WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Omni Anten Önerisi

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 27 yanıt gönderildi

#21 odas

odas

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 17 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 03 February 2014 - 08:18 PM

Gendes Usta sende tutturdun bi polygold. pg-735 polygold la alfayı kiyaslaman bile hata. Bunca insan kullanıyor alfayı hiç memnun olmayan görmedim.
X2x kardeşim bütçen varsa al ben 5m usb ile kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım. İlla çift anten diyorsanda dediğim gibi forumdaki tp-link işini görür fiyatida istediğin düzeyde. Araştır iki cihazıda kafana yatanı al. Anten olayını söylemiştim cihazın yeterli olmayabilir diye.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • 0

#22 gendes

gendes

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 861 İleti
  • Nereden: Van

Yazma tarihi: 03 February 2014 - 09:06 PM

alfa çok abartılmış 15db omnisini kullanıyorum pıcom2 nin  kendi 6db si ondan daha iyi

yakın zamanda elimde bulunan 6  ayrı marka wireless adaptör karşılaştırmasını yapıp bu adaptör karmaşasına son vereceğim.

• 0

WANNET

#23 x2x

x2x

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 34 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 03 February 2014 - 09:23 PM

2antenli olmasi da sart degil maksat sonucta verimli sekilde baglantiyi saglayabilmek. Sanirim ALFA alcam cok met ediliyor urun hadi hayirlisi. Simdilik cok ilginc bsekilde sinyali arttirdim muqapysa.jpg

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu x2x tarafından 03 February 2014 - 09:26 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#24 odas

odas

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 03 February 2014 - 11:31 PM

2antenli olmasi da sart degil maksat sonucta verimli sekilde baglantiyi saglayabilmek. Sanirim ALFA alcam cok met ediliyor urun hadi hayirlisi. Simdilik cok ilginc bsekilde sinyali arttirdim muqapysa.jpg

İlla bi cihaz diyorsan bir tane süzgeç al ortasına yerleştir veya pringles kutusu hiç para harcamadam devam et. Belli ki elin yatkın bu işlere. Ben 3 sene önce tplink 822n i Salça tenekesine takip baya verim almıştım. Sonra alfayla 18litre boya tenekesi denemistim elimi kesmiştim :D biraz araştırırsan google görsellerden wifi Booster diye baya örnek var :) biraz aksiyon katabilirsin işin içine :)

• 0

#25 odas

odas

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 03 February 2014 - 11:36 PM

alfa çok abartılmış 15db omnisini kullanıyorum pıcom2 nin kendi 6db si ondan daha iyi
yakın zamanda elimde bulunan 6 ayrı marka wireless adaptör karşılaştırmasını yapıp bu adaptör karmaşasına son vereceğim.

Hocam ben alfa mükemmel cihaz demiyorum ama gerçekten piyasadaki o fiyatlardaki usblere bin basar sen testlerini yap sıkıntı yok ben ve binlerce kişi istenilen verimi aldık tecrübe ile önerdik. Yoksa alfaya çalışmıyorum :) bu arada polygold 16dbi lik olanı ile alfaya awush036 denedim aynı noktaya bağlantıda alfa hem internete çıkışta stabildi hemde daha fazla çekiyordu. Birazda ayarlarla alakali bben cihazın her türlü ayar vr konumlandırılmasina çok uğraştım. O yüzden sizinde kendi haklı sebepleriniz vardır elbet saygı duyarım sonuçta paylaşımda bulunuyoruz :) saygilar

• 0

#26 izmirbayindir

izmirbayindir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 78 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 04 February 2014 - 02:15 AM

bende de bullet2hp var ona omni alacağım ama omnilerde dbi yükseldikçe yatay açı daralır daha uzağa sinyal basar ama dibine sinyal göndermez kaliteli 9 dbi yada 12 dbi alınabilir. hem alt kattaki hem üst kattaki sinyalini alabilir 15 dbi omni ler alt ve üst kata 9 ve 12 kadar iyi sinyal göndermez.uzağa sinyal için panel kullanılmalı daha uzak içinse grid anten ama grid anten bire bir görüş ister.

• 0

#27 izmirbayindir

izmirbayindir

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 78 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 04 February 2014 - 02:23 AM

alfa 1000mw nha nhr awus 036h gibi ürünlerini kullandım ahım şahım bir ürün geğil ama kötüde değil. sonra tesadüf 30 tl ye inca ıuwa 150m aldım canavar gibi çıktı valla alfaları kaldırdım kullanmıyorum bile

• 0

#28 x2x

x2x

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 34 İleti
  • Nereden: İzmir

Yazma tarihi: 04 February 2014 - 02:25 AM

İlla bi cihaz diyorsan bir tane süzgeç al ortasına yerleştir veya pringles kutusu hiç para harcamadam devam et. Belli ki elin yatkın bu işlere. Ben 3 sene önce tplink 822n i Salça tenekesine takip baya verim almıştım. Sonra alfayla 18litre boya tenekesi denemistim elimi kesmiştim :D biraz araştırırsan google görsellerden wifi Booster diye baya örnek var :) biraz aksiyon katabilirsin işin içine :)

:) :) bu cihazla gecen sene catida bi uydu canaginin ortasina takip deniyorduk ama bi faydasini gormemistim. alfa tarzi bi cihazim vardi markasini hatrlamiyirum onla yapinca bariz fark vardi bu tarz fantezleri alfa gibi canavar urunlerle yapinca cok daha baska oluyor :) aslinda guclu bi acces point isimi tamamiyle gorur bu bu elimdekiyle kirdigim modem 3cubuk cekiyor balkonun camina sabitleyince bantla :) ama bi acces pointi balkona koysam evin icinde bol sinyalli kopmadan herkosesinde kullanabilirim de accespoint biraz masrafli :) ama alcam insallah ogrenci evinde kaliyorum boyle portable internet edinip sanki evde modem varmiscasina kullanmak cok hos olur :))

• 0