WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Wps-Pin Kullanarak Wpa Pentest (1 Dakikada)

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 606 yanıt gönderildi

#21 wifiman

wifiman

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 191 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 28 February 2013 - 04:27 AM

yanlış anlama olmasında ben ralink programında profil listeinden wps simgesine tıklladım pin sayısal kod işareletledim 

altta wps ap list  wps li modemleri görebilirsiniz  oradan bi wps seçtim mesela dsmart_1208 seçip yukardaki sağ ok işaretiyle ileri deyip  config mode yazan kısımdan registrar seçtim alttki pin kodunu silip   21464065 bu pin kodunu girdim sa ğ ok işareti ileri dedim  burdan başlat pin dedim wps li modeme bağlandı 

mutlu son      

Modem : D-Link DSL-2640NRU

Mac Adresi : BC:F6:85:XX:XX:XX

Wps Pin : 21464065

Konu wifiman tarafından 28 February 2013 - 04:28 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#22 wifiman

wifiman

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 191 İleti

Yazma tarihi: 28 February 2013 - 01:47 PM

WARNING: Detected AP rate limiting, waiting 315 seconds before re-trying hatası 5 adet ap sinyal seviyesi iyi bu hatayı veriyor reaver -i mon0 -b 00:90:4C:C1:AC:21 -vv bu komutu çalıştırınca saygıdeğer abilerimiz yanına ekliyeceğim başka komutlar yazarsanız yada neler yapabilirim bu konu hakkında herkese şimdiden teşekkür ederim 

Konu wifiman tarafından 28 February 2013 - 01:50 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#23 remedy

remedy

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 20 İleti
  • Nereden: Konya

Yazma tarihi: 28 February 2013 - 01:57 PM

WARNING: Detected AP rate limiting, waiting 315 seconds before re-trying hatası 5 adet ap sinyal seviyesi iyi bu hatayı veriyor reaver -i mon0 -b 00:90:4C:C1:AC:21 -vv bu komutu çalıştırınca saygıdeğer abilerimiz yanına ekliyeceğim başka komutlar yazarsanız yada neler yapabilirim bu konu hakkında herkese şimdiden teşekkür ederim 

tılgın ve airties modemlerde veriyor sanırım bu hatayı cihaz yeniden başlayıncaya kadar şifre deneyemiyorsun default pinle deneyip başarılı olamadıysan hiç uğraşma derim sonuç vermiyor

• 0

#24 wifiman

wifiman

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 191 İleti

Yazma tarihi: 28 February 2013 - 02:48 PM

sanki anlamadım gitti acaba filmlerdeki gibi VMware üzerinden yer konum tespitimi yapılıyor çevremdeki ap modemlere erişimi mi kesiliyor anlamadım uzak modemlerin sinyal az olan ap modemlere rahat bağlanıyorum yakın mükemmek iyi çeken ap lererde ise bu hatayı veriyor arkdaşların dediği gibi backtrack 5 reaver 1.4 sildim 1.3 yükledim gene aynı   :(

• 0

#25 Lanetix

Lanetix

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti
  • Nereden: Tunceli

Yazma tarihi: 01 March 2013 - 08:27 PM

Öncelikle merhaba forumunuza yeni kaydoldum.Birkaç haftalık Backtrack deneyimimin ardından kırdığım ve kırmakta zorlandığım ağlar hakkında konuya biraz katkım olsun istedim.

Bugüne kadar 1 WEP 1 WPA 1 de WPA2 şifresi kırdım. WEP'i kırmanın ne denli kolay olduğunu biliyorsunuz zaten. WPA ve WPA2 ' yi wps-pin numarasından kırdım.İlk resim de görüldüğü gibi wps-pin bulan program sayesinde Telekomun dağıttığı lokum modemlerden birinin şifresine eriştim. Programa mac adresinin son 6 hanesini yazdım ve gelen wps pinle 4 saniye içinde şifreyi elde ettim.Bu wps pin bulan program her modem de işe yaramıyor. Örneğin Zxyel modemlerde işe yaramadı bende.Bu da alttaki resimde. Onu da reaver ile yaklaşık 4 saatte kırdım.Resimde 4 saniye yazıyo bunu bulduktan sonra wps pinle tekrar ekran görüntüsü almak için yapmıştım.

Reaver 1.3 veya Reaver 1.4 mü diye sorarsanız.Hiçbir farkı yok.Bazı forumlarda %90 dan başlıyor %99'99 'da hata verip kalıyor tarzı şikayetleri gördüm.Bunun sebebi programdan edindiğiniz wps numarasının yanlış olmasıdır.reaver le bir ilgisi yok.Wps pin numarası doğruysa zaten 4-30 saniye arası bir sürede şıp diye bulursunuz zaten şifreyi.%90dan başlıyorsa zaten o işe hiç bulaşmayın %99.99 da kalırsınız.Bu durumlarda kodu reaver -i mon0 -b "BSSID MAC NUMBER" -c "kanal no" -vv şeklinde yazın %0 dan başlasın maximum 10 saatte bulursunuz zaten. 

Benim gibi yeni başlayanlara da bir önerim var. Şifreyi kırdığınız vakit MAC adresinizi değiştirerek bağlanın internete. Modem sahibi sizin sızdığınızı anladığı vakit Filtre uyguluyor ve bağlanamıyorsunuz. Başıma 2-3 kez geldi bu olay.Mac adresinin değiştirilmesi hakkında da bir program var onu da editör arkadaşlar izin verdiği taktirde paylaşabilirim.

İlk mesajı kısa tutayım. :) İyi forumlar...
kmv7w.pngkmv8s.png

• 0

#26 ahmethan

ahmethan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 79 İleti
  • Nereden: Eskişehir

Yazma tarihi: 02 March 2013 - 01:37 AM

Reaver 1.3 veya Reaver 1.4 mü diye sorarsanız.Hiçbir farkı yok.Bazı forumlarda %90 dan başlıyor %99'99 'da hata verip kalıyor tarzı şikayetleri gördüm.Bunun sebebi programdan edindiğiniz wps numarasının yanlış olmasıdır.reaver le bir ilgisi yok.Wps pin numarası doğruysa zaten 4-30 saniye arası bir sürede şıp diye bulursunuz zaten şifreyi.%90dan başlıyorsa zaten o işe hiç bulaşmayın %99.99 da kalırsınız.Bu durumlarda kodu reaver -i mon0 -b "BSSID MAC NUMBER" -c "kanal no" -vv şeklinde yazın %0 dan başlasın maximum 10 saatte bulursunuz zaten. 

Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Yazınızı okudum ama yukarıda yazdığınıza katılmıyorum. Çünki benim başıma geldi. Okuduysanız zaten forumda da yazdım bu sorunu. Nedense 1.4 ile kıramadığım şifreyi 1.3 sayesinde kırdım. Onun için 1.3 versiyonuna da ihtiyacımız var :) Son yazınızdaki mac adresi değiştirme olayını da bir konu açarak güzel bir görsel ve yazılı anlatımla sunabilirsiniz. Yönetici arkadaşların bir itirazı olacağını zannetmiyorum faydalı olacaktır.

• 0

#27 wifiman

wifiman

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 191 İleti

Yazma tarihi: 02 March 2013 - 01:52 AM

• 0

#28 ahmethan

ahmethan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 79 İleti
  • Nereden: Eskişehir

Yazma tarihi: 02 March 2013 - 02:14 AM

@wifiman

Biliyorsun bu konuda bizde daha yeniyiz, başıma gelmediği için sorunun çözümünü de söyleyemiyorum. Ancak yabancı forumlarda bu sorun ile ilgili paylaşımlar olmuş. Onları araştırıp denersen sorunun çözümünü belki daha çabuk bulabilirsin. 

• 0

#29 Lanetix

Lanetix

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 02 March 2013 - 02:17 AM

Siz WPS özelliği aktif olmayan veya kilitli olan bir ağla uğraştığınız için bu hatayı alıyorsunuz.Öncelikle; adaptörünüzü dinleme moduna alın daha sonra;

wash -i mon0 -C

kodunu yasın ve wps si aktif olan ağları bulun.Wps Locked satırının altında "NO" yazan ağları default wps yöntemiyle kırabilirsiniz.Bu ağlarda işleminizi tekrar edin.

Konu Lanetix tarafından 02 March 2013 - 02:18 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#30 Lanetix

Lanetix

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 02 March 2013 - 02:20 AM

Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Yazınızı okudum ama yukarıda yazdığınıza katılmıyorum. Çünki benim başıma geldi. Okuduysanız zaten forumda da yazdım bu sorunu. Nedense 1.4 ile kıramadığım şifreyi 1.3 sayesinde kırdım. Onun için 1.3 versiyonuna da ihtiyacımız var :) Son yazınızdaki mac adresi değiştirme olayını da bir konu açarak güzel bir görsel ve yazılı anlatımla sunabilirsiniz. Yönetici arkadaşların bir itirazı olacağını zannetmiyorum faydalı olacaktır.

Hocam ben de Reaver 1.3 ve Reaver 1.4 ile aynı hataları aldığım için öyle yazmıştım.Demekki genelleme yapmamak lazımmış.İlerleyen günlerde MAC adresi gizleme hakkında bir konu açabilirim.

• 0