak ? diyelim ki ; interneti başarılı bi şekilde wi-fi yolu ile bağladık
peki benim hdsmartmedia wlann lı bi oynatıcım var tv ye bağlı bunu pc ye ağlıyorum fakat bu sefer de
internete giremiyorum ? ben hem internete hemde hdsmarta yani 3 ünü nasıl bağlıyabilirim sorun yaşamadan ?
inşallah anlatabilmişimdir derdimi yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar iyi çalışmalar :)

#2 ziya07

ziya07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 11 February 2011 - 02:00 PM

arkadaşlar bi el atın alah aşkına :)

#3 cemal kunt

cemal kunt

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 562 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 11 February 2011 - 02:15 PM

Benim sorunum benzer sorunlarla fakat pek anlamyorum biraz yardımcı olursanız sevinirim .
bizim binada wireless internet sistemi var . 3 tane çöp kutusu şeklince verici var
bana en yakın olanı yaklaşık 8-9 metre wpa şifreli laptopla giriyorum fakat
benim odamda bazen hız düşüyor .evin içindede yer yer full çekiyor .
şimdi ben ne yapmalıyım evimde full çekmesi için .
mevcut olan airties rt 206 modemim var aslında bu modemi köprü olarakda kullanabilirimiyim ?
bide bi sorum daha olcak ? diyelim ki ; interneti başarılı bi şekilde wi-fi yolu ile bağladık
peki benim hdsmartmedia wlann lı bi oynatıcım var tv ye bağlı bunu pc ye ağlıyorum fakat bu sefer de
internete giremiyorum ? ben hem internete hemde hdsmarta yani 3 ünü nasıl bağlıyabilirim sorun yaşamadan ?
inşallah anlatabilmişimdir derdimi yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar iyi çalışmalar :)

Selamlar hocam.Evet rt-206 yı bridge(köprü) olarak kullanabilirsin.Modemin aryüzüne girdikten sonra mesh kısmından ayarlamalar yapabilirsin.Ama sana tavsiyem daha güçlü cihazlar alman.Aşağıdaki ürünleri bir incelersen daha iyi olur.
1.Airlive Wl-1700 1W
2.Alfa Awus 036H 1W
3.Net-Master Wu-150
Bu ürünler laptoplardaki wireless kartlarla kıyaslanamayacak kadar güçlüler bundan bir kuşkunuz olmasın.Bu ürünlerlr kesin çözüme varırsınız.Hdmastermedia konusunda malesef bir bilgim yok.Ne söylesem yalan olur :)
Saygılar....

#4 ziya07

ziya07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 11 February 2011 - 05:30 PM

Selamlar hocam.Evet rt-206 yı bridge(köprü) olarak kullanabilirsin.Modemin aryüzüne girdikten sonra mesh kısmından ayarlamalar yapabilirsin.Ama sana tavsiyem daha güçlü cihazlar alman.Aşağıdaki ürünleri bir incelersen daha iyi olur.
1.Airlive Wl-1700 1W
2.Alfa Awus 036H 1W
3.Net-Master Wu-150
Bu ürünler laptoplardaki wireless kartlarla kıyaslanamayacak kadar güçlüler bundan bir kuşkunuz olmasın.Bu ürünlerlr kesin çözüme varırsınız.Hdmastermedia konusunda malesef bir bilgim yok.Ne söylesem yalan olur :)
Saygılar....

kardeşim ilgin için çok teşşekür ederim . önerilerin için sağol . fakat 8-9 metre kada yakın olan wlan ağına masraf yapmak istemiyorum . elimdeki rt-206 modemden faydalanmak istiyorum . forumlarda arattım baktım gezdim biçok kez denedim köprü yapmayı fakat herşeyi yapıyorum resimli bi şekilde anlatımışlar arkadaşlar hepsini harfiyen yerine getiriyorum ancak ters giden bişiler olduğu kesin. bağlanmak istediğim modem gözüküyor hemde benim laptopla görmediklerim bile gözüküyr etrafımız hep site alanı çok modem var gerçekten . bizim sitemizdeki wlan şifreli. görünen ad çıkmadı ve şifreleme modu kısmıda kapalı gözükuyodu anlıyamadım . baglantı yaptım ama gerısını yapamadım acıkcası :) neyapmalıyım acaba . baya bi acıkladım sanırım .

#5 ziya07

ziya07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 14 February 2011 - 04:36 PM

1.Airlive Wl-1700 1W
2.Alfa Awus 036H 1W
3.Net-Master Wu-150
Saygılar....

kardesım ben bı urun aldım : everest ewn-686n wireless-n usb adapter sence bu urun ısımı gorurmu daha baglamadım cıhazı aldım denemek ıcın bı toptancıdan sana bı sorım dedım kardesım sence bu urun ısımı gorurumu . ısınıyor ve baglantı kopmaları oluyor dedıler aslı varmıdır . yardımcı olursan sevınırım .

#6 cemal kunt

cemal kunt

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 14 February 2011 - 05:05 PM

kardesım ben bı urun aldım : everest ewn-686n wireless-n usb adapter sence bu urun ısımı gorurmu daha baglamadım cıhazı aldım denemek ıcın bı toptancıdan sana bı sorım dedım kardesım sence bu urun ısımı gorurumu . ısınıyor ve baglantı kopmaları oluyor dedıler aslı varmıdır . yardımcı olursan sevınırım .

sence bu urun ısımı gorurmu Bu baya göreceli bir kavram çünkü sizin bunu ne için kullanacağınızı bir kez daha hatırlatmanız yeterli olacaktır.Ürüne gelecek olursak hiç deneme şansım olmadı bi ara alacaktım sırf meraktan ama daha profesyonel cihazlara para ayırmam gerektiği kanısına vardım.Bence bunu bir bilgisayarcı olarak ve genelleme yaparak söylüyorum ve kimse kusura bakmasın ben ne zaman üzerinde everest yazan bir cihaz göresem kesinlikle ucuzluk oluyor yani kalitesi tartışılır.Hatta geçenlerde bir adet taşınabilir usb disk markası everestti bismillah diyemeden bozuldu.Klavyeleride öyle hoparlorüde ama seçim size kalmış.Bana soracak olursanız ben şiddetle ortalama bir bütçeye sahip ve ortalama düzeyde bir kullanıcıya;
AirLive Wl-17000 'ü öneririm.Ve türkiyede çoğu toptancının stoğunda mevcuttur.Garantisi var yazıyor ama bir araştırmak lazım...

Saygılar....

Konu cemal kunt tarafından 14 February 2011 - 05:06 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#7 ziya07

ziya07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 14 February 2011 - 05:24 PM

sence bu urun ısımı gorurmu Bu baya göreceli bir kavram çünkü sizin bunu ne için kullanacağınızı bir kez daha hatırlatmanız yeterli olacaktır.Ürüne gelecek olursak hiç deneme şansım olmadı bi ara alacaktım sırf meraktan ama daha profesyonel cihazlara para ayırmam gerektiği kanısına vardım.Bence bunu bir bilgisayarcı olarak ve genelleme yaparak söylüyorum ve kimse kusura bakmasın ben ne zaman üzerinde everest yazan bir cihaz göresem kesinlikle ucuzluk oluyor yani kalitesi tartışılır.Hatta geçenlerde bir adet taşınabilir usb disk markası everestti bismillah diyemeden bozuldu.Klavyeleride öyle hoparlorüde ama seçim size kalmış.Bana soracak olursanız ben şiddetle ortalama bir bütçeye sahip ve ortalama düzeyde bir kullanıcıya;
AirLive Wl-17000 'ü öneririm.Ve türkiyede çoğu toptancının stoğunda mevcuttur.Garantisi var yazıyor ama bir araştırmak lazım...

Saygılar....

yanıtın ıcın tessekur ederım arkadasım. bu urunu aldım suan buro dayım ve burda laptopla cep telefonu bıle zor ceken bıryerde denedım laptobun 4 tane ag buldugu yerde everst marka wirelees adaptor en az 15 tane buldu 2-3 tane full ceken buldu . normal . ve satın aldıgım toptancıda bıkac bılgısayarcı ve bıkactanede ınternet kafe sahıbı arkadaslar bu everest model adaptorun web sıfrelerı kırma ozellıgınınde olduguna degındıler. oyle soylenınce bende hemen aldım. benden once bı arkadas da ordan tp-lınk adaptor almıs bıde + tp-lınk marka anten almıs 55 lıraya maal etmıs ben bu urunu 55 lıraya aldım alfa bulma sansım zayıf cunku alanyada yasıyorum . toptancının elındekı baska modellere dıkkat etmedım fakat bu urunu tavsıye etmelerının sebebı web sıfrelerı cozebılmesı. ben senın onerdıgını sorucam sımdı dukkan olarak yakın toptancı .yınede sana sorım dedım kardesım sence everest mı tp-lınk 7200 wireless adaptor mu yada dedıgın marla adaptormu almalıyım bu aksam alıcam hemen .

#8 ziya07

ziya07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 14 February 2011 - 05:31 PM

yanıtın ıcın tessekur ederım arkadasım. bu urunu aldım suan buro dayım ve burda laptopla cep telefonu bıle zor ceken bıryerde denedım laptobun 4 tane ag buldugu yerde everst marka wirelees adaptor en az 15 tane buldu 2-3 tane full ceken buldu . normal . ve satın aldıgım toptancıda bıkac bılgısayarcı ve bıkactanede ınternet kafe sahıbı arkadaslar bu everest model adaptorun web sıfrelerı kırma ozellıgınınde olduguna degındıler. oyle soylenınce bende hemen aldım. benden once bı arkadas da ordan tp-lınk adaptor almıs bıde + tp-lınk marka anten almıs 55 lıraya maal etmıs ben bu urunu 55 lıraya aldım alfa bulma sansım zayıf cunku alanyada yasıyorum . toptancının elındekı baska modellere dıkkat etmedım fakat bu urunu tavsıye etmelerının sebebı web sıfrelerı cozebılmesı. ben senın onerdıgını sorucam sımdı dukkan olarak yakın toptancı .yınede sana sorım dedım kardesım sence everest mı tp-lınk 7200 wireless adaptor mu yada dedıgın marla adaptormu almalıyım bu aksam alıcam hemen .

bu urunu 8-9 metredekı bınamızın wlann agına baglanmak ıcın almayı dusunuyorum belırtmek ıstedım. laptopla baglanırken surkelı baglantı kopuyor ve hız dusuyor ve yer yer yuzdeyuz cekıyor 8-9 metre mesafe olmasına ragmen ve bıkac kısı kullanıyor wlann agını ben dowload yaptıgım ıcın sureklı kopma oldugu ıcın baglantıda oyuzden boyle bısı almak ıstedım bunuda belırtmıs olayım arkadasım .

#9 cemal kunt

cemal kunt

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 14 February 2011 - 05:33 PM

Benim dediğim üründe Realtek 8187L chipset bulunmaktadır.Buda penetratıon testlerini azami hızda ve verimde yapmaya yarıyor.Bence benim tavsiyem üzerinde yoğunlaş ama sakın yanlış anlama o ürünü alman yada almaman bana hiçbir şekilde birşey kazandırmayacaktır.Böyle yapan arkadaşlar sayesinde her ürün önerisinde bunu üzerine basa basa söylemek zorunda kalıyorum...Bu arada keşke everet alacağınıza Airlive alsaydınız ve ikisininde chipseti aynı ve penetratıon testlerine elverişli.Bu arada telefon yada laptop'un wireless adaptorunu high-power cihazlarla karşılaştırmak haksızlık olur.Tabiki daha güzel çeker ve iyi verim alırsınız ama bununda iyisi var.Kafanıza takılan başka birşey varsa buyrun?..
Saygılar....

#10 ziya07

ziya07

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 14 February 2011 - 05:42 PM

Benim dediğim üründe Realtek 8187L chipset bulunmaktadır.Buda penetratıon testlerini azami hızda ve verimde yapmaya yarıyor.Bence benim tavsiyem üzerinde yoğunlaş ama sakın yanlış anlama o ürünü alman yada almaman bana hiçbir şekilde birşey kazandırmayacaktır.Böyle yapan arkadaşlar sayesinde her ürün önerisinde bunu üzerine basa basa söylemek zorunda kalıyorum...Bu arada keşke everet alacağınıza Airlive alsaydınız ve ikisininde chipseti aynı ve penetratıon testlerine elverişli.Bu arada telefon yada laptop'un wireless adaptorunu high-power cihazlarla karşılaştırmak haksızlık olur.Tabiki daha güzel çeker ve iyi verim alırsınız ama bununda iyisi var.Kafanıza takılan başka birşey varsa buyrun?..
Saygılar....

kardeşim çok makbule gecdı acıklamaların ıcın cok tessekur ederım. pekı senın dedıgın urunde herhangı bır sorunla karsılasırmıyım ve urunun fıyatı nedır acaba bır bılgın varmı . ayrıca dedıgın urunde web sıfresı kırma olayı mevcutmu .