WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim

Backtrack 5 R3 Ve Beini 1.2.2 Kullanımı Yardım Lazım

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 24 August 2012 - 08:28 AM

öncelikle onur modumun isteği üzerine konuyu açtım backtrack 5 r3 versıyonunu indirdim (kde değil ) 64 bitini indirdim yaklaşık 3gb boyutunda ama unetboot diye bir programla usb üzerine backtrack 5 r3 ü kurdum.

Sonra pc yi yeniden başlattım pc boosundan cd yerine usb yi ilk sıraya aldım ve sistem boot verdi default dedım sonra siyah bir ekranda yazılar çıktı ensonunda durdu benden bişey yazmamı bekliyordu startx yazdım entere bastım ekran siyahlaştı hiçbirşey açılmadı (laptop) üzerindekı capslock açık olunca yanan ışık var o yanıp yanıp sönmeye başladı pcnın fanıda sankı yuzde 20 lık cpu kullanımıyla çalışıyordu reset atıp usbyı çıkarınca normal olarak wın 7 çalışıyor
---
beini1.2.2 aynı şekılde usbden yaptım ilk seferde sorun yok http://ref5.net/wire...driver-konu167/ şu sitedekı gibi kırdım bidaha kırma istediğimde burdakı gibi beyaz bir masaüstü gelmedı duvar kağıdı core isimli bir masaüstü geldı masaüstünün altında 3 tane simge vardı biri pc biri ayar diğerini hatırlamıyorum tekrar nasıl kırabilirim acaba
  • 0

#2 Onur

Onur

Moderatör

• Yönetici
  • 1,796 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 24 August 2012 - 03:49 PM

İndirdiğiniz kalıbın md5 kontrolünü yapınız. (Kalıbın düzgün inip, inmediğini anlamamız için)

md5 kontrolünün Windows ya da Linux altında nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, Google'dan araştırabilirsiniz.

Kalıbınız md5 kontrolünden başarıyla geçtiyse, başlangıçta;

BackTrack Text- Default Boot Text Mode yerine BackTrack Debug- Safe Mode ile devam etmeyi dener misiniz ?

Bilgisayarınız 64 bit kullanmaya uygun mu ? (Windows'u 64 bit mi kullanıyordunuz ?)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Beini içinse, indirdiğiniz kalıbı yeniden USB'ye yazdırıp, deneyiniz. Öncesinde ise durumla alakalı bir ekran görüntüsü vermeniz faydalı olabilir.

Açtığımız konularda ''bir şeyler yazdı'' demek yerine, aldığımız hatayı foruma kod etiketi içinde yapıştırırsak işler herkes için çok daha kolay hale gelecektir.

Teşekkürler.
  • 0

#3 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 27 August 2012 - 10:58 AM

BackTrack Debug- Safe Mode bunu denedım startx yazıcağım yer gelmeden yine aynı şekilde donuyor kontrol işlemınıde araştırıyorum ama bulamadım hala işlemcim 64 bit destekliyor 32 bit desteği yok kde indirsem birde olur mu yada indirebileceğim site tavsiyesi yapar mısınız dvd ye yazsam değişen bişey olur mu
  • 0

#4 Onur

Onur

Moderatör

• Yönetici
  • 1,796 İleti

Yazma tarihi: 27 August 2012 - 01:06 PM

O zaman size hem Türkçe hem de daha kapsamlı bir kalıp olan BackTrack Linux Turkish Edition'ı önereyim.

Buradan indirebilirsiniz.

İndirme işleminin ardından boot sırasında bu sefer de hata alırsanız kalıbı silmeyin, sanal makine üzerinde kuralım.
  • 0

#5 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 27 August 2012 - 07:42 PM

siteden indirip kurcam saol
  • 0

#6 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 27 August 2012 - 07:47 PM

önerdiğiniz sitede 32 bit var 64 yok
  • 0

#7 Onur

Onur

Moderatör

• Yönetici
  • 1,796 İleti

Yazma tarihi: 28 August 2012 - 03:02 PM

32 de kullanabilirsiniz.

İlla 64 istiyorsanız da BackTrack'in kendi sitesinden orijinal kalıbı indiriniz.

Kalıp elinizde varsa VMWare ya da VirtualBox ile kullanım yani sanallaştırma konularına göz atınız.
  • 0

#8 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 29 August 2012 - 10:01 AM

tm bunları bi ara yapcam uzun bi süre aktif olamıyacam saol yardımın için
  • 0

#9 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 05 September 2012 - 07:59 AM

turkish edition 32 bit indirdim sanal makıne ile kurdum sistem açıldı terminali açtım bu videodaki işlemlerin hepsini ssorunsuz yaptım ama airodump-ng mus bssis -c 11 mon0 tam hatırlamıyorum bu kodu girip paketleri topladım videodakı gibi ama videoda aircrack işlemi var bu kısımda kaldım baya bi paket topladım sabaha kadar acaba paket toplama işlemınde beklesem şifreyi kırabilirmiyim videoda adam key listesi giriyor sankı o liste olmadan kırılmaz mı
  • 0

#10 Onur

Onur

Moderatör

• Yönetici
  • 1,796 İleti

Yazma tarihi: 06 September 2012 - 04:54 PM

Biraz geç cevap verebildim, kusura bakmayın.

Bu durumu ise yeni bir konu açarak belirtsek daha hoş olurdu ama neyse, bundan sonrası için artık.

Eklediğiniz videoyu izledim ve key listesi derken wordlist'i kastediyorsunuz sanırım. Evet, WPA şifreleme türünde şifre elde etmek için wordlist kullanmak zorundasınız. Fakat WEP için böyle bir gereklilik yoktur. Zaten bu yüzden WEP şifreleme tekniği ile uğraşmak daha basittir ve WEP tamamen güvensizdir.

Siz WPA ile şifrelenmiş bir ağ ile ilgileniyorsanız bu durumda paket toplama işleminde bekleyerek şifreyi kıramazsınız.
  • 0