WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Cat5 Kabloya Ekstra Güç Sağlama (Püf Nokta)

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 karayel90

karayel90

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 44 İleti
  • Nereden: Burdur
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 22 July 2014 - 05:32 AM

Evet arkadaşlar proje önerilerinde cat5 kablodan usb uzatma kablosu yapan arkadaşlarımız vardı ama bazı kişilerin yaptığı bu kablolardan elektrik akımının az gelmesinden dolayı ya cihaz çalışmıyordu yada bu usb cihazı bağlanamadı hatası alıyorlardı gelin hep beraber fazla bir uğraşı gerektirmeden bu cihazlara nasıl akım desteği vereceğimizi öğrenelim

Mobilden yazıyorum kusura bakmayın

İlk önce 2 çıkışlı usb kablosu temin ediyoruz.Bulamayanlar harddisk kablosu şeklindede satılıyor.Ben kendim harddisk kablosundan yaptım büyük ihtimalle bilgisayarcılarda satıyorlardır

http://pho.to/6R84a

Daha sonra ana usb kablosunu uzatma kablomuza bağlıyoruz paralel gelen uc boşta kalacak ve bu usb ucuna usbli bir şarj aleti bağlıyoruz ve fişe takıyoruz

http://pho.to/6R8G3

Son olarak usb alıcımızın soketine kablomuzu takıyoruz ve herşey tamamdır artık hata veren çalışmayan wifi alıcımız akım yeterli geldiği için tıkır tıkır çalışacaktır
Kendim bu yöntemi inca 150m usb wireless cihazımda denedim ve işe yaradı

Konu karayel90 tarafından 22 July 2014 - 05:40 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 serkan24

serkan24

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 337 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 30 September 2014 - 02:30 PM

Çok mantıklı ve işe yarar bir uygulama, tebrik ediyorum sizi
  • 0

#3 polat33

polat33

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 73 İleti
  • Nereden: Mersin
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 01 October 2014 - 12:26 AM

Açıklama için teşekkürler fakat bu yöntem ile en çok kaç metre kablo ile wifi cihazını çalıştırabildiniz ? , kendim denedim bu yöntemi (ekstra voltaj vermeyi) 30 metre kablo ile çalışmadı ve cihazı tanımdadı bile, üstelik kaliteli cat5e kullandığım halde, benim bildiğim 15 metreden sonrası için illaki bir extender ihtiyacının oluştuğudur, veya ek voltaj kullanmayacaksan repeater gerektiği, çünkü belli bir metreden sonrasında voltaj ile beraber ana usb sinyalide zayıfladığından voltaj cihaza sorunsuz gitse dahi yine çalışmıyor cihaz.

Not: resimler görünmüyor, linkler açılmıyor..

• 0

#4 cewrik

cewrik

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 202 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 23 October 2014 - 03:19 PM

cat5 6 7 kablo al araya usb uzatıcı adaptör al istediğin kadar uzat 60 metreye kadar uzatan cihazlar var üstünde cat7 kullan

• 0