WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2
(02 Ağustos 2014) python_112, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(18 Temmuz 2014) waxfor, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(08 Temmuz 2014) polat33, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Temmuz 2014) palamut, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Temmuz 2014) blackflood, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(28 Haziran 2014) mehmetali32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(20 Haziran 2014) blue32, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Ev Içi Kablosuz Ağ Sorunu

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 diablotic

diablotic

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 5 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 01 May 2012 - 02:32 PM

Merhabalar,

dün öğlen itibariyle superonline fibere geçtim,50mpbs abonesi oldum 250gb hız alanlı ki sadece hız alanı geniş olduğu için tercih ettim. Odadaki tesisatta problem olduğu için fiber kabloyu odama çekemediler, antreye duvara monte edip gittiler.

Masaüstü bilgisayarlardan birisinde zyxel marka bir usb wireless alıcısı var, diğer bilgisayarda ise tp link wn951n var ( pci kartı ).. tp link takılı olan hiç görmüyor modemi, zyxel takılı olan ise nadir olarak 2-3 diş görüyor. Durumu bağlayan teknik ekibe ilettim, wireless alıcılarımın kötü olduğunu ve yeni ekipmanlar almam gerektiğini söyledi, Ankara Konya sokak da bir mağazaya yönlendirdi, oradaki arkadaşta fiyatı 30 ile 45 lira arasında değişen alfa benzeri usb bağlantılı antenleri önerdi ( markası edup ). Toplamda 4 bilgisayar olduğu için fazla masraf yapmamak adına bir tanesini aldım, denemek amaçlı fakat toptancı olduğunu ve iade de kabul etmeyeceğini de söyledi. Eve geldim kurdum, ilk başlarda full çekiyordu sonra çekişi azaldı. İndirme hızı maksimum 2,5mb/sn gördü. Şuan 1mb zor görüyor ve o da sürekli dalgalı 10kb/sn ye kadar düştüğü oluyor.

Ethernet kablosu ile bağlandığımda 6.7mb/sn download hızı görebiliyorum (laptopu yanına götürüp kablo bağlayıp denedim, hız da bir sıkıntı yok) . Ancak antreden koridorun sonundaki odaya kablo çekemem. Bunu kablosuz bir şekilde halletme imkanım var mı? 2 adet masaüstü ve 2 adet laptop olmak üzere 4 bilgisayar bağlanmak istiyoruz. Yan odadaki laptop 1 diş ancak çekiyor ve sık sık kopma yaşıyor. Sonuç olarak odama antredeki tılgın modemden kablosuz olarak sinyali güçlü bir şekilde getirip kablolu veya yine kablosuz olarak bilgisayarlara dağıtabilir miyim? Kablosuz olduğu taktirde illa 5mb/sn hız olmasa da olur. Evin planını da aşşağıya ekledim. Sorunu gideremezsem cayma hakkımı kullanarak kapattıracağım...

Resmi ekleyen

Antrede ki kırmızı bölümde tılgın ve huwaei kurulu ( duvara çivili halde )
Koridorun sonundaki sarı ile işaretlenmiş noktalarda iki adet masaüstü bilgisayar kurulu
Mor ile işaretli alanda ise laptop var ve sürekli bağlantı kopması yaşıyor.

D.N : Fiber optik kablo huwaei marka beyaz bir cihaza takılı.. ethernet kablosu ile onu siyah tılgın marka modem ( ne olduğunu da bilemedim ) e bağlamışlar, oradan kablosuz yayını yaptırıyorlar.

İlginiz ve sabrınız için teşekkürler. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

#2 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,433 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 01 May 2012 - 04:42 PM

sadece alıcılarla istediğin verimi alamazsın. Bence öncelikle yüksek çıkış güçlü bir access point bağlamalısın.
N hızına ihtiyaç duyduğun için ubiquiti picostation m2hp güzel olur antrenin oraya.
Yada ubiquiti nsm2 de olur. Anteni yönlü olduğu için daha güzel sonuç verir aslında.
Birde alfanın yeni çıkan bir cihazı var 600mw n destekli oda olabilir.
Alıcı olarak tplink 7200nd gayet yeterli gelir. Alfa nha daha iyi olur ama tabi fiyat olarak 2 katı 7200nd nin.

#3 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 01 May 2012 - 11:57 PM

en azindan nereye kadar kablo cekme imkanin var? senin yerinde olsam en yüksek verimi alabilmek icin odaya en yakin yere bir tane AP kurardim, ama high power olanlardan degil, sonucta bu alet 24 saat calisacak o yüzden tercihim bu yönde olurdu.

koridor biraz uzun, o yüzden koridora bir tane AP/Repeater kuracaksin. Cünkü koridor evin her yerine giden yol. Oradan güzel dagitilabilir bence sinyal.

#4 diablotic

diablotic

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 5 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 02 May 2012 - 07:39 PM

Merhabalar,

yardımcı olmak için tavsiyelerde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.. Bugün itibariyle aboneliğimi iptal ettirdim.. Kablo çekmeye çalışırken odamdaki telefon hattımı da koparmış sağ olsun teknik (!) ekip, zira kabloyu çekmeye çalışırken iptal ettikleri kablonun merkezi sistem anteni olduğunu söylemişlerdi.. Zararımı karşılamalarını istedim, yeniden kablo çekemeyiz, laminantlarınızı mı kıralım şeklinde hadlerini aşan saçma bir cevap verdiler.. 180 lirada aktivasyon ve kurulum ücreti talep ettiler, artık gerisini tüketici hakem heyetinde halledeceğiz.. İlginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim..

#5 Gökhan

Gökhan

captain

• Yönetici
  • 5,137 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı

Yazma tarihi: 03 May 2012 - 12:11 AM

birsey degil, bence de en dogrusu yapmissiniz. gecmis olsun.

#6 onurxserver

onurxserver

Moderatör

• Süper Moderatör
  • 1,687 İleti
  • Nereden: Adana
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 03 May 2012 - 12:55 AM

@diablotic

Rica ederiz, forumdaki yapıcı uslubunuz için asıl biz teşekkür ediyoruz.
Geçmiş olsun.

#7 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,433 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 03 May 2012 - 12:21 PM

geçmiş olsun. zaten bu ülkede herkez kendini bi halt zannediyor.
bigün anlıyacaklar müşterinin ne kadar kıymetli olduğunu lakin iş işten geçecek.

#8 aliyuksel77

aliyuksel77

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 128 İleti
  • Nereden: Antalya

Yazma tarihi: 08 May 2012 - 12:19 AM

Şuanda Mecburiyetten TTNET Kullanıyor Çünkü Diğer Firmalar TTNET ten hatları Kiralayıpta kullanıyorlar rekabet yapan bir firma olsa fiyatlar ucuzlar aynı mobil operatörlerdeki gibi , misal romanyada sınırsız fiber net 20tl sadece bizde , 75 Tl En Azından Tabiki 20 mbps ve eski aboneysen tabiki buda