WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1

Resim
- - - - -

Usb Repeater Ve Alfa Awus036H Bağlantı Kopma Sorunu

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 ironhazeee

ironhazeee

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 55 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 13 August 2013 - 02:44 PM

Merhaba arkadaşlar.

Cihazlarım:
Öncelikle 10 metre alfa Usb repeater kablom var.
Modemim Alfa awus036h

Deneyimlerim:

Öncelikle hiç uzatma kablosu kullanmadan, kendi mini usb kablosu ile kullandığım 5dbi omi antenli modem bilgisayarım her sabah açtımda stabil olarak tanınıp çalışmıyor.Sürekli bağlan kop başlan kop. Neyse bu yüzden arka arkaya 10 kere usb çıkarıp taktığımda modem düzelior ve stabil çalışıyor.Yani mini usb kablosuyla sorunum yok.

Sorunum:

24 dbi grid antenim var alfayı buna bağladım.Sistemim çatıda.10 metre Usb repeater kullandım.5 sattir sürekli bağlan kop bağlan kop.Ama ilginç olan ise şu.Karşıdaki ağa bağlanıyor.2 saniye sonra modem iptal oluyor.Yani ağ kopması değil wireles pc ve wireles modem bağlantısı kopuyor.Ümidi kesmiştim.Bir baktım düzelmiş şu an kopma yok ama çok büyük sorun var.

Sizce ne yapmam gerek? Ne önerirsiniz? 
Bu arada bunu hem laptopta hem pcde 2 ayrı pcde denedim sonuç aynı

Şimdiden tşkler

• 0

#2 Cracker162

Cracker162

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti
  • Nereden: Denizli

Yazma tarihi: 17 November 2013 - 07:06 PM

kardeşim bendede aynı dert var. usb ile cekmek zorundayım backtrack ile iş yapmak zorunda olduğum için ne bullet ne başka bişey işimi gormuyo. 30-40 metre usb cekmek zorundayım ama hic guc kaybı olmasın nasıl yapıcam bilemiyorum cihazı yokmu bunun yaw

• 0

#3 TRNooNTR

TRNooNTR

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 33 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 18 December 2014 - 09:26 AM

aynı sizin gibi bendede aynı ürünler var birebir aynı sizin ki gibi modemi görmeme kopma hız düşüklüğü oluyor . Modem dediğimde en fazla 50 metre ötededir ? 24 dbi grid antenle yavaş fakat orjinal Alfa awus036h anteniyle daha hızlı oluyor sonra oda sapııtıyor anlayamadım nedense ? xp ve win 8 pro işletim sistemim

• 0

#4 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emektar Üye
  • 1,398 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 18 December 2014 - 01:58 PM

arkadaşlar merhaba ben daha önce böyle grid antenler felan kullanmadım ama eğer mümkünse bir panel anten ile bu olayı denemenizi tavsiye ederim.Yani alfa+panel anten ile client yapın.Bilgisayarınızın koptuğunuzu söylemişsiniz pc laptop mu ?masaüstü mü? eğer masaüstüyse wifi adaptörün driverini mutlaka güncelleyin ve şifreleme türünüzü değiştirip tekrar deneyin

• 0

#5 MrTPsM

MrTPsM

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 58 İleti
  • Nereden: Edirne
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 20 December 2014 - 12:58 AM

20 30 metre usb çekebilirsin yıllar önce bir devre yapmıştık eğer bulabilirsem paylaşırım
  • 0

#6 st34lth

st34lth

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: Adana
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 21 March 2016 - 03:05 PM

Merhaba arkadaşlar.

Cihazlarım:
Öncelikle 10 metre alfa Usb repeater kablom var.
Modemim Alfa awus036h

Deneyimlerim:

Öncelikle hiç uzatma kablosu kullanmadan, kendi mini usb kablosu ile kullandığım 5dbi omi antenli modem bilgisayarım her sabah açtımda stabil olarak tanınıp çalışmıyor.Sürekli bağlan kop başlan kop. Neyse bu yüzden arka arkaya 10 kere usb çıkarıp taktığımda modem düzelior ve stabil çalışıyor.Yani mini usb kablosuyla sorunum yok.

Sorunum:

24 dbi grid antenim var alfayı buna bağladım.Sistemim çatıda.10 metre Usb repeater kullandım.5 sattir sürekli bağlan kop bağlan kop.Ama ilginç olan ise şu.Karşıdaki ağa bağlanıyor.2 saniye sonra modem iptal oluyor.Yani ağ kopması değil wireles pc ve wireles modem bağlantısı kopuyor.Ümidi kesmiştim.Bir baktım düzelmiş şu an kopma yok ama çok büyük sorun var.

Sizce ne yapmam gerek? Ne önerirsiniz? 
Bu arada bunu hem laptopta hem pcde 2 ayrı pcde denedim sonuç aynı

Şimdiden tşkler

kardeş bu problemi çözebildin mi acaba? işletim sistemiyle alakalı olabilir mi? Windows 10 mu kullanıyorsun?

• 0