WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Wrt54gs Firmware Yarıda Kaldı.

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 17 yanıt gönderildi

#1 aryan

aryan

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 09 December 2011 - 03:36 PM

Linksys WRT54GS modeme firmware atarken yarıda kaldı. Şuan Lan portuna bağlı 192.168.1.1 ping atabiliyorum ama cihazın üstünde ios yüklü değil.

Yeni bir firmware kurmak için ne yapmam gerekir.
Power ışığı sürekli yanıp duruyor.
Çöp mü oldu cihaz şimdi?
  • 0

#2 aryan

aryan

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 09 December 2011 - 03:59 PM

Bilen yok mu aranızda arkadaşlar ?
  • 0

#3 dereli67

dereli67

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 723 İleti
  • Nereden: Zonguldak
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 09 December 2011 - 07:23 PM

Geçmiş Olsun.
Bu gibi durumlarda, flash dışarıdan programlanarak cihaz kurtarılabiliyor.
Abdus Hocamıızın forumda buna benzer Jtag Çalışmaları Mevcut.

Elektronik deneyiminiz varsa, siz de yapabilisiniz.

Uydu cihazlarında programlama yapmıstım ama modemler de hiç yapmadım.

Ayrıca, cihazı flash programlayan tamir dükkanlarına götürüp yaptırma seçeneğiniz de olabilir.

Tabi ne kadar ücret talep edilir hiçbir fikrim yok.

WRT54gs Jtag olarak arama motorlarına sorarsanız, fikir sahibi olursunuz

Konu dereli67 tarafından 09 December 2011 - 07:24 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Karanlık Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar.
Güneş Yalnız da Olsa Etrafa Işık Saçar. Üzülme..!
Doğruların Kaderidir Yalnızlık...
Kargalar Sürü ile Kartallar Yalnız Uçar......

#4 aryan

aryan

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 09 December 2011 - 08:21 PM

Geçmiş Olsun.
Bu gibi durumlarda, flash dışarıdan programlanarak cihaz kurtarılabiliyor.
Abdus Hocamıızın forumda buna benzer Jtag Çalışmaları Mevcut.
Elektronik deneyiminiz varsa, siz de yapabilisiniz.

Uydu cihazlarında programlama yapmıstım ama modemler de hiç yapmadım.

Ayrıca, cihazı flash programlayan tamir dükkanlarına götürüp yaptırma seçeneğiniz de olabilir.

Tabi ne kadar ücret talep edilir hiçbir fikrim yok.
WRT54gs Jtag olarak arama motorlarına sorarsanız, fikir sahibi olursunuz

Hard reset attıkdan sonra TFTP ile bağlanmaya denedim , router ın lan bacağı ping alıyor , fakat tftp bağlanmıyor.
  • 0

#5 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 09 December 2011 - 11:06 PM

Merhabalar
İlk postunuz 15:36 ikinci postunuz 15:59.Yıldırım hızında, yarınlar yokmuşçasına cevap bekliyorsunuz heralde.Forum kurallarını okuyun yoksa sadece forumu okumak zorunda kalabilirsiniz.
Konuya gelecek olursak tftp ile atabilmeniz lazım, pingde alıyormuşsunuz ne güzel demek ki cfe yani bootloaderınız sağlam.Denediniz olmadı ise jtag ile veya seri port (max 232 entegresi kullanarak bi adaptör yapmanız lazım yine) üzerinden atacaksınız.Dediğim gibi tftpnin çalışması lazım, bu cihazlarda bootloader süresi düşük olduğundan direkt kerneli (ios değil, ios bir apple yazılımıdır) boot etmeye çalışıyor ve muhtemelen sizde o aralığı yakalayamıyorsunuz tftp kullanırken.Daha hızlı olmayı deneyin.Buraya bakmanızıda tavsiye ederim.
İyi çalışmalar.

EDİT:Cisconun ios u varmış hatta apple da onlardan çalmış.Ama WRT54G serisinde ya Linux yada Vxworks kullanılmakta.

Konu Abdus tarafından 10 December 2011 - 12:07 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Bilgi eksikliği

• 0

#6 aryan

aryan

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 09 December 2011 - 11:22 PM

Merhabalar
İlk postunuz 15:36 ikinci postunuz 15:59.Yıldırım hızında, yarınlar yokmuşçasına cevap bekliyorsunuz heralde.Forum kurallarını okuyun yoksa sadece forumu okumak zorunda kalabilirsiniz.
Konuya gelecek olursak tftp ile atabilmeniz lazım, pingde alıyormuşsunuz ne güzel demek ki cfe yani bootloaderınız sağlam.Denediniz olmadı ise jtag ile veya seri port (max 232 entegresi kullanarak bi adaptör yapmanız lazım yine) üzerinden atacaksınız.Dediğim gibi tftpnin çalışması lazım, bu cihazlarda bootloader süresi düşük olduğundan direkt kerneli (ios değil, ios bir apple yazılımıdır) boot etmeye çalışıyor ve muhtemelen sizde o aralığı yakalayamıyorsunuz tftp kullanırken.Daha hızlı olmayı deneyin.Buraya bakmanızıda tavsiye ederim.
İyi çalışmalar.

Cisco ' nun ios ' u ile karıştırınca benzerlik olduğunu düşündüm. Verdiğiniz linke daha önce baktım. 30 30 30 hard reset denedim. Linksys offical linkden , tftp ' nin nasıl yapıldığınıda inceledim. Hard reset esnasın cihazın ledlerinde en ufak bir değişiklik olmadı. Buna rağmen TFTP deniyim mi? Özelden mesaj atmak yasak mı ?
  • 0

#7 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti

Yazma tarihi: 09 December 2011 - 11:35 PM

Hard resetle sorunu çözemezsiniz gibi görünüyor zaten.Tftpyi daha hızlı yapmayı deneyin.Özel mesajdan yardım istemek(Telefon yada e-maille yardım istemek) yasak öm atmak yasak değil, sonuçta burası bir forum belki başka bir arkadaşımız sizinle aynı sorunu yaşayacak.
Onun dışında Tftpyi başaramazsanız jtag yada seri port yöntemlerinden birisini denemek zorunda kalacaksınız.
Kolay gelsin.
  • 0

#8 aryan

aryan

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 10 December 2011 - 12:17 AM

Hard resetle sorunu çözemezsiniz gibi görünüyor zaten.Tftpyi daha hızlı yapmayı deneyin.Özel mesajdan yardım istemek(Telefon yada e-maille yardım istemek) yasak öm atmak yasak değil, sonuçta burası bir forum belki başka bir arkadaşımız sizinle aynı sorunu yaşayacak.
Onun dışında Tftpyi başaramazsanız jtag yada seri port yöntemlerinden birisini denemek zorunda kalacaksınız.
Kolay gelsin.

Anladım.

Cihazın içine şuan Linksys Firmware Version: v1.52.8 atmış bulunmaktayım. Benim ürün GS serisi. .DD-wrt ' ın hangi sürümünü kurmam gerekiyor. DD-wrt ' nin sitesinde WRT54GS serisini buldum. Bunlardan hangisini web arayüzünden upgrade etmem gerekiyor?

Forumdaki GL serisinde anlatılmış fakat ben hata alıyorum. TFTP ile mi atmam gerekiyor ?
  • 0

#9 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti

Yazma tarihi: 10 December 2011 - 12:19 AM

Şuan web arayüzüne ulaşabiliyor musun?
  • 0

#10 aryan

aryan

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 10 December 2011 - 12:28 AM

Şuan web arayüzüne ulaşabiliyor musun?

Evet ulaşabiliyorum . linksys ' in offical en son sürümünü yükledim. dd-wrt konusunda yardımcı olursanız , bende bilgi sahibi olmuş olurum . Upgrade faild alıyorum. cihazın üzerindeki bellek miktarından da bi haberim. :(
  • 0