WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(13 Eylül 2017) Handsome Reis, Tp-Link Ürünlerini Kurmak Artık Çok Daha Kolay içeriğine yorum ekledi.
2
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1

Resim
- - - - -

Airties Air 5650Tt Xdsl Modeme Standart Firmware Atmak

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 41 yanıt gönderildi

#21 celikbilisim

celikbilisim

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 18 September 2015 - 03:13 PM

Kabloyu açıkta bıraksan sorun olmaz ama istanbulda pin header bulamamana şaşırdım doğrusu Karaköy e yakınsan (istanbulu bilmiyorum bu arada) ordaki elektornikçilerin hemen hemen hepsinde pin header bulabilirsin hatta ömden adres veya spariş verebileceğin bir elektronik bileşen satan bir site verebilirim.Tavsiyem pin header kullanarak yapmandan yana ama kablo dışarda olsa da sorun olmaz.

<merhaba önceki konuda yazmıştı burdan devam etmemi söylemiştiniz.Şimdi biz bu cihaza elimizdeki super pro 501 s eeprom cihazı ile yazmayı denedik ama cihaza epromu gösteremedik bile.O yüzden rotayı jtag ile atmaya çevirdik ancak bunu yapabilmemiz için nasılbir yol izlememiz gerektiğini bilmiyoruz.Cihazlarımızda kronik olarak tüm ışıklar sabit yanıyor bunlara fiziksel olarak bir çok onarımı deneyip bir sonuç alamadığımızdan dolayı yazıllım ile çözebilmeyi umut ediyoruz ancak tam olarak nasıll yapabileceğimizi bilmiyoruz.Sizin tecrübelerinize dayanarak bize izlememiz gereken yol hakkında fikir verirseiz çok memnun kalırım

• 0

#22 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,115 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 19 September 2015 - 11:04 AM

Merhabalar

Öncelikle cihazınızı (superpro 501s) biraz araştırdım ama sanırım paralel flash chiplerini desteklemiyor sadece serial flashları ve jtagı destekliyor diye düşünüyorum.Bu arada seri ve paralel flash arasındaki fark için buradaki yazıma bakabilirsiniz.Chipi programlarken söküp cihaza takarsanız jtagla programlamış olmuyorsunuz programlayıcıyla programlamış oluyorsunuz.Jtagı bağlayıp programlarken ise önce modem üzerindeki cpu ya bağlanıp oradan flashı programlamış oluyorsunuz.Hatta jtag programlarında programın hangi işlemcileri desteklediği yazar.Örneğin genellikle bu tarz brick işleri için kullanılan tjtag programı WRT54G modellerinde olan BCM4712 işlemcisini tanımaktadır.İşlemcinin tanınıp tanınmadığını ise 

-probeonly

komutuyla yapılıyordu sanırım.Neyse konudan çok saptık.

Maalesef cihazda belirgin bir jtag konnektörü bulunmuyor.Sadece seri konsol pinleri mevcut dolayısıyla o kısmı veya flash programlamayı deneyeceğiz.Öncelikle bootloader yani ön yükleyicimiz yerinde mi diye bakacağız eğer seri konsoldan çıktı alabiliyorsak bootloaderımız diğer adıyla redboot çalışıyor demektir ki bu iyi haber olur.Eğer çalışmıyorsa paralel flashı söküp yerine diğer slotlardan birisine programladığımız seri flash entegresini takacağız.Seri flashıda programlamak için önce çalışan bir modemden yazılımın tamamını yedekleyip seri programlayıcı ile yeni seri flash entegremize yazdırmamız gerekecek.Ben CH341A seri programlayıcısını kullanıyorum raspberry pi ilede programlamışlığım var neredeyse bütün seri flashları programlayabiliyorsunuz.Yine konudan saptık ama bu bilgileri size ilerde yapacağımız şeyler için anlatmam gerekiyordu.

Şimdilik yapacağımız en akıllıca hareket seri konsoldan cihaza ulaşmak olur bu konudaki diğer postlarımda nasıl yapılacağını anlattım nokia kablosu, el yapımı vs ama ben şahsen FTDI Breakout (Soldaki) modelini kullanıyorum ve gayet memnunum.Eğer seri konsoldan ulaşamıyorsanız yukarda anlattıklarımı denemek zorundayız.

K.Bakmayın yazı biraz karışık oldu.

• 0

#23 Senior_Duke

Senior_Duke

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 46 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 12 October 2015 - 04:44 PM

Merhaba Abdus hocam. Konuyla ilgili bir ilerleme kaydedilmemiş sanırım yine. Bende önümüzdeki süreçte tekrar el atmaya karar verdim. Yazarım hazırlıkları bitirince.
  • 0

once upon a time the son of a famous man

#24 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,472 İleti
  • Nereden: Çanakkale

Yazma tarihi: 01 December 2015 - 07:28 PM

Boş bir zamanımda v1 ve v2 sürümlerini kapsayan bir çalışma yapacağım ilgililere duyurulur.

• 1

#25 projessor

projessor

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 35 İleti
  • Nereden: Diyarbakır
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 04 December 2015 - 01:18 PM

Boş bir zamanımda v1 ve v2 sürümlerini kapsayan bir çalışma yapacağım ilgililere duyurulur.

Yakın takibinizim, elimdede v3 olanı vardır. Konu ile ilgili sizin kadar bilgi sahibi olmasam dahi airties bu cıhazı flash laya biliyor ise bu cihazında bir baglantı sekli ile flashlana bilmesi demektir. Yazınısı sabırsızlıkla beklıyoru(z)m. Teşekkürler

• 0

#26 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,472 İleti

Yazma tarihi: 04 December 2015 - 02:59 PM

v3 özellikleri neler?

işlemci ram ve flash entegresinin makro resimlerini eklersen bir bakayım

• 0

#27 projessor

projessor

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 35 İleti

Yazma tarihi: 09 December 2015 - 03:49 PM

v3 özellikleri neler?

işlemci ram ve flash entegresinin makro resimlerini eklersen bir bakayım

Kusura bakmayın geç yazdım, resimleri buraya ekledim

• 0

#28 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,472 İleti

Yazma tarihi: 09 December 2015 - 05:44 PM

işlemci büyük ihtimal v1'deki kullanılan işlemci çünkü herhangi bir kablosuz entegre ve anfi yok.Bu bölüm işlemci içine entgre.edilmiş.Modemi toplamadıysan soğutucuyu ve termal pad'i alıp işlemci modeline bakıp alabilirmisin?

• 0

#29 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,472 İleti

Yazma tarihi: 09 December 2015 - 10:35 PM

araştırdığımda gördüm ki v3'te kullanılan macronix tsop48 türü flashta bitiyor v1 düz ve ttnet modellerinde toshiba kullanılmış ve enteresan olan seçilen bu model flashlar okuma korumalı.Şuan için yapacak birşey yok.Elinde v2 olan arkadaş varsa flash bilgisini eklerse onada bakalım

• 0

#30 projessor

projessor

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 35 İleti

Yazma tarihi: 10 December 2015 - 12:27 PM

araştırdığımda gördüm ki v3'te kullanılan macronix tsop48 türü flashta bitiyor v1 düz ve ttnet modellerinde toshiba kullanılmış ve enteresan olan seçilen bu model flashlar okuma korumalı.Şuan için yapacak birşey yok.Elinde v2 olan arkadaş varsa flash bilgisini eklerse onada bakalım

desenize v3 ler tamamen hayal kırıklığı, bittorent ve ddns için v3 versiyonunda yapabilecek bişi kalmadı :(

• 0