WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2
1
1
1
1
1

Resim

Xiaopan'da Reaver 1.3 Kurma.

EN İYİ YANIT sevginetix, 25 February 2013 - 03:11 PM

Üstten 3. mesaja dikkat etmemişsiniz, yazalı henüz 1 saat olmuş ya da olmamıştır. Aynısını buraya da yapıştırıyorum.

Reaver 1.3'ü kurmak için en önce altyapımızı internete çıkarmamız gerek; kablosuz veya kablolu internet verin.

1.reaver'i indirme:

wget

kısaltmasın diye http'den sonra boşluk bıraktım siz boşluksuz yazın :)

2.Sıkıştırılmış dosyayı açma:

tar zxvf reaver-1.3.tar.gz

3.Açılan klasöre girme:

cd reaver-1.3/src

4.Yükleme...

./configure

5.Yükleme...

make

6.Yükleme...

make install

7.Wifi cihazı aktif hale getirme:

cd

8.Wifi cihazı aktif hale getirme:

airmon-ng start wlan0 (bağlı kart sayısına göre alfa'nız vb. usb cihazınız wlan1 de olabilir)

9.Reaver 1.3'ü kullanıma hazırlama:

cd reaver-1.3/

10.Reaver 1.3'ü kullanma:
wash ve reaver komutları ile pen-testi başlatabilirsiniz burayı zaten biliyorsunuzdur.

Bunlar BT5 için geçerli tabi Xiaopan da Linux tabanlı olduğu için komutlar farklılık göstermez herhalde bi deneyin.

İletinin tam görünümüne git

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 13 yanıt gönderildi

#11 muratkayax

muratkayax

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 10 May 2014 - 11:25 PM

Merhaba;

Geçmişte başkasına yazılan yorumu o anın koşullarını bilmeden şu an yorumlamak yanlış ve kimsenin haddi değildir. Sizin ukalalık diye algıladığınızı ben sitem olarak adlandırıyorum. Algılar farklıdır buna saygı duyuyorum, ancak konuda anlatılanı yapamadınız diye hali hazırda sinirlenmişken saygısızca cevap yazmayı da doğru bulmuyorum.

Altyapımızı internete çıkarmamız demek, Backtrack veya Xiaopan oturumu açılmış bir bilgisayara kabloyu takarak internet vermek, veya kablosuz bağdaştırıcısını hali hazırdaki bir internet kaynağına bağlamak demektir. Özetle; internet bulup Reaver'e aşı yapacaksınız sonrasında pen-test için kullanacaksınız, pen-test esnasında internete bağlı olması gerekmez.

Anlattığım bu uygulamayı Backtrack 5'te gerçekleştirdim, Reaver 1,3 indirme ve kurulum işlemini Windows ortamında değil, Linux ortamında yapınız. Xiaopan platformunda %100 işe yarıyor mu diye denemediğim de doğrudur.

Elit yanıtınız için teşekkürlerimle. Samimiyetle..

Sanırım bir süre evil-twin metoduna eğilmek, donanımsal salâhiyet açısından çok mantıklı; hem daha bir ekşın var gibi sanki orada.

Konumuzla ilgili olarak ise, nette günlerdir saatlerce aramama rağmen bir türlü bulamadığım; bu nalet reaver v1.4 yerine doğrudan 1.3 versiyonu gömülü USB'ye yüklenebilecek Xiaopan, Beini yahut BT veya benzeri bir ISO linki paylaşabilir misiniz varsa elinizde? Asla 'armut piş, ağzıma düş' olsun diye değil, sadece böylesi basit gözüken bir işlemi günlerdir başaramamış olmaktan intikam almak için. Yani 99.99 ve 90küsürlerde takılanları kırmasını da geçtim, 1.4 ile sıkıntısız kırılanlarla da tekrar uğraşacağım reaver v1.3'üme kavuşursam :)

Hatta Xiaopan forumunda bir üye açıklamaya çalışmış Xiaopan'da reaver için default durumdaki v1.4 yerine 1.3 versiyonunun birkaç basit komutla nasıl downgrade edileceğini ama onca denememden sonra başaramayınca biraz sinirlendim, geveze bir Çinlinin karşısındaki dilsiz biri gibi hissettim kendimi ve bu yüzden çattım biraz lütfen kusura bakmayınız.

Geceleri yağışlı, gündüzleri bol güneşli günler ;)

Konu muratkayax tarafından 10 May 2014 - 11:26 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#12 serkan23

serkan23

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Edirne
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 14 October 2014 - 08:15 PM

bu işlemi resimli anlatsan iyi olurdu hiç birşey anlaşılmıyo yada videolu anlatsan çok makbule geçer teşekkürler.

• 0

#13 Gkhn95

Gkhn95

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 04 October 2015 - 12:32 AM

reaver 1.6 çıktı türkiye dünyada wifi güvenliği en yüksek olan ülkeler arasında hatta ilk 10'da bile vardır reaver 1.6 lı linux kurun yada kali linux a 1.6 yükleyin 1.3 boşa zaman kaybı 1 gün bekliceksiniz sonuç bişey çıkmıcak boşuna emek harcamayın 1.3 te 1.6 en sağlam yol  reaver 1.3 bir sürü error veriyor  ''failed'' olanalrı %99 da donma gibi çok sakat 1.6 yı kurun 

Konu Gkhn95 tarafından 04 October 2015 - 12:33 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#14 velaz

velaz

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Belirsiz

Yazma tarihi: 05 January 2016 - 02:21 PM

reaver 1.6 çıktı türkiye dünyada wifi güvenliği en yüksek olan ülkeler arasında hatta ilk 10'da bile vardır reaver 1.6 lı linux kurun yada kali linux a 1.6 yükleyin 1.3 boşa zaman kaybı 1 gün bekliceksiniz sonuç bişey çıkmıcak boşuna emek harcamayın 1.3 te 1.6 en sağlam yol  reaver 1.3 bir sürü error veriyor  ''failed'' olanalrı %99 da donma gibi çok sakat 1.6 yı kurun 

acaba reaver 1.6 yı  wifislax-4-11-1-final e nasıl kurarız yada gömülümüdür içinde bilginiz varmı acaba

• 0