WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * * * 2 Oy Kullanılmış

Brick Olan (Tüm Işıkları Yanan, Yazılım Atarken Yarıda Kalan Vs.) Cihazları Kurtarma Rehberi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

#21 cosmos

cosmos

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 78 İleti
  • Nereden: Düzce
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 03 March 2015 - 11:10 PM

merhaba tplink wa901 nd için pinleri bulamadım elimde usb kablosu var bir ucu kesilmiş o dediğiniz yerlere takıyorum ama unknown device hatası veriyor bilgisayar. illa dku 5 kablo mu olması lazım acaba teşekkürler.

normal usb kablo olmaz

dku 5 - ca 42 kablonun içinde kendi devresi var

şunun gibi

2010-08-25_16_32_58.jpg

ayrıca cihazınızın versiyonu kaç ?

şu linkte pin girişleri ile ilgili bilgiler var

http://wiki.openwrt....link/tl-wa901nd

• 1

Lpb3oG.png

#22 bygokhan

bygokhan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 88 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 03 March 2015 - 11:20 PM

kardeşim teşekkür ederim.

cihazım v3 olanı . ayrıca  resim ekleyecem hangisi ne onu gösterirmisiniz. çok teeşekkür ederim.

• 0

#23 bygokhan

bygokhan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 03 March 2015 - 11:31 PM

GvZV73.jpgyPGQWN.jpg

birde bu dku5 kablo olmadan denemiştim şimdi siparişini verdim. ve baska bir usb kablo ile deneme yaptım acaba birşey olmuş olabilirmi ? dku5 kablo cuma gunu elimde olacak teşekkür ederim efendim.

• 0

#24 cosmos

cosmos

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 78 İleti
  • Nereden: Düzce

Yazma tarihi: 03 March 2015 - 11:50 PM

hocam ben az çok bildiğimi yazdım

pinleri bulmak için wa901nd pin out diye aratırsanız çıkar galibaa

verdiğim linktede bazı yönergeler olacaktı

dizilişi bu şekildeymiş Serial

Serial port layout is:
(x) VCC (3.3V)
(x) GND
(x) RX
[x] TX

cihazı nasıl brick yaptığınızı yazarsanız bilgisi olan birisi illaki bir fikir belirtir

Konu cosmos tarafından 04 March 2015 - 12:00 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

Lpb3oG.png

#25 bygokhan

bygokhan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 04 March 2015 - 07:43 AM

Gargoyle firmwaresi yuklemistin ve ondada yaptigim degisiklikler kaydolmuyordu. Bende modem web panelinden olur dusuncesiyle eski yazilimi attim fakat o sekilde olmuyormus cihaz coktu ip vermiyor pc ye hic bir sekilde telnet olmuyor . Saygilar
  • 0

#26 bygokhan

bygokhan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 04 March 2015 - 10:54 PM

arkadaşlar ttl ve dku5 adabter ile denemeler yaptım cihaz hiç bir tık yok. yarın ups ile tplinke yollayacagım. not bu olay başka birinin başına gelirse sakın ola usb kablosu ile /(normal usb) denemeyin. cihaz temelli göçüyor. dku5  ile com porttan girebilirsiniz. sanırım bu şekilde düzene girer.. saygılar 

• 0

#27 celikbilisim

celikbilisim

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 10 September 2015 - 09:41 PM

Evet aynen öyle ama pinleri doğru tespit etmeniz lazım.

Kolay gelsin.

Merhabalar elimizde adetli 5650v3tt modemlerden mevcut ürünlere eeprom yazma konusunda sıkıntı yaşıyoruz eeprom cihazımız mevcut eeprom entegresini söküp takma ve yazma gibi alt tapılarımız var ancak bir türlü başarılı olamadık.Kronik olarak modemlerde bir kaç farklı arıza tespitlerimiz var bunların bir kısmının eprom kaynaklı olduğunu düşünmekteyiz.Konu ile ilgili bize acaba yardımcı olabilirmisiniz rica etsem.Size özel mesaj atmaya çalıştım ancak bulamadım öyle bir kısım o yüzden buradan yazma gereği duydum.

• 0

#28 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,115 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 11 September 2015 - 10:34 AM

Merhabalar

Daha önceden başka bir arkadaşla burada sizdeki modemlerin aynısına yazılım atma kısmını tartışmıştık Kronik olarak tespit ettiğiniz sıkıntılar nedir?Vermiş olduğum konuyu inceleyip konu altına dönüş yaparsanız oradan devam edebiliriz, bu rehberi kirletmeyelim.

Kolay gelsin.

• 0

#29 kvpcete

kvpcete

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 12 February 2016 - 01:33 PM

Benim tplink wdr3600 router vardı geçen yıl openwrt ,ddwrt felan atıyodum en son openwrt yüklüydü orjinal firmware geçmek istedim tam geçerken ortasında elektrik kesildi ve cihaz bricked oldu.Konuda serial port üzerinden usb ile kurtarma anlatılmış iyice bi okudum tam bunu yapacakken https://wiki.openwrt...link/tl-wdr3600  sitede şöyle bi yazı okudum TFTP auto recovery in revision 1.5 bunun üzerine youtube'da bi kaç video felan izledim sonra bir video denk geldi linkdeki videoda tp-link wdr4300 için usb converter kullanmadan kurtarma anlatılmış bende aynı işlemleri wdr3600 modeli için yaptım ve şuan orjinal firmware yükledim ve çalıştırdım.Eğer benim gibi aynı sorununuz varsa ne yaptığımı sırasıyla anlatıyım
1)tftpd32 programını http://tftpd32.jouni...2_download.html bu siteden en son versiyonunu tftpd32 standart edition (zip)
indirdim ve zipden çıkardım bi klasöre.
2)http://www.tp-link.c...0.html#Firmware sitesinden en son firmware dosyasını indirdim ve bir klasöre çıkardım.Bin uzantılı dosyanın ismini "wdr3600v1_tp_recovery.bin"  olarak değiştirdim.
3)Router'ın lan 1 portunu bilgisayara bağladım .(wifi felan varsa herşeyi kapatın)
4)Cihazı power'ını bağlayıp cihazı açtım.(Tabi cihaz önce power yanıyo sonra tüm ışıklar yanıyo sonra rest atıyo sürekli aynı işlemleri yapıyo)
5)Ağ ve Paylaşım Merkezin'den bağdaştırıcı ayarlarına girdim.
6)Yerel Ağ Bağlantısı  Özelliklere tıkladım.İnternet protokolü sürüm 4 özelliklerine girip (Aşağıdaki Ip Aderesini kullan sekmeseni tıkladım) ve şu değerleri girdim
IP ADRESİ : 192.168.0.66
Alt Ağ Maskesi : 255.255.255.0 
değerlerini girdim tamam deyip çıktım.
7)tftpd32 programını açtım Server İnterfaces sekmesinde 192.168.0.66 bölümü seçtim.
8)Browse sekmesinden orjinal firmware yi attığımız klasörü seçtim.
9)Cihazın WPS/RESET tuşunua 6-7 sn kadar basılı tutum ve tftpd32 programında transfared yazısını okudum ve cihaz açıldı. (192.168.0.1 adresinden açıldığından iyice emin oldum ve tftpd32 programı kapttım.)

Bu arada bu işlere çok acemiyim öylesine rast geldi yaptım oldu kusurumuz olursa affola.

Konu kvpcete tarafından 12 February 2016 - 01:41 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#30 nikneyime

nikneyime

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti
  • Nereden: Tekirdağ
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 28 July 2016 - 07:39 PM

hg630a-50 cihazıma yazılım atarken reset attım sonrada kapadım ve şimdi hiçbir ışığı yanmıyor fikri olan ustalar var mı ? 

• 0