WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Tplink Wn-822N+Tplink Wn722N+Realtek Rtl8187L Yanlış Lehim Uygulaması

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 karalanet

karalanet

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 14 October 2013 - 03:04 PM

3Vc3uNekLY0.jpgrOLpbWjtpVc.jpg7h0ZtbuP8yc.jpgq4rDQr3y3r8.jpg

jdBPlN0gFfc.jpg

TL-ANT2405CL-01.jpg

http://vk.com/video222480881_166231939

Merhabayukarıdaki usb wireless adaptörlere yanlış lehim uygulaması yapılmıştır acaba bu adaptörlere anten takılırmı elimde üsteki antenden var(TL-ANT2405CL) 

bu adaptörlerin kurtalıma şansı var mı nasıl kurtarılır?anteni nereye bağlayacağım?hangisinden en iyi verimi alırım?

yardımcı olursanız çok sevinirim...

• 0

#2 sevginetix

sevginetix

Moderatör

• Moderatör
  • 1,215 İleti
  • Nereden: Tekirdağ

Yazma tarihi: 15 October 2013 - 05:57 PM

Modifikasyon konulari daha cok Abdus hocanin uzmanlik alanina giriyor ancak yardim istediginiz cihazlar en ustteki bulanik resimdekiler ise o durumda kimse size yardimci olamaz. Daha net ve yakin fotograflamalisiniz board uzerindeki tum yazilar gorunmeli.

• 0

#3 karalanet

karalanet

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 16 October 2013 - 02:56 AM

Bulanık resimdekilerin orjinalleri aşşağıda bırebır kopyalır zaten kımse cvp yazmadı yıne kndı kndıme ugrastım anten yaptım bkr telden tek tek devre uclarına değdirdim ve anten bağladım 722n tplink çok iyi veerim alamadım ama realtek olan çok güzel oldu.822nde deneme ynlma yolu işe yaramadı...tvsiye ederim bu yöntemi çok işe yarıyo..ben şase bğlamıyorum yine de snçlar güzel bağlasam daha da iyi olurmu bağlarken zorlanıyorumda.

Abdus hocanın yazılarını da okudum çok yardımcı oluyo millete sağolsun on numara insan...benim aslında öğrenmek istediğim adaptörün anten bağlama yerinin başlangıcı oraya bğlayabirmiyiz ve denemelerim de realtek chıplı olan da bkr tlle denedıgımde bırcok devreden sınyal aldım hngısıne bağlasam yararlı olur en iyi bağlama yeri başlayan yermi sonlanan yermi?şase bağlamak mecburi mi?822n bağlama devrelerını bulamadım buyuk ıhtımal bzuk glba.yardımcı olursa sevinirim bayramdan snra da olsa olur acil bi sorun değil sadece amacım daha iyi bilen bi insandan öğrenmek...sizin gibi insanlar oldugu sürece kötü niyetli tamircilere ürün götürmüyorum kndm ypıyorum bazı ürünleri bozsamda yaptıgım zamanlarda çok mutlu oluyorum.internetin en büyük yararı sizin gibi insanların olması paylaşımın olması...teşekkürler bu site için çok yararlı bilgiler var...
  • 0

#4 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,118 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 17 October 2013 - 12:42 AM

Merhabalar arkadaşlar

Öncelikle sabrınız için teşekkür ederim.Bazı üyelerimiz konu açıp 1 gün sonra cevap alamayınca "yok mu kimse? neden cevap yazılmıyor?" tarzında yazınca şahsen o konulara pek isteyerek yazmıyorum.Zaten vaktim kısıtlı.

Sorularınıza gelince şase bağlamasak olur mu?Evet olur cihaz çalışır ama dışarıdan parazit alır yakın frekansta çalışan cihazlar vs bu bir, ikincisi elektriksel dalgalanmalardan etkilenir(yıldırım(cihaza düşmesinden bahsetmiyorum yakına bir yere düşmesi yeter) yüksek gerilim hattı, büyük trafolar hatta elinizdeki statik elektrik gibi(bazı cihazlarda özellikle eski analog uydu alıcılarında BAR99 BAS70 gibi ters bağlanmış 2 diyot olur statik elektrikten entegre bozulmasın diye dünyanın sonu değildir ama cihaz çalışmaz hale gelebilir, şimdilerde entegrenin içine bu diyotu gömüyorlar diye biliyorum neyse uzatmayalım konudan sapmayalım)vs vs vs....) şase bu etkileri minimize eder hatta cihazların rf kısımlarının üzerinde faraday kafeslerini görebilirsiniz(ilk fotoğrafta en sağdaki cihazda mevcut) onlarda yine şaseye bağlıdır bu arada, kısacası kullanmanızda fayda vardır.

Ben fotoğraflarda öyle büyük bir lehim hatası deformasyon vs görmedim çok yakınlaşamadım gerçi ama şuan çalışmıyorlarsa birçok sebepten dolayı bozulmuş olabilirler her zaman diyoruz mesela cihaz açıkken anteni sökmeyin veya değiştirmeyin diye bazen sorun çıkabiliyor.Kaldı ki siz başka yerlerden anten ucu almaya çalışmışsınız cihaz antensiz çalışmaya çalışmış olabilir belki soğuk lehim olmuştur o arada anten çıkmış gibi cihaz düşünebilir.

Direk entegrenin anten çıkışından anten ucu almak bana göre sakıncalı bir iştir çünkü entegreden çıkan sinyal ucu tx-rx(gönderme-alma) değiştiricisine güç anfisine filtre entegresine kondansatör ve bobin karışımına girer sonra anten konnektörüne gelir.Tabi bu saydıklarımın hepsi cihazdan cihaza değişebilir.Yoksa bile yine entegre içerisinde bir kısmı gömülüdür, hepsinin gömülü olduğu bir cihaz görmedim.

822n cihazında sol kısımdaki j7 ve j9 yazan kısımlar zaten anten bağlama kısmı sadece size gereken pigtail rp-sma konnektör gri anten kablolarını söküp sma konnektörü lehimleyeceksiniz anteninizi takacaksınız bu kadar.

Yazı biraz karmaşık ve anlaşılmaz oldu kusura bakmayın.

İyi çalışmalar.

• 0

#5 karalanet

karalanet

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 17 October 2013 - 07:47 AM

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için,vakit ayırdıgınız için teşekkürler.

• 0

#6 techonoloqy

techonoloqy

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 24 November 2018 - 07:48 AM

Merhabalar arkadaşlar
Öncelikle sabrınız için teşekkür ederim.Bazı üyelerimiz konu açıp 1 gün sonra cevap alamayınca "yok mu kimse? neden cevap yazılmıyor?" tarzında yazınca şahsen o konulara pek isteyerek yazmıyorum.Zaten vaktim kısıtlı.

Sorularınıza gelince şase bağlamasak olur mu?Evet olur cihaz çalışır ama dışarıdan parazit alır yakın frekansta çalışan cihazlar vs bu bir, ikincisi elektriksel dalgalanmalardan etkilenir(yıldırım(cihaza düşmesinden bahsetmiyorum yakına bir yere düşmesi yeter) yüksek gerilim hattı, büyük trafolar hatta elinizdeki statik elektrik gibi(bazı cihazlarda özellikle eski analog uydu alıcılarında BAR99 BAS70 gibi ters bağlanmış 2 diyot olur statik elektrikten entegre bozulmasın diye dünyanın sonu değildir ama cihaz çalışmaz hale gelebilir, şimdilerde entegrenin içine bu diyotu gömüyorlar diye biliyorum neyse uzatmayalım konudan sapmayalım)vs vs vs....) şase bu etkileri minimize eder hatta cihazların rf kısımlarının üzerinde faraday kafeslerini görebilirsiniz(ilk fotoğrafta en sağdaki cihazda mevcut) onlarda yine şaseye bağlıdır bu arada, kısacası kullanmanızda fayda vardır.

Ben fotoğraflarda öyle büyük bir lehim hatası deformasyon vs görmedim çok yakınlaşamadım gerçi ama şuan çalışmıyorlarsa birçok sebepten dolayı bozulmuş olabilirler her zaman diyoruz mesela cihaz açıkken anteni sökmeyin veya değiştirmeyin diye bazen sorun çıkabiliyor.Kaldı ki siz başka yerlerden anten ucu almaya çalışmışsınız cihaz antensiz çalışmaya çalışmış olabilir belki soğuk lehim olmuştur o arada anten çıkmış gibi cihaz düşünebilir.

Direk entegrenin anten çıkışından anten ucu almak bana göre sakıncalı bir iştir çünkü entegreden çıkan sinyal ucu tx-rx(gönderme-alma) değiştiricisine güç anfisine filtre entegresine kondansatör ve bobin karışımına girer sonra anten konnektörüne gelir.Tabi bu saydıklarımın hepsi cihazdan cihaza değişebilir.Yoksa bile yine entegre içerisinde bir kısmı gömülüdür, hepsinin gömülü olduğu bir cihaz görmedim.

822n cihazında sol kısımdaki j7 ve j9 yazan kısımlar zaten anten bağlama kısmı sadece size gereken pigtail rp-sma konnektör gri anten kablolarını söküp sma konnektörü lehimleyeceksiniz anteninizi takacaksınız bu kadar.

Yazı biraz karmaşık ve anlaşılmaz oldu kusura bakmayın.

İyi çalışmalar.

Selamun aleykum hocam bendede 822n var anten kablosunu sokup sma konnektor lehimle demissinizde beb konuya yabanciyim size zahmet bu karta lehimlenecek sma konnektor baglanti linkini atsanizda onu alsak yanlis konnektor almayalim ayriyetten j7 -j9 numarasina baglicaksiniz demissiniz j7-j9 cikisindan cikip ayritten yaninada lehimlenmis kablo yani bi kabloya 2 lehimleme biz direk j7-j9 a lehimleyip yan tarafindakinede lehimlemesek sıkıntı olur mu

Konu techonoloqy tarafından 24 November 2018 - 07:52 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0