WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Logilink Ua0147 Usb2.0 Repeater Kablo, 25.0 Usb De Işe Yarar Mı

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Necmi25

Necmi25

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 24 İleti
  • Nereden: Belirsiz
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 29 August 2014 - 12:47 PM

Aynı konuyu donanım da açtım ancak burası daha doğru yer gibi geldi.

Logilink Ua0147 Usb2.0 Repeater Kablo, 25.0 bu kabloyu usb wifi alıcım için sipariş ettim. İşe yararmı siz ce. Hali hazırda digitus'un 5 metrelik kablosundan 2 adet bağlayarak 10 metreden sorunsuz kullanıyorum. Bu kablo da digitus gibi ancak 25 metre tek parça. Siz ce işe yarar mı. Kabloyu sipariş ettim. Ancak henüz ulaşmadı. İşe yaramayacaksa iptal edebilirim. Digitus'un 20 metreliği 134 tl iken bunun 25 metreliği 69,72 tl. Aradaki fiyat farkından dolayı Logilinki tercih ettim.

http://www.n11.com/l...-250m-P23642435

Konu Necmi25 tarafından 29 August 2014 - 12:48 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Necmi25

Necmi25

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 02 September 2014 - 10:30 PM

sorumu kimse cevaplamadı ben cevaplayayım bari

kablo geldi ilk taktığımda hemen aygıtı gördü internete bağlandı. Ben ürün işi görüyor diye alışverişi tamamladım. Ancak daha sonra testlerimde kablonun stabil çalışmadını farkettim. Aygıtı görmemeler, internette ve hızda aşırı düşmeler gözlemledim.

Kablo da iki adet güçlendirici bulunuyor. Bir dişi girişte biri de tam ortada. Ben kablonun mesafesinden dolayı sorun olduğunu düşündüğümden ve bu haliyle işime yaramayacağından kabloyu ortadan ikinci güçlendirici nin dibinden kestim. Kablonun 12 metresini çıkardıktan sonra usb erkek ucu tekrar bağladım. Mesafe kısalmış oldu ve kablo daha stabil çalışıyor. 25 metrelik kablo 13 metreye düşürdüm. Kabloyu uzatmam gereken mesafe 20 küsür metre. Elimde iki adet 5'er metrelik repeaterli digitus usb kablo vardı onları da ekledim. Toplamda 23 metre stabil çalışan bir kablo olmuş oldu. Digitus repeater kablollar sorunsuz çalışıyor.

Aklıma gelmişken söyliyim bu kablo 25 metrelik orjinal halinde usb harddiski ve kingston flash diskleri çalıştıramadı. Elimde iki adet iki adet antenli wifi alıcı var. Airlive wl 1700 de güç yetmediğinden kaynaklı olduğu sandığım sorunlar olurken inca wifi alıcıda daha stabil çalıştı.

Sonuç wifi alıcı için usb uzatma kablo alacaksanız. 25 metrelik tek parçayı tavsiye etmiyorum. Onun yerine 5'er metrelik parçalar halinde almak daha sağlıklı tek parça kablo 10 metreyi geçmemeli. Hernekadar repeater kablu kendi gücünü sağlıyor desede uygulamada öyle olmadığını gördüm. 25 metrelik tek parça kablonun 12 metresini kesip 13 metreye düşürerek kullanmak zorunda kaldım. Şu anda stabil kablo. 5+5 digitus repeater kablo+13 metre logilink repeater kablo toplamda 23 metre sorunsuz  kullanıyorum.

• 0

#3 polat33

polat33

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 73 İleti
  • Nereden: Mersin
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 03 September 2014 - 12:55 AM

merak ettiğim bir konuydu, kablo hakkında fikir edinmiş oldum, teşekkür ederim,

aklıma takılan soru, sorun.

muhtemelen genelde usb alıcı gibi bir cıhazı dış ortamda kullanmak için böyle bir uzatıcı ihtiyacı doğuyor, peki bu şekilde eklemeler ile uzatılınca ilerde dış ortam etkileri, ıslanma , nemlenme vs gibi sebeplerden oksitlenme, temassızlık gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlamazmı acaba ?

• 0

#4 Necmi25

Necmi25

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 03 September 2014 - 03:33 AM

Ben evin içinde uzatmak için kullandım ama dışarıda kullanmak için de mani yok. kablo plastik kaplamalı. ek olan yerlere elektrik bandı ile güzelce sardınız mı oralardan sıvı alması imkansız olur. Böylece dış ortamda kullanılabilir. Repeater usb kabloların sevdiğim yönü elektrik beslemesine ihtiyaç duymadan yeteri kadar uzatılabiliyor. Dediğim gibi ben şu anda 23 metre usb kabloyu güç besleme gerekmeden sorunsuz kullanıyorum. wifi alıcı olarak incanın antenli modelini kullanıyorum.  Kablo Markası olarak digitus çok iyi. Ama diğer markaya göre biraz pahalı.

Konu Necmi25 tarafından 03 September 2014 - 03:53 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0