WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

3G Sinyal Booster?

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 WTF

WTF

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti
  • Nereden: Adana
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 02 July 2012 - 08:32 PM

Resmi ekleyenResmi ekleyen

Merhaba arkadaşlar yayla evinden 3G ile internette girebilmekteyim, 3G Signal Booster olayı için internette küçük bir araştırma yaptım ve Tencere, Tava, Süzgeç vs. ile aynı el yapımı Wi-Fi antenleriniz gibi yazılar gördüm, USB uzatma kablosu + Sinyal Güçlendirici tüm olay doğru anladıysam bunlar hakkında bazı sorularım var cevaplarsanız çok sevinirim?

• USB uzatma kablosu max kaç m olmalıdır?
(Bu konu hakkında 3m den sonra sıkıntı yaşandığı duydum ondan soruyorum)
  • 3G Modem Sinyal Güçlendirme işlemi için önerileriniz nedir?
  • Çin sitelerinden Signal Booster Antena şeklinde ürünler var bunlardan önerebilecekleriniz var mı?
  • 3G Modem için sinyal analiz programı var mı?
(Wi-Fi analizi için inSSIDer programı var peki ama 3G için var mı?)
  • 3G Sinyal Güçlendirme ürünü satan türk firmaları var mı?

Konu WTF tarafından 02 July 2012 - 08:33 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,757 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 02 July 2012 - 10:19 PM

usb uzatma kablosunu kaliteli bir cat6 ile yaparsan şöyle 23 awg lik felan bi kablo ile 10 metre çok rahat çalışır.
3g için resmini paylaştığın çanak sistemi işe yarar. Basit olsun dersen 90 lık ofset bi çanak al. Çanağı ters kur. Lnb takılan yere 3g modemi küçük bi pet şişenin içinde güzelce sabitle usb uzatma ile 3g routere yada pc ye gir süper sinyal artışı olur.
Daha iyi olsun dersen 10.5 cm çapında 42 cm uzunluğunda bi teneke boru yaptır önü açık arkası kapalı olsun. Borunun arkasından 10.5 cm ölç. 3g modemin girebileceği bir delik aç. Modemi kutuya sok. Bu kutuyuda resimdeki gibi çanağın lnb takılan yerine bi şekilde sabitle.
Kolay gelsin.
  • 1

3710142263.png

#3 WTF

WTF

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 7 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 02 July 2012 - 11:10 PM

Söyleminizde şunu çıkarıyorum borusal uydu, çanak uydundan daha iyi performans veriyor eğer doğru anladıysam?

Birde 3G Modem için sinyal analiz programı var mı?
  • 0

#4 vedat25617

vedat25617

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 257 İleti

Yazma tarihi: 03 July 2012 - 11:26 AM

Söyleminizde şunu çıkarıyorum borusal uydu, çanak uydundan daha iyi performans veriyor eğer doğru anladıysam?

üstat bunlar biraz ince ayarada giriyor demek istediğim el becerin çok iyiyse uğraş ama diğer türlü 3g cihazlar için bir çok anten satılıyor fabrika yapımı falan al derim dpı yüksek olmalı ve güvenilir kaliteli olmalı
kablo konusuna gelince pek kablo uzatma işiyle uğraşmadım ama en fazla kaliteli kabloyla 4-5 m derim zaten sen hızdan şikayet etmiyonmu yani kablo hine hızını düşürür

bazı wifi analiz programları 3g sinyalinide analiz ediyor ama bilmiyorum hangileri sen yükle dene işte :)

Konu vedat25617 tarafından 03 July 2012 - 11:27 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,757 İleti
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 03 July 2012 - 10:19 PM

yok tam olarak öyle diil. Diyorumki 3g modemi direkt çanak antenin lnb takılan noktasına koyarakda sinyal artışı sağlarsın daha iyi olsun dersen 3g modemi direkt lnb noktasına koymadan önce dalga kılavuzunun içine koyup lnb noktasına dalga kılavuzunu koyarsın.
İşin içinde çanak olduktan sonra herharkülarde çok ciddi kazanç artışı olur.
Edge bağlantıda 1400 olan ping basit kartondan yapılmış dalga kılavuzu ile 300 e düştü. 0.8 mbps olan hız 0.19 a cıktı. Yakında çanak koyucam yazarım burdan.
  • 0

3710142263.png