WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

5210G Ile Bağlantı Yapmak ( Şemalı ) Aleenn Yardımın Lazım

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 10 August 2012 - 12:34 AM

x=ne kdr hatalı bir yazılım olsada bu sistem için baska çare yok 5210g olcak
y=5210g den gelen ethernet kablosunu access pointte takıp ağı genişletcem
z=baskasının modemı

5210g ile baskasının kablosuz modemınden bağlantı yaparak bunu ethernet kablosu ile herhangi bir accespoınte(y' ye) aktararak ağı genişletmek mümkün mü ve diğer odalardan internete bu şekılde girebilirmiyim ben bunları yaparken modemın sahıbı eskısı gibi sorun yasamadan kullanabilir mi

not: 5210g ne kdr sorunlu olsada bu sistem için daha iyi tavsiyeniz varmı orn eğer olursa ben alfaya panel anten taksam usb çıkışlı olduğu için (y'ye) pointe nasıl takcam görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum aleenn ve mutkan özellikle ikiniz verebilirsiniz

Resmi ekleyen
  • 0

#2 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,752 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 10 August 2012 - 01:55 AM

sistemde ve şemada bir sıkıntı yok.
gayet güzel kullanırsın.
  • 0

3710142263.png

#3 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 10 August 2012 - 02:09 AM

saol mutkan bana çok yardımcı oldun birde aleenn arkadaşımızın görüşlerini alalım 5210g ne kdr sorunlu olsada bu sistem için daha iyi tavsiyeniz varmı orn eğer olursa ben alfaya panel anten taksam usb çıkışlı olduğu için (y'ye) pointe nasıl takcam bunun bir çözümü var mı
  • 0

#4 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 10 August 2012 - 02:11 AM

lütfen şemanın üstündeki yazıları okuyup ordaki sorularıda cevaplarsanız konu daha iyi anlaşılır
  • 0

#5 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,752 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 10 August 2012 - 02:23 AM

alıcı yani x cihazı olarak alfa kullanabilmen için evde yeniden dağıtım yapacağın cihaz yani y cihazı için ancak alfanın kendi özel dağıtıcı routeri ile yada bir pc vasıtası ile bu şemadaki sistem çalışır.

bütçen yoksa 5210g senin için biçilmiş kaftan. yok bütçen var ise x cihazı yerine bullet2hp + 24 dbi grid y cihazı 40 liralık tplink 740n bile gayet güzel olur. sistemde kurabileceğin en iyi sistem olur.

ha bu arada karşı modemle bi işin yok.
  • 0

3710142263.png

#6 ALeeNN

ALeeNN

Üyelik Durduruldu

• Banned
  • 111 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 10 August 2012 - 03:05 AM

Hocam burda alfa kullanmana falan gerek yok. Sen zaten ilk mesajında en uygun çözümü bulmuşsun. 5210 ile aldığın interneti, 5210 ile diğer bir ap ye kablo ile vermek 5210 gibi bir cihazı hiç sıkıştırmadan en rahat çalıştırabilmenin en akılcı yoludur. Şimdi sen 5210 cihazını universal repeater modunda yani 5210 ile aldığın neti 5210 ile tekrarlayıp kablosuz dağıttırmaya çalışsan (cihazın böyle bir özelliği var) o zaman cihaza bir koltukta 2 karpuz taşıtmaya çalıştıracaksın ve cihazın performansı yerlerde sürünecek.Çünkü 5210 cihazı en iyi performansı kendi üzerindeki dahili anteni ile vermekte cihaz en stabil client modunda çalışmaktadır. Yani uzun lafın kısası 5210 ile aldığın interneti, 5210 u client modunda çalıştırıp kablo ile başka bir cihaza aktarıp tekrarlamayı diğer bir ap ye yaptırmak en mantıklı çözüm yoludur. Tabi bunlar da benim düşüncem. Kolay gelsin.
  • 0

#7 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 11 August 2012 - 12:26 PM

Hocam burda alfa kullanmana falan gerek yok. Sen zaten ilk mesajında en uygun çözümü bulmuşsun. 5210 ile aldığın interneti, 5210 ile diğer bir ap ye kablo ile vermek 5210 gibi bir cihazı hiç sıkıştırmadan en rahat çalıştırabilmenin en akılcı yoludur. Şimdi sen 5210 cihazını universal repeater modunda yani 5210 ile aldığın neti 5210 ile tekrarlayıp kablosuz dağıttırmaya çalışsan (cihazın böyle bir özelliği var) o zaman cihaza bir koltukta 2 karpuz taşıtmaya çalıştıracaksın ve cihazın performansı yerlerde sürünecek.Çünkü 5210 cihazı en iyi performansı kendi üzerindeki dahili anteni ile vermekte cihaz en stabil client modunda çalışmaktadır. Yani uzun lafın kısası 5210 ile aldığın interneti, 5210 u client modunda çalıştırıp kablo ile başka bir cihaza aktarıp tekrarlamayı diğer bir ap ye yaptırmak en mantıklı çözüm yoludur. Tabi bunlar da benim düşüncem. Kolay gelsin.

ben de aynen böyle düşünüyorum 2 nız de saolun
  • 0

#8 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 11 August 2012 - 12:32 PM

peki ben burda interneti kullanırken adam yine kendı modemınden kolayca eskisi gibi kullanabilir mi ve 5210 da performans düşme olayı tam olarak ne kdr olur
  • 0

#9 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 11 August 2012 - 05:26 PM

y cihazı access poınt kullancam dedım mutkan arkadas bir oncekı konuda router onermıstı farkı nedır birde alfa 036h nın orjınal olduğunu nerden anlıcaz arada bir net kopuyor ısınmasından olabılırmı serı no ve holagramı var wirelesssitem.net sitesinden almıstım 4 tane sorum var (yukarı da 2 tane var ) cevaplandırırsanız sevınırım hayırlı ıftarlar
  • 0

#10 ALeeNN

ALeeNN

Üyelik Durduruldu

• Banned
  • 111 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 11 August 2012 - 08:02 PM

y cihazı access poınt kullancam dedım mutkan arkadas bir oncekı konuda router onermıstı farkı nedır birde alfa 036h nın orjınal olduğunu nerden anlıcaz arada bir net kopuyor ısınmasından olabılırmı serı no ve holagramı var wirelesssitem.net sitesinden almıstım 4 tane sorum var (yukarı da 2 tane var ) cevaplandırırsanız sevınırım hayırlı ıftarlar

Hocam ben o bahsettiğiniz firmanın sattığı alfa ürünleri hakkında yorum yapmıyorum. O yüzden bu konuda size yardımcı olamayacağım.

Ama sadece şunu söyleyebilirim. Cihazın son güncel driverini indiriniz ve yükleyiniz. Sonra kurduğunuz programın arayüzünden cihazı b/g bandında değil de sadece b bandına alınız ve kaydediniz. Olmazsa üzerine 7 dbi panel anten takınız.
  • 0