WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(31 Mart 2020) Nihat, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
1
(17 Şubat 2020) rejoman, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(17 Şubat 2020) CRaFTY, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Onur, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
(11 Şubat 2020) Gökhan, Evinizde hangi Wi-Fi standartını kullanıyorsunuz? anketine oy verdi.
1
1
(18 Temmuz 2019) Laserbird, üye haritasına ekleme yapti.
100
(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1

Resim
- - - - -

Eduroam'a Bağlanmak

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#11 cay571

cay571

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 01 September 2014 - 08:44 PM

cay571;

tüm yaşadıklarını aynen yaşıyorum. tek sorum var.

WR842ND ben de zaten mevcut. anten ve bu cihazı birleştirip ddwrt yazılımı ile sonuç alabildin mi? benim de mesafe hemen hemen aynı. 

Aldım, TP-LINK TL-ANT2424B 24dBi Outdoor Parabolic Anten ve WR842ND ile yaklaşık 1-2 km uzakta olan eduroam ağına bağlanıp yaklaşık 5mpbs hızı görebiliyorum. Hız çok stabil değil açıkcası ancak çok rahat bir şekilde işimi görüyor. 

• 0

hain düşman al sana bombe,

#12 zender

zender

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 21 September 2014 - 03:30 PM

Bende senin gibi çok uğraştım. wr842nd ile kullandım edroam ağını fakat çok stabil değildi. En sonunda loco m2 aldım. orjinal yazılımda pap seçeneği yoktu mecburen ddwrt yükledim. çok iyi bir cihaz tavsiye ederim. 

• 0

#13 sambay

sambay

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti
  • Nereden: Samsun
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 01 October 2014 - 01:01 PM

Pekibu loco m2 veya üst modeli m2 yi alsak anten olmadan verim alınabilir mi. Yani ne kadarlık bir mesafede sonuç alınabir.

Sizin mesafeleriniz nedir ve nasıl bir hız alınız.

Biraz fazla soru sordum ama cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz.

Eğer işimi antensiz görürse 1-2 metrelik anten almama gerek kalmayacak. Zaten fiyat olarakta çok fark yok.
  • 0

#14 cay571

cay571

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 12 İleti
  • Nereden: Antalya

Yazma tarihi: 18 March 2015 - 05:43 PM

neredeyse bir yıldır eduroam ağından idare ediyorum ancak zaman zaman sinyal gidebilmekte, çok fazla uğraşamadım sabitlemek için, antende büyük ve tepede olunca benm için epey zor oluyor ayar yapmak. 

locom2 almayı düşünüyorum ama oda maliyetli duruyor, ddwrt şart yine ve bu kez ddwrt bile ücretli, ne yapmam gerektiği konusunda emin değilim.

• 0

hain düşman al sana bombe,

#15 memoxlarge

memoxlarge

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 6 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 18 March 2015 - 06:52 PM

bende bu konuyla ilgili şimdi yeni konu açtım.loco m2 cihazım var. sanırım dd-wrt nin loco m2 için yeni sürümünde 802.1x desteği yokmuş. deneyen bir arkadaşım söyledi .bende 2012 sürümünü yükledim.yükleyecek arkadaşlar dikkat etsinler.
soruna gelirsek yeni konuda da bahsettiğim gibi 200 - 250 metreden verim alamıyorum.sıkıntı bende de olabilir o nedenle açtım zaten konuyu.bide çok yerde okudum zaten çok güçlü bir cihaz değilmiş.biraz bu konulara acemiyim ama bence 1 , 2 kilometrede bu cihaz yetersiz kalır.bide ubnt larda dd-wrt ücretli , bende şu an biraz darda olduğum için deneme sürümünü kullanıyorum .süresi bitmek üzereyken reset atıyorum :)
ulan benimde ne çilem varmış:)
  • 0

#16 mutkan

mutkan

Moderatör

• Moderatör
  • 2,726 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 19 March 2015 - 11:20 PM

reset e gerek yok. süre bitsede cihaz çalışır. sadece ayarları değiştiremezsin.

• 0

3710142263.png

#17 defliner

defliner

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 80 İleti
  • Nereden: Mersin

Yazma tarihi: 01 April 2015 - 10:04 AM

eduroam için 802.1x destekli bir cihaz kullanmanız lazım vede bu cihaz üniversitenin firewall üzerinde vlan tag edilmeli

sonrada sizin öğrenci ve akademiz personel olarak eduroam şifrenizle kullanım yapabilirsiniz.

• 0

#18 zender

zender

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 5 İleti
  • Nereden: Adana

Yazma tarihi: 10 May 2015 - 05:56 PM

Yukarıda locom2 kullandığımı yazmıştım. Artık bundan da hayır gelmiyor bana. Çok kesilmeye başladı bağlantı. Eduroam ağında birden fazla ap olduğu için onlar arasında gezip duruyor. Oysa ki airos'ta mac adresine kitlenme özelliği var. DDWRT ile bu özellik çalışmıyor. Farklı cihazlara yönelmek istiyorum ama piyasada eduroama bağlanabileceğim fazla cihaz yok gibi.

• 0

#19 teknologs

teknologs

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 25 İleti
  • Nereden: Giresun

Yazma tarihi: 11 May 2015 - 05:12 PM

Yukarıda locom2 kullandığımı yazmıştım. Artık bundan da hayır gelmiyor bana. Çok kesilmeye başladı bağlantı. Eduroam ağında birden fazla ap olduğu için onlar arasında gezip duruyor. Oysa ki airos'ta mac adresine kitlenme özelliği var. DDWRT ile bu özellik çalışmıyor. Farklı cihazlara yönelmek istiyorum ama piyasada eduroama bağlanabileceğim fazla cihaz yok gibi.

ddwrt nin 2010 yılı sürümlerinde mac adresine kilitlenme düzgün çalışıyor..yeni versiyonlarda sorun var..

• 0

#20 Türker

Türker

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 268 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 12 May 2015 - 08:41 PM

eduroam zaten stabil olamaz bağlandıgınıza sukredin bizim burda adamlar modemin altına oturuyor giremiyorlar okulda 5-6 kişi anca giriyor

• 0