WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

10 Metre Usb Repair Ve İnternete Girme Sorunu

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 ironhazeee

ironhazeee

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 55 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 16 March 2014 - 08:19 PM

Merhaba arkadaşlar.Direk konuya geçmek istiyorum.

Çatıda Alfa Awus036h ve Tplink 24 Dbi Grid antenim var.

10 metre Alfa Usb Repair kablo ile bilgisayara bağlantıyı sağlıyorum.

Sorun şu 10 metre Alfa Usb Repair kablo interneti resmen katlediyor.Çogu zaman internete giremiyorum.Bağlantı kalitesinde yada sinyal gücünde bir sorun olmamasına rağmen internet ya çok yavaş oluyor ya hiç bağlanmıyor.

Denemelerim:

30cmlik mini usb kablo ile antenin yanından modemi laptopa bağladığımda;

Speedtestte 6.5 mbit sonuç alıp, sayfaları jet gibi açabiliyorum.

Sinyal kalitesi %88 Sinyal gücü %88 Ping 20

Ancak 10 metre Alfa Usb Repair kablo ile alfa adaptörü bilgisayara bağladığımda, şanslıysam nete girerse Speedtest  3mbit Sinyal kalitesi %88 Sinyal gücü %88 Ping 30

Kısacası özellikle Alfa wireless utility programında sinyal gücü yine mükemmel olmasına rağmen, internete ya hiç giremiyorum yada girdiğimde çok yavaş oluyor.

İşin lginç tarafı bazen internet çok hızlı oluyor ama 1-2 saat sonra yada 5-10 dk sonra hiç nete giremiyebiliyor.

10 metre Alfa Usb Repair kabloyu masa üstü pcye bağladığımda modem gelip gidiyor ve hiçbir zaman mana üstü pcde nete giremiyorum.Ancak laptopa taktıgımda bir sorun yaşamıyorum.

Kısacası 30 cmlik kablo ile hiçbir sorun yok 12mbit bir net aga sahibim örneğin speedtest 10mbit buluyor 8 mbit bir bağlantı varsa 7yi görüyor.

Sonuçta ben bu 10 metre Alfa Usb Repair kabloyu alfa adaptörü pcye bağlamak için aldım.Neden bukadar çok sorun yaşıyorum ? Sonuçta kablo 10 metre Alfa Usb Repair kablo.

Acaba adaptör kısmına bir usb hub alsam msla elektirik bağlantılı işe yararmı?

Belki pcden çıkan güc yeterli değildir?

Bana ne önerebilirsiniz?

Şimdiden çok tşkler.

• 0

#2 karayel90

karayel90

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 44 İleti
  • Nereden: Burdur
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 22 July 2014 - 05:48 AM

İstersen şu paylaştığım konuyu bi deneyebilirsin belki işe yarar

Evet arkadaşlar proje önerilerinde cat5 kablodan usb uzatma kablosu yapan arkadaşlarımız vardı ama bazı kişilerin yaptığı bu kablolardan elektrik akımının az gelmesinden dolayı ya cihaz çalışmıyordu yada bu usb cihazı bağlanamadı hatası alıyorlardı gelin hep beraber fazla bir uğraşı gerektirmeden bu cihazlara nasıl akım desteği vereceğimizi öğrenelim
Mobilden yazıyorum kusura bakmayın
İlk önce 2 çıkışlı usb kablosu temin ediyoruz.Bulamayanlar harddisk kablosu şeklindede satılıyor.Ben kendim harddisk kablosundan yaptım büyük ihtimalle bilgisayarcılarda satıyorlardırhttp://pho.to/6R84a
Daha sonra ana usb kablosunu uzatma kablomuza bağlıyoruz paralel gelen uc boşta kalacak ve bu usb ucuna usbli bir şarj aleti bağlıyoruz ve fişe takıyoruzhttp://pho.to/6R8G3
Son olarak usb alıcımızın soketine kablomuzu takıyoruz ve herşey tamamdır artık hata veren çalışmayan wifi alıcımız akım yeterli geldiği için tıkır tıkır çalışacaktır
Kendim bu yöntemi inca 150m usb wireless cihazımda denedim ve işe yaradı

• 0

#3 HackingKirali2

HackingKirali2

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: Yurt Dışı
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 19 January 2015 - 09:38 PM

resimler yeniden yuklermisin

• 0