WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
1
(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Belirli Şehre Internet Dağıtımı Yapmak

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 32 yanıt gönderildi

#21 sierra07

sierra07

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 273 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 13 April 2014 - 08:51 PM

Sorma abi boşver herkesde bi trip kompleks   B) 

• 0

6R2ZAP.jpg 

#22 classnet

classnet

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 294 İleti
  • Nereden: Manisa
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 13 April 2014 - 09:00 PM

Sorma abi boşver herkesde bi trip kompleks  

aynen sana katılıyorum herkezde bi trip anlayamdım bende neyse.

• 0

#23 diozba

diozba

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 8 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 15 April 2014 - 09:41 PM

classnet arkadaşımız gereken yardımı ve bilgiyi vermiştir

bundan sonraki aşama ve bilgilendirme real'de olacaktır

kendisine tekrar teşekkürlerimi iletiyorum

• 1

#24 hakan312

hakan312

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 16 April 2014 - 11:01 AM

aynen sana katılıyorum herkezde bi trip anlayamdım bende neyse.

Classnet üstad sen hangi firmasın ben seni tanıyormuyum , burada 2 hotspotçu arkadaşla oturup konuşmuşluğumuz vardır da , sen onlardan birimisin merak ettim bir iletişim msj atarsan seninle de tanışmak isterim... :D

• 0

MİKROTİK RB433AH-3x compex radio card

CİSCO WAG320N

MikrotikRBSXTG2HnD(32dbm)

NANOSTATİON M2

BULLET 2HP + 15Dbi ALFA OMNİ
BULLET M2HP + 17 Dbi SECTOR ANTEN
ALFA TUBE 2H + 14 dbi PANEL ANTEN
TP-LINK 5110G + 24 Dbi GRİD ANTEN(*2)+9dbi alfa outdoor omni
ALFA N2
2W RX-RX BOOSTER

TP-LINK TD W8970(modem)
TP-LNK 5210G
TP-LINK 741ND

TP-LINK 701ND
TP-LINK 543G
1000MV UPS
++Alfa 2w usb *3

#25 classnet

classnet

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 294 İleti

Yazma tarihi: 16 April 2014 - 12:06 PM

Classnet üstad sen hangi firmasın ben seni tanıyormuyum , burada 2 hotspotçu arkadaşla oturup konuşmuşluğumuz vardır da , sen onlardan birimisin merak ettim bir iletişim msj atarsan seninle de tanışmak isterim... :D

akhisar'da class net firma ismim.Sizle görüşmüş olabılırız firma isminiz neydi.

• 0

#26 hakan312

hakan312

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 16 April 2014 - 03:34 PM

akhisar'da class net firma ismim.Sizle görüşmüş olabılırız firma isminiz neydi.

yok ustam ben firma falan değilim, memur olmamdan dolayı ticari uğraşamıyorum ve açıkçası bu işten alacağım paraya da ihtiyacım yok, onun içinde 6 yıldır falan çeşitli forumlarda bazı arkadaşlarla irtibatlı şekilde bir çok testler , kurulumlar falan yaptık , büyük ağlar kurmuşluğum telefonla yardımcı olmuşluğum falan da var fakat ticari olarak yapmayı hiç düşünmedim , zaten şuanda bile imzamda ki cihazlarla yaptığımız yayın zevk işi 4-5 kişi kurum arkadaşlarımla internet kullanıyoruz faturayı paylaşıyoruz, çevreden çok isteyen gelen giden oluyor ama dahil etmiyoruz kendimize yetmiyor  :D , Manisa merkezde 2 firma sahibi arkadaşla muhabbetimiz var çaylarını falan içmişliğim var, onlar aslında bizden yeni hatta bazılarının ben eski kullanıcı adlarını biliyorum , 5210g çekmiyor diye konuları vardı, şuan İSS kurdular ve bir tanesini çok takdir ediyorum çok başarılı bir arkadaş aboneleri de çok , hemde az elemanla çok iyi götürüyorlar  işi bazen benden korkuyorlar çekiniyorlar acaba internet dağıtır mı diye  : :) ama muhabbet ettikçe benim o taraklarla uğraşacak pek vaktimin olmadığını anladılar, yaparsam tam yaparım zaten ama şuan için düşünmüyor, bu arada pek amatör sayılmam evimdeki ağ ile 2010 yılında yaptığım teste(şifresiz yayın) , 120 kullanıcıya kadar çok rahat götürüyor böyle bir ağda 5 kişi kullanıyoruz işte...şuan sadece adsl kullanıyoruz o zaman vdsl falan denemiştik... bu iş biraz telsizcilik gibi hastalık , bazı İSS firmaları bunu anlayamasa da (çünkü kendileri direkt bu işi ticari düşündüklerinden), biz zevk için yapıyoruz , 1000 liralık cihazı sırf denemek için bende dahil alan bazı arkadaşlar var, sonrasında geri satıyoruz , test edip paylaşıyoruz , insanlara yardımcı oluyoruz falan, birde arkadaş eşime çocuğuma ayıracak fazla vaktim yok 15 TL için millete internet vermekle mi uğraşayım , 100 TL veririm canavar gibi 2-3 kişi kullanırım hatta para bile almam tanıdıklardan, çokta fazla benimle uğraşırlarsa yasal prosedürü falan biliyorum , annemin üzerine falan kurarım şirketi alırım lisansı aylık gelir seviyem iyi sayılır 1 yıl zararına 10 TL  ye mesela yayın yaparım o biçimde reklamını yaparım bak sen kimler piyasadan siliniyor...bana koymaz hani, lisans vermeseler bile 3 yıllık kiralayan tanıdık arkadaşlar var, 3-4 bin TL ver tmm  :lol:

konu biraz dağıldı kusura bakma kardeşim  B) B))) ya bizim İSS ci arkadaşlar foruma üye değilde onlardan birisi mi üye oldu diye yazdım, seninle de görüşsek güzel olur, Akhisar' a gelince seninde bir çayını içeriz müsait olursan allah işlerini rast getirsin...

Bu arada İSS ci arkadaşlar yanlış anlamasın lisansız çoklu paylaşım yapan arkadaşları tasnif etmiyorum , İSS olmak için insanlar o kadar yatırım yapıyorlar yasal prosedürlerle uğraşıyorlar , vergi ödüyorlar dükkan işletiyorlar, yasal bir sürü sorumlulukları var ve buna rağmen kanun 2 yıl öncesine kadar bu firmaları adam gibi kollamıyordu , yani izinsiz yayın yapan satan kişilere birşey olmuyordu her ne kadar oluyor deseler de ben bizzat parayla satıp , TİB e şikayet edilip sadece cihazları sökülmesinden başka hiçbir yaptırımla karşılaşmayan ve 1 ay sonra devam eden kişiler biliyorum.... 

şuan durum çok farklı forumda paylaşımını yaptım bir İSS firması arkadaş için özellikle TİB den bilgi edinme ve doğrudan dilekçe yoluyla ve bir tanıdık vasıtasıyla yaptırımların yenilendiğini öğrendik ve nasıl olduğu hakkında forumda tüm içeriği paylaştım, bu işi ticari yapmak büyük bir risk ve cesaret işi yani hiç vergi algı vermeden 10 TL ye internet vermekle bir sürü gideri içinde 30 TL ye internet vermek bir değil...

Konu hakan312 tarafından 16 April 2014 - 03:48 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

CİSCO WAG320N

NANOSTATİON M2

ALFA N2
2W RX-RX BOOSTER

TP-LINK TD W8970(modem)
TP-LNK 5210G
TP-LINK 741ND

TP-LINK 701ND
TP-LINK 543G
1000MV UPS
++Alfa 2w usb *3

#27 classnet

classnet

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 294 İleti

Yazma tarihi: 16 April 2014 - 03:51 PM

tabi kide her zaman buyurun gelin çayımız çorbamız hazır :D

• 0

#28 hakan312

hakan312

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 16 April 2014 - 06:29 PM

Varol başkan :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • 1

CİSCO WAG320N

NANOSTATİON M2

ALFA N2
2W RX-RX BOOSTER

TP-LINK TD W8970(modem)
TP-LNK 5210G
TP-LINK 741ND

TP-LINK 701ND
TP-LINK 543G
1000MV UPS
++Alfa 2w usb *3

#29 mirkanemre

mirkanemre

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 27 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 28 July 2014 - 01:17 AM

Merhaba düşündüğün bir proje varsa urun tavsiyesinde bulunabilirim.mikrotikle ilgili her türlü yardimci olurum bu isi yapanlar bilgi vermezler.

merhabalar sizinde internet servis sağlayıcı firmanız varmı? neden soruyorum çünki bende yaklaşık 4500 kullanıcı hedefli bi iss kurmak istiyorum proje hazır ama tecrübelerinizden yararlanmak isterim. ekipman noktasında ihtiyaçlarımız olacak [email protected] adresine iletişim bilgilerinizi atabilirmisiniz? şimdiden göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederim. iyi çalışmalar...

• 0

#30 denizhoca

denizhoca

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 23 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 28 January 2015 - 02:22 AM

classnet üstad bizde size yakın sayılacak bir bölgede yayın yapmak istiyoruz. tecrübelerinizden önerilerinizden ve değerlendirmelerinizden faydalanmak isteriz.

• 0

Önce Çıraklık Sonra Kalfalık

Ustalığa ömür yetermi belli değil.