WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Awus036H Ile 100M Ötedeki Daireye Wirelless Yardım

alfa awus036h 100m

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 merty

merty

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti
  • Nereden: Kocaeli
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 15 March 2012 - 08:31 PM

Arkadaşlar merhabalar aranızza yeni katıldım. Geçen gün alfa 1w aldım arkadaşımın evinden interneti çekmek için. Cihaz çok güzel çalışıyor arkadaşımın apartmanındaki yandaire komşusunun internetini görmesine ragmen arkadaşımın internetini göremedi ne yazıkki. Daireler birbirini görüyor fakat modem biraz içeride onuda taşıyamıyoruz, çünkü süperonlie tılgın modem vdsl kablosu uzun degil.

5db anten takılı alfada ne yapmamı önerebilirsiniz. Aradaki mesafe : 108m (google earht)Untitled.jpg

Konu merty tarafından 15 March 2012 - 08:33 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,180 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 15 March 2012 - 09:10 PM

daha uzun kablo alip uzatsaniz daha mantikli olur, alfa icin yön anteni fikri akla gelebilir, ama ben bu durumda dagitici üzerinde degisikler yapmayi daha uygun görüyorum.
  • 0

#3 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,757 İleti
  • Nereden: Aydın

Yazma tarihi: 15 March 2012 - 09:20 PM

antendi ıvırdı zıvırdı derken bir dünya para harcarsın bence hiç o işlere girme. Madem modemi taşıyamıyorsun 38 liraya bi adet tplink 740n router yada tplink 500g access point al. Modeme ag kablosu ile bagla camın önüne koy routeri yada access pointi artık ne alırsan. Al sana son sürat bağlantı. 740n alman ileriye dönük iyi olur. Olmadı ilerde bi tanede kendi evine alır wds ile bağlarsın 2 routeri birbirine evinde kendi netin var gibi 4 port kablo hemde wifi olur.

Konu mutkan tarafından 15 March 2012 - 09:23 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

3710142263.png

#4 merty

merty

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 15 March 2012 - 09:59 PM

daha uzun kablo alip uzatsaniz daha mantikli olur, alfa icin yön anteni fikri akla gelebilir, ama ben bu durumda dagitici üzerinde degisikler yapmayi daha uygun görüyorum.

çok sagolun cevabınız için ..bencede alfa ile nekadar ugraşsamda degişmeye bilir zaten kot farkıda var biraz
  • 0

#5 merty

merty

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 15 March 2012 - 10:02 PM

antendi ıvırdı zıvırdı derken bir dünya para harcarsın bence hiç o işlere girme. Madem modemi taşıyamıyorsun 38 liraya bi adet tplink 740n router yada tplink 500g access point al. Modeme ag kablosu ile bagla camın önüne koy routeri yada access pointi artık ne alırsan. Al sana son sürat bağlantı. 740n alman ileriye dönük iyi olur. Olmadı ilerde bi tanede kendi evine alır wds ile bağlarsın 2 routeri birbirine evinde kendi netin var gibi 4 port kablo hemde wifi olur.

sagolun cevabınız için.
access point alıp kabloyla ugraşmasam olurmu yani direk wireless üzerinden baglansa modemle
  • 0

#6 merty

merty

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 15 March 2012 - 10:42 PM

sagolun cevabınız için.
access point alıp kabloyla ugraşmasam olurmu yani direk wireless üzerinden baglansa modemle

pardon yani repeater ile bu işi yapabilirmiyim kablo karmaşası istemeyebilir arkadaşım

Konu merty tarafından 15 March 2012 - 11:28 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,757 İleti

Yazma tarihi: 16 March 2012 - 01:12 PM

tabiki yapabilirsin lakin hızda kayıp ve stabilitede problemler yaşarsın.
senin kaynağın karşıdaki router yada access point olucak, kaynağa interneti ne kadar
hızlı ve kesintisiz aktarırsan o kadar problemsiz bir bağlantın olur.
repeating şart dersen önerdiğim router sorun çıkarabilir wds farklı markalar arasında
sağlıklı çalışmıyabiliyor. fakat 500g access point ile universal repeating yapabilirsin.
ama bence kablo şart oraya.
  • 0

3710142263.png

#8 merty

merty

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 16 March 2012 - 02:51 PM

tabiki yapabilirsin lakin hızda kayıp ve stabilitede problemler yaşarsın.
senin kaynağın karşıdaki router yada access point olucak, kaynağa interneti ne kadar
hızlı ve kesintisiz aktarırsan o kadar problemsiz bir bağlantın olur.
repeating şart dersen önerdiğim router sorun çıkarabilir wds farklı markalar arasında
sağlıklı çalışmıyabiliyor. fakat 500g access point ile universal repeating yapabilirsin.
ama bence kablo şart oraya.

bunu alsam Tp-Link TL-WA730RE nasıl olur acaba fiyatı uygun gibi geldi. 500g den biraz pahalı ama
  • 0

#9 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,757 İleti

Yazma tarihi: 16 March 2012 - 08:45 PM

düşündüğün cihaz alan artırıcı diye geçiyor. wpa felan da destekliyor. okuduğum yorumlar gayet iyi çalıştığı
ve iş yaptığı yönde. senin işini görür diye düşünüyorum. burdanda paylaşırsın hem bizde bilgilenmiş oluruz.
  • 0

3710142263.png

#10 merty

merty

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 17 March 2012 - 04:37 AM

düşündüğün cihaz alan artırıcı diye geçiyor. wpa felan da destekliyor. okuduğum yorumlar gayet iyi çalıştığı
ve iş yaptığı yönde. senin işini görür diye düşünüyorum. burdanda paylaşırsın hem bizde bilgilenmiş oluruz.

teşekkür ederim. Deneyip sizinle paylaşacagım.
  • 0