WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Temmuz 2014) palamut, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Temmuz 2014) blackflood, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(28 Haziran 2014) mehmetali32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(20 Haziran 2014) blue32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(15 Haziran 2014) serkan24, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Haziran 2014) ozkanz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Haziran 2014) cesurlu16, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) sierra07, 10Gbps hızında Wi-Fi: 802.11ax standartı içeriğine yorum ekledi.
2
(03 Haziran 2014) cewrik, ViStumbler içeriğine yorum ekledi.
2

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Elcomsoft Wireless Security Auditor Türkçe Kullanımı Video Anlatım

elcomsoft türkçe anlatımı wpa2 wordlist hack backtrack wpa 2 hack backtrack .cap elcomsoft

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 capsizcakir

capsizcakir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 33 İleti
  • Nereden: Adana
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 23 February 2012 - 04:11 PM

Evet arkadaşlar birçok kişinin kullanımda sıkıntı çektiği EWSA programının kullanımını anlatan bir video çektim.Şifresi bilinen paketlerle ayrıntılı olarak şifrenin nasıl kırılacağını anlattım. EWSA ile paket toplanabileceğini kabaca anlattım.Birçok kişinin bilmediği bir özelliğin üzerinde ayrıntılı olarak saldırı düzenledim. Peki nedir bu biinmeyen şey?

WPA'ları kırarken wordlist olmasa da olur.Wordlistssiz saldırı düzenlenebiliyor bunu anlattım.
Eğer ki şifre hakkında birazcık bilgi sahibiyseniz wordliste gerek yok.Yani çoğu kişinin şifresi plaka+isimveyaşehir+dogumyılı şeklinde.

Hani diyorlar ya wordlisttin içinde şifre olmazsa olmaz... Hayır kesinlikle öyle bir şey yok.
Wordlistimizde bulunmayan şifreyi de kırabiliriz. Bunun örneğini de anlattım.Birden fazla wordlist ile taratma özelliğini kullanarak hem de.
Yani elimizdeki iki wordlistin tüm şifrelerini birbiriyle kullanarak kırmaya çalışıyor. Örnek vereyim şifremiz 02Kahta1905 ise, birinci wordlistte 02Kahta, ikincisinde ise 1905 varsa bu şifre kırılır. Veya birinicisinde 02, ikincisinde Kahta1905 olsa yine kırılır.
Birinci wordlistte bulunduğunuz ilin plakasını, ikincisine ise isim+yıl ollan bi wordlist seçerseniz, birçok şifreyi kırabilirsiniz. Bunun da örneğini verdim. 14 basamaklı, içerisinde kçk harf+byk harf+rakam olan bir şifre 14 saniyede kırıldı. Şaşıranlar veya inanamayanlar hazırladığım videoyu izleyebilir. :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SBlivcR_zvA

Konu onurxserver tarafından 21 March 2012 - 03:09 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Anlatım ve imla, video yenilendi.

#2 onurxserver

onurxserver

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,681 İleti
  • Nereden: Belirsiz

Yazma tarihi: 23 February 2012 - 07:37 PM

Ellerinize sağlık. Elcomsoft konusunda kullanıcıları yönlendirebileceğimiz videolu bir belgemiz oldu.
imla ve anlatım bakımından gerekli düzenlemeleri yapıp, sabitliyorum.

#3 capsizcakir

capsizcakir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 23 February 2012 - 07:42 PM

Ne demek.. Umarım faydalı oluruz..

#4 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 23 February 2012 - 07:54 PM

Video icin ellerine saglik ama video'da sona dogru verdigin mesajlarin gereksiz oldugunu düsünüyorum. Birde sesin bazi kisimlarda cok zor anlasiliyor.

#5 capsizcakir

capsizcakir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 23 February 2012 - 08:06 PM

Sözüm meclisten dışarı.. Sesimi çözemedim bi türlü..ayarlara girdim azalttım olmadı arttırdım olmadı.. Zaten bi çok şeyi ses olmadan da anlamak mümkün gibi geldi bana.. Yine de bir kısmını yazdım.. oradan da anlaşılabilir..

#6 abdülham1

abdülham1

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 58 İleti
  • Nereden: Manisa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 24 March 2012 - 06:28 PM

Kardeşim, elcomsoft'un elindeki sürümü full ise link atarmısın indiriyim kurcaliyim biraz ? Bendeki kelime saldırısı yapmıyor eski sürüm ondan dolayı sordum ... Bol sinyallerr *** :)

#7 AhmetKa

AhmetKa

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 2 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 11 April 2012 - 12:09 AM

Teşekkürler anlatımın için ewsa programının full ve çalışanı elinde olan varsa paylaşabilir mi?

#8 capsizcakir

capsizcakir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 16 July 2012 - 05:01 PM

google de ewsa pacth diye aratırsan bulursun kardeşim..

#9 ibrahimcelik

ibrahimcelik

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 60 İleti
  • Nereden: Mersin
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 19 July 2012 - 07:26 PM

Eline sağlık kardeşim dili nasıl türkçe yapıyoruz...

#10 capsizcakir

capsizcakir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 20 July 2012 - 12:04 AM

teşekkür ederim kardeşim.. Dil paketi google de aratarak bulabilirsin..