WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Mac Adreslerinin Wps Pinlerini Buradan Öğrenin

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 161 yanıt gönderildi

#11 HotHotDog

HotHotDog

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 9 İleti
  • Nereden: Eskişehir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 07 May 2013 - 01:33 PM

verdıgım wpspini dernerken adaptorun yanında qss tusu var 3 sn kadar basılı tuttunmu bu adaptorun wps ozellıgını devreye sokar eger olmadıysa xiaopan indir ozaman live cd yap zaten 60 mb cıvarı kota sıkıntısı olmaz aynı adaptorden bendede var yalnız wmware sorun cıkartabılıyor oyuzden sen live cd den baslat kodla vs ugrasmadan bırde pc ramı yuksek olursa ortalama 2 saat içinde sonuc alırsın...

usta sen çok yüce bi insansın gerçekten çok teşekkür ederim . bu olaylarda yeniyim belli oluyodur . adaptörün üstündeki tuşu geldiğinden beri merak ederim demek bu işe yarıyomuş artık windowstaki gibi çekiyor . dediklerini uygulama çalışıcam olmadı 10 saat beklerim sağlık olsun ama düzgün çekiyo artık . projelerimi yaparken çok kulaklarını çınlatıcam :) . tekrardan çok teşekkür ederim .

• 0

#12 er642

er642

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 45 İleti
  • Nereden: Ankara

Yazma tarihi: 07 May 2013 - 01:39 PM

estafurullah dostum amac paylaşım amaç ttnet e kafam girsin olayı :)   

aramıza hoş geldin....

• 0

#13 HotHotDog

HotHotDog

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 9 İleti
  • Nereden: Eskişehir

Yazma tarihi: 07 May 2013 - 01:56 PM

estafurullah dostum amac paylaşım amaç ttnet e kafam girsin olayı :)   

aramıza hoş geldin....

hoşbulduk hocam . vmware'de network manager'da 2 çubuk göstermesine rağmen arada re-trying pin çıkıyor neden anlamadım baya uzun sürücek öyle  . bari bi yandan da  xiaopan deniyim 

• 0

#14 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,215 İleti
  • Nereden: Tekirdağ

Yazma tarihi: 07 May 2013 - 03:57 PM

Amaç ttnet e kafam girsin olayi ama bilmeden 4gb kotali garibanlar da mağdur olabiliyor farkinda misiniz? TTnet'e birşeyin olduğu yok sonuçta faturalarını çatır çatır tahsil ediyorlar, dahası kotalı kullanıcıların kotalarını aşmasında katkıda(!) bulunduğunuzda ttnet'in kazancına kazanç ekliyoruz. Forumca / Ülkece bedava materyalizm-ego uğruna etik değerlerimizden vazgeçiyoruz / yozlaşıyoruz bu beni çok korkutuyor.

• 2

#15 rasimcam

rasimcam

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 191 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 07 May 2013 - 04:07 PM

öncelikle emek için teşekürler bu yöntem c8 ile başlayan

mac adreslerinin modem defult wps pinlerini veriyor

tüm modemler için geçerli değil forumda prgram olarakta

paylaşılmıştı hatırladığım kadarıyla

• 0

#16 er642

er642

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 07 May 2013 - 04:53 PM

kotalı oldugu  modem lerden bıle bellı oluyor aylık 15 tl ınternet ıcın herhalde 4 portlu aırtıes modemle baglanmaz veya dsmart fiber ınternetle kotalı kullanmaz hıc ugrasmadan parasızlıktan sırf facebook için alınan ınternet modemleri zaten genelde kablolu oluyor ve kalıteden yoksun oluyor zaten modem ismıne bakarsak ara yuzunune gırersek kac portlu kac pc baglanıyor zaten bılıyoruz agda somurmeye baslamadan bıraz bılgı toplama ıcın emek verırsek mesela 2-3 gun aksamları agda kac pc baglanıyor ınternet hızı vs konularında kımsenın canı yanmaz bunu bılemıyen anlıyamayan zaten agı da kıramaz ayrıca azcok komsunun ınternetı hakkında azda olsa bılgın vardır km oteden cekmıyorsun sonucta  ayrıca bendeki c8 felan değil ancak burada paylaşamam kusura bakmayın bırkere yıllar once baska bır sıtede program paylasmıştım siteden kovulma dahıl cok sey basıma geldı ama sunu söyleyebılırım wps pinler modemın mac adresının son 6 basamagıdır yalnız algorıtma sayesınde wps pin gizlidir c8 vs onemlı degıl 

c8 ıle baslamıyan ornek :

dsmart modemlerı dlınk : wps pin 41911532  

b0 ile baslayan bır zyxel wps pin: 82696924

18 ıle baslayan baska bır modem : 11291398

9c ıle baslayan lokum modem : 69338410

Konu er642 tarafından 07 May 2013 - 05:06 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#17 cemal kunt

cemal kunt

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 564 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 07 May 2013 - 10:58 PM

kotalı oldugu  modem lerden bıle bellı oluyor aylık 15 tl ınternet ıcın herhalde 4 portlu aırtıes modemle baglanmaz veya dsmart fiber ınternetle kotalı kullanmaz hıc ugrasmadan parasızlıktan sırf facebook için alınan ınternet modemleri zaten genelde kablolu oluyor ve kalıteden yoksun oluyor zaten modem ismıne bakarsak ara yuzunune gırersek kac portlu kac pc baglanıyor zaten bılıyoruz agda somurmeye baslamadan bıraz bılgı toplama ıcın emek verırsek mesela 2-3 gun aksamları agda kac pc baglanıyor ınternet hızı vs konularında kımsenın canı yanmaz bunu bılemıyen anlıyamayan zaten agı da kıramaz ayrıca azcok komsunun ınternetı hakkında azda olsa bılgın vardır km oteden cekmıyorsun sonucta  ayrıca bendeki c8 felan değil ancak burada paylaşamam kusura bakmayın bırkere yıllar once baska bır sıtede program paylasmıştım siteden kovulma dahıl cok sey basıma geldı ama sunu söyleyebılırım wps pinler modemın mac adresının son 6 basamagıdır yalnız algorıtma sayesınde wps pin gizlidir c8 vs onemlı degıl 

c8 ıle baslamıyan ornek :

dsmart modemlerı dlınk : wps pin 41911532  

b0 ile baslayan bır zyxel wps pin: 82696924

18 ıle baslayan baska bır modem : 11291398

9c ıle baslayan lokum modem : 69338410

İnternetin kotalı olması ve modemin kablosuz olması konusunda bir genelleme yapılması söz konusu bile olamaz.Zamanla arızalanan cihazları değiştiren bir çok kullanıcı var ve çoğuda 10-15 lira fark için kablosuz cihazları tercih ediyorlar.Kota bilgileri ısrarla sorgulanmalıdır.Wps pin işine gelirsek birkaç cihaz hariç wps pin generator hiçbir işe yaramıyor telefonuma uygulamasını indirdim pini bildiğim bütün ağlarda denedim birinde dahi başarılı olamadım o yöntemin daha geliştirilmesi gerekiyor.Ayrıca dsmart ve smile adslnin dlink modemlerinin varsayılan wps pini "41911532" değil 21464065 dir.Konunun daha önce açılan konulardan farklı olarak hiçbir bilgiyi barındırmadığını düşünüyorum.Yinede emeğiniz için teşekkür ediyorum.İyi forumlar...

• 0
Mum Yanındaki Mumu Tutuşturmakla Işığını Kaybetmez

#18 er642

er642

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 08 May 2013 - 09:07 AM

cok gezenmı bılır cok okuyanmı yanı pratık onemlı bence telefon programlarıyla zaten wps pini kırmayı dusunmek bıle hata klasık google a yazınca wps pin dlınk dıye hep kopyala yapıstır dolu ben oyuzden paylasım yapmıyacam dedım sen emek verırsın sonra kopyala yapıstırla sayısız sıtede devam eder cok okuyan gunumuzde google da gezıp hazıra konandır cok gezende gunumuzde bıldıgını dusundugu seylerı pratıkte uygulayarak hazıra konmadan kendısı ueretendır neyse dsmart modemındeN yanı dlınk modemınden yazıyorum arayuzu karsınızda WPSPİN konusunda benım yalan konustuğumu ima eden arkadaşlara İTHAF OLUNUR 

ayrıca lokum modemını de paylasacagım aslında vıdeo cekmem gerek ama hangısını cekecemkı lokum - dlınk - zyxel - toplamda 8 tane buyolla hallettım ha ayrıca  sunu da soyleyım mesajlarda sankı forum da bır ben paylasıyorum gıbı suclayıcı ıbareler var kotalıya gırerler yok ben telekomu zengın edıyorum bunları paylasınca vs ama ben paylasım yapmadım bu bır ıkıncısıde forumda wep hack wpa hack dokuman gıbı xıopan vs paylasılıyor onlar yonlendırmıyor ama ben mac adresınden wps pin konusunda yardımcı olurum deyınce ben suclu oluyorum 

er6421000x550.jpg

Konu er642 tarafından 08 May 2013 - 09:18 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#19 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,215 İleti
  • Nereden: Tekirdağ

Yazma tarihi: 08 May 2013 - 09:55 AM

Bu Dlink 2640'ların pin'ini ilk wps deneyimim olan Eskişehir'de elde etmiştim default pin 21464065'di. Tekirdağ'a geldim deneyim geliştirme adına 5-10 gün daha uğraşmıştım bu işlerle şans eseri burada da bir Dlink düşürmüştüm onun da default pin'i 21464065'di. Şimdi iki farklı şehirde sahipleri aynı model modemde değiştire değiştire şans eseri aynı pin'i mi vermişler? Bana sorarsanız Default Pin'in cihazın versiyonuna, üretildiği fabrikanın bulunduğu ülkeye (iki modem de Dlink Rusya yazıyordu) göre de değişiyor olması çok da saçma değil bence.

Hani bu default pin muhabbetleri yapıyoruz ama tutarlılığı en iyi ihtimalle %20'den yukarı çıkamıyor bugüne kadar yazılan çizilenden ben bunu gördüm; farklı görüş açısına sahip olan varsa elbet paylaşsın fikrini tabi. Telekom'u zengin etme konusu ise "ttnet'e kafam girsin" söyleminin tek düze bir bakış açısı olduğu ve yukarıda açıkladığım üzere kötü seneryolara da zemin hazırlayabileceği üzerineydi. Bunda alınacak kızılacak bir şey yok ne görüyorsak onu söylüyoruz. Eleştirilmekten çekinmeyin, keza hiçbir fikir iyi veya kötü eleştirilmeden mükemmeliyete ulaşamaz. :)

• 1

#20 er642

er642

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 08 May 2013 - 10:27 AM

elektrıkler gıdınce sadece senın alıntın oldu kusura bakmasın kımse 

şimdi konuya gelecek olursak mac adreslerı modemlerın kısısel plakaları gıbıdır modeme ozgudur aynı ıp gıbı wps pin de modem mac adresının ılk degıl son 6 hanesıdır bagzı arkadaslar ılk 6 yı denıyorlar dıye yazdım bagzı sıte yonetıcılerı sıteden banladıkları kısılerın mac adreslerınıde banlarlar aaynı pc den baska hesap acmasın dıye (bagzı sıtelerde var) demekkı mac adresı modeme ozgu ıse son 6 hanede zaten uyuşmuyacagı ıcın wpspin kodunu da son 6 haneden cıkarıldıgı ıcın bırcok wpspin kodu elımıze gececek demektır dlink veya baska modemlerde bununla karsılasılmış olması bu algorıtma olayını bıtırmış demek degıldır ozaman standart wpspinler pıyasada olursa o modemın hack olması kacınılmaz olur ama ben zyxel fırmasının ıkı farklı modemını buldum wpspileri denedım acıldı ama aynı degıllerdı ama dlink aynı wps pinli cıhazı pıyasaya sunmuşsa onun problemı kullanıcıları acısından zor ıs demektır tabıkı 

elestırıyı kabul ederım ama forum agzına kadar wpawep hack paylasımları ıle dolu ıken ben daha bırsey paylasmamısken sasırdım dogrusu zaten konuda amacından cıktı bu konununda kapatılması gerek saygılar....

• 0