WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Kasım 2014) ngnmtl, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Kasım 2014) adanablue, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ekim 2014) onurz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ekim 2014) ehlinaz, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Eylül 2014) sabir90, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(21 Eylül 2014) rodi, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Eylül 2014) burgaz 2, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(10 Eylül 2014) TRNooNTR, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(06 Eylül 2014) muslum, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(29 Ağustos 2014) discoinferno, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(27 Ağustos 2014) sokratolgun, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(26 Ağustos 2014) mutkan, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(13 Ağustos 2014) carry687, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(12 Ağustos 2014) SerhatONYIL, 5651 nolu internet yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(02 Ağustos 2014) SerhatONYIL, TP Link 7510 fotoğrafına yorum ekledi.
2

Resim
- - - - -

Modemden Kablo Ile Alıp Kablosuz Dağıtmak

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 18 yanıt gönderildi

#11 veli125

veli125

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 30 January 2013 - 10:00 PM

hocam dediğini yapmadan önce bi gelişme oldu onu anlatayım.

benim modemde wep64 bit şifre vardı.zyxel de de hem wep64bit hemde şifresiz denemiştim sinyal göstergesi ve yayın adı gözüküyordu hatta bağlanıyor ama internete girmiyordu.bu akşam ise zyxel in şifrelemesini wpa2 yaptım ve zyxel den nete girmeye başladım ama bu defada tplink modem den giriş yapamıyorum.tplinke bağlanıyorum sınırlı bağlantı yazıyor.zyxel e wpa2 şifreleme yapınca hem kablo ile bağlı zyxel hemde kablosuz bağlı accespoint nete giriyor.ama modem den kablosuz nete giremiyorum. sebebi ne olabilir

#12 veli125

veli125

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti

Yazma tarihi: 30 January 2013 - 10:27 PM

mutkan hocam sorunun sebebibi sanırım çözdüm ama niye yaptığını anlamadım.

öncelikle bende tplink modem var ben usb adaptor ile ondan nete giriyorum.buna kablosuz bağlı ap var.1 tanede kablo ile bağlı zyxel var.

son olarak zyxel in şifrelemesini wep64 yaptım.nete giriyor onda sorun kalmadı.bu defada modem sınırlı bağlantı hatası vermişti.yalnız üst kattaki laptop tplink modemden giriş yapıyor.düşündüm hata o zaman benim pc de diye

tplink modemden gelen ssid adını pc den kaldırdım.tekrardan adını bulup şifresini girdim nete bağlandı.modemde sorun kalmamıştı.sonra onunla bağlantıyı kesip zyxel e bağlandım onda da nete girdi.ondan da bağlantıyı kesip tekrar tplink modeme bağlandım ama yine sınırlı bağlantı hatası verdi.

benim düşüncem pc ile 2 ağa da bağlanınca ayarları çakışıyor mesela sadece tplinke bağlansam sorun yok.ama zyxel bağlanıp çıkıp tplinke bağlanınca hata veriyor sizce bu neden olabilir

#13 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,565 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 30 January 2013 - 10:32 PM

kafam allak bullak oldu :)

şu ağını bi şema ile göstersene.

#14 veli125

veli125

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti

Yazma tarihi: 30 January 2013 - 10:53 PM

şema bu ben modemden gireceğim.zyxeli 3. kata koyacağım.ben pc ile (wn722n) bu 3 cihazın sinyalini alıp bağlanabiliyorum.son olarak sistem de sorun kalmadı.tek sorun şu.

diyelimki ben tplink modeme bağlanıp.ondan bağlantıyı kesip zyxel e bağlanıyorum.ondan da bağlantıyı kesip tekrar tplink modeme bağlanınca sınırlı bağlantı diyor nete girmiyor.ondan sonra tplink den nete giremiyorum.bağlantıyı ayarlardan kaldırıp tekrar şifresini girince o zaman girebiliyorum.bu sorun olunca zyxel de sorunsuz nete giriyor :)

yenibitelemresmiil.png

#15 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,565 İleti

Yazma tarihi: 31 January 2013 - 07:07 PM

kablosuz ağ isimlerin aynı ise bu tip sıkıntılar olabilir.

yok isimler farklı ise sanırım sorun tp-link modem deki

ip adresi kira süresi ayarların.

dhcp de kira süresini önce 3600 dakika olarak değiştir.

dahada olmazsa çok kısa bir süre ver. örn. 1 gibi.

bide böyle dene.

zyxel e dns girmeyi şansın varsada muhakkak gir.

#16 veli125

veli125

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti

Yazma tarihi: 08 February 2013 - 01:18 AM

hocam ne yaptıysam olmadı.modemde kablosuz ap var onda sorun yok yalnız kablolu bağlı olan zyxel bağlanmıyor.yalnız ben zyxel i kablo ile modeme bağlamadan önce reset attıp ayarlarını sıfırladım.acaba zyxel e tekrar ttnet kullancıı adınımı girmek gerekli

yenibitelemresmiy.jpg

#17 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,565 İleti

Yazma tarihi: 08 February 2013 - 02:32 AM

hayır internetle zaten hiç işin yok.

tam tersi modülasyonu felan kapat.

#18 veli125

veli125

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti

Yazma tarihi: 11 February 2013 - 09:37 PM

hocam son denememde ise modemde ve zyxel de hiç değişiklik yapmadım.zyxel bağlandı.ama modemden nete girilmiyor .zyxel de sorunsuz nete bağlanıyor.

ne kadar denesemde olmadı o yüzden yeni bir ap alacağım şimdilik bu işi askıya aldım.yalnız bir sorum daha olacak.wn722n usb alıcım var modeme yakınım.indirmede son hızda indirme yapıyor yalnız face gibi bazı sitelerde video izlerken 60-100kb ile video yüklüyor.bugün tplink modemi çıkarım zyxeli modem olarak kurdum.onda aynı videoları tıkladığımda ise son hızda 600-1000kb yükleme yaptı.acaba tplink de bu tıkanmaın sebebi nedir.kaç yıldır devamlı böyle yapıyor.bazen modeme reset atınca hızlanıyor bazende usb aygıtı çıkarıp takınca bu normalmidir

#19 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,565 İleti

Yazma tarihi: 11 February 2013 - 11:46 PM

değişik bir problem.

ama youtube, face v.s. sitelere göre cihazlarda

sorun aramak çok doğru diil.

download da maks hız görüyorsan sanmıyorum modemde problem olsun.