WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1

Resim
- - - - -

İstasyon Direk Ilge Ilgili Bilgi Istiyorum

direk maliyet

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 oea064

oea064

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 33 İleti
  • Nereden: Uşak
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 26 January 2015 - 02:20 AM

Arkadaşlar örnegin bir sehre yapmak istedik burada yayın yapacagımız nokta belediyeye ait ve bir çok gsm sirketlerinden tutun radyo yayın direkleri var bunlar sizce kullanıma izin verirlermi ? veya o noktaya direk dikimi icin belediyeden nasıl bi izin istemek gerekli ? ortalama 20 mt lik direge maliyet nedir ?

• 0

#2 denizhoca

denizhoca

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 24 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 09 February 2015 - 12:27 AM

Güzel bir soru. Eminim cevabını bekleyen merak eden çok kişi vardır. Biri de benim. 

• 0

Önce Çıraklık Sonra Kalfalık

Ustalığa ömür yetermi belli değil. 

#3 Ghost34

Ghost34

V.I.P.

• V.I.P.
  • 403 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 09 February 2015 - 01:05 AM

İzin vermeleri biraz zor diğer yayınlar için sıkıntı yapacak bir durum olur diye vereceklerini pek sanmıyorum ama bu konuda uzman olan bir arkadaş daha sağlıklı bilgi verir.

• 0

#4 retelekom

retelekom

Katılımcı Üye

• Banned
  • 154 İleti
  • Nereden: Tekirdağ
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 14 February 2015 - 04:39 PM

belediye gibi resmi kurumlarda öncelikle bir dilekçe ile başvura bulunuyorsunuz.belediye izin verdikten sonra size kira bedeli çıkartırlar.20 mt direkte ortalama eger kurulumunu siz yapacaksanız malzemesi ile birlikte 4 bin tl yi geçmez

• 0

#5 myden

myden

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 20 İleti
  • Nereden: Denizli

Yazma tarihi: 19 February 2015 - 10:42 PM

merhaba retelekom arkadaşın dediği gibi belediyeye dilekçe ile başvuru yapıyorsun dilekçe meclis onayından geçerek eyer onaylanırsa sana kira bedeli çıkarıyorlar buna istinaden uygun olursa kabul ediyorsun NOT: KALABALIK VERİCİLERİN ÖZELLİKLE TV VE RADYO VERİCİLERİ VARSA Kİ VAR DİYORSUN ORAYLA HİÇ BULAŞMA LAKİN KULANACAK OLDUĞUN CİHAZLAR SİNYAL BASKISINDAN FELÇ GEÇİRİYOR BEN BİZZAT YAŞADIM Bİ ŞEKİLDE YÜRÜYORUM AMA BİRDE BANA SOR :( 

• 0

#6 mustafaaydin

mustafaaydin

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 365 İleti

Yazma tarihi: 08 March 2015 - 10:51 AM

Uşak'taysan yardımcı olayım bir çok direk konusunda belediyelerden ve diğer kamu mülkiyetlerinden alınmış izinlerimiz var. mustafa[at]aydinogullari[drop]net :)  Bu arada diğer radiolar sana etkisi konusu tartışılır ama iyi bir kurulumda hiç bir şey olmaz. Sorunların çözümü mümkün :)

at ile @ işaretini drop ile de "." işaretini kastettim :D 

Konu mustafaaydin tarafından 08 March 2015 - 10:53 AM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

İnternet Bağlantımın band genişliğini yazacaksam metro ethernetimin band genişliğini yazarım hiç olmazsa şanıma simetrik bağlantı yakışır :D 

#7 osman1

osman1

Katılımcı Üye

• Aramıza hoşgeldin
  • 38 İleti
  • Nereden: İstanbul

Yazma tarihi: 09 April 2015 - 08:38 PM

belediyeden nasıl bir izin almamız gerekiyor Mustafa Bey ? Ne anlatmamız gerekiyor belediyeye?

Konu osman1 tarafından 09 April 2015 - 08:39 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 telekomnet

telekomnet

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 7 İleti
  • Nereden: Çorum
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 11 April 2015 - 04:12 AM

Yuksek bir tepeden yayin yapip tek nokta bana yeter deyip boyle bir hataya girme bence sehre hakim en yuksek binayla basla sonra ihtiyaca gore farkli bir kac noktayla mutlu ol mutlu kal
Simdi sana dagdan yayin yapmanin eksilerini soyliycem
Elektrik kesilir sık sık asagidan 100 mb atarsin yukariya 30 anca gelir birileri gelir orasini burasini karistirir cekemeyen olur sabotaj yapar araya baskalari link atar sana karisir radyo tv vericileri enterfere yapar
Kardes bence catidan direk cikis al verdigin gibi musteriye gitsin hersey senin kontrolunde olsun gece gunduz arizan oldugunda karda kista daga gitmeyle gelmeyle ugrasma git ofisine ac kapini yap arizani yada cik catina bak isine gucune hem bide dagda musteri kismina interneti yollarkende farzet 8mb verdin o musteriye gidene kadar 2 ye duser sonra cok pisman olursun ama tavsiyem kesinlikle 5ghz ve mikrotik
Yuksek bir tepeden yayin yapip tek nokta bana yeter deyip boyle bir hataya girme bence sehre hakim en yuksek binayla basla sonra ihtiyaca gore farkli bir kac noktayla mutlu ol mutlu kal
Simdi sana dagdan yayin yapmanin eksilerini soyliycem
Elektrik kesilir sık sık asagidan 100 mb atarsin yukariya 30 anca gelir birileri gelir orasini burasini karistirir cekemeyen olur sabotaj yapar araya baskalari link atar sana karisir radyo tv vericileri enterfere yapar
Kardes bence catidan direk cikis al verdigin gibi musteriye gitsin hersey senin kontrolunde olsun gece gunduz arizan oldugunda karda kista daga gitmeyle gelmeyle ugrasma git ofisine ac kapini yap arizani yada cik catina bak isine gucune hem bide dagda musteri kismina interneti yollarkende farzet 8mb verdin o musteriye gidene kadar 2 ye duser sonra cok pisman olursun ama tavsiyem kesinlikle 5ghz ve mikrotik
  • 1

#9 mustafaaydin

mustafaaydin

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 365 İleti

Yazma tarihi: 12 April 2015 - 06:51 PM

uşaktaysan eşme 45 dk kardeş gel görüşelim kula cad. kime sorsan gösterirler 

• 0

İnternet Bağlantımın band genişliğini yazacaksam metro ethernetimin band genişliğini yazarım hiç olmazsa şanıma simetrik bağlantı yakışır :D