WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

50 Metre Mesafeli 2 Daire Arası Kablosuz Bağlantı Hakkında.

acces point router bridge

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Renah

Renah

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 23 February 2015 - 04:09 PM

Merhaba. Öncelikle foruma yeni üye oldum. Size meramımı detaylıca anlatıp daha sonra gelen tavsiyelere göre hareket etmeyi düşünüyorum. Ekteki fotoğrafta iki daire arasında 51-522015-02-23 15_22_58-Google Haritalar.png M var. Daireler zıt tarafta. Modem cihazı ölçünün yazdığı dairede(sağda), bağlantı yapmak istediğim daire ise soldaki. Wifi soldaki daireden hiç çekmiyor, etki alanı dışında diyor. Modem (sağdaki) evin ortasında cama pek yakın değil. Modem TTNET'in verdiği TTNET ZyXEL VMG3312 marka modem. Fiber altyapılı VDSL denilen modemler. Ayrıca elimde eskiden kalma Biri Prelli ve Speedtouch 580 marka 2 tane ADSL modem mevcut. Yapmak istediğim bu modemler ile kablosuz bağlantı menzilini genişletip diğer daireye kablosuz bağlantı sinyalini sağlamak. Biraz araştırdım ancak yine de işin içinden çıkamadım. Bridge, repeater, ap vs baya çetrefilli geldi. Öncelikle bu modemlerin uyum sorunu olur mu ve bağlantı sağlanacaksa nasıl yapılır detaylı izah edebilir misiniz ? Elimdeki mevcut araçlar ile bağlantı sağlanmazsa başka nasıl araçlar almalıyım tavsiyeleriniz neler olur ? TP Link 7210N modeli olur diyenler oldu ama ben önce elimdekilerle bağlantı yapabilir miyim ondan emin olmak istiyorum. Biraz uzunca oldu ama kusura bakmayın. Bilgilerinizden istifade etmek isterim. Bu sitenin de Wifi konusunda uzman olduğunu tavsiye üzeri öğrendim. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. İyi Çalışmalar.

• 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,406 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 24 February 2015 - 03:30 PM

7210u alıp çekmeyen daireye çevirin bu modemlerden birinide wds yapın olay çözülür 7210 modem olan evin balkon veya cam kenarına koyulacak.
  • 0

#3 Renah

Renah

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 25 February 2015 - 01:06 PM

7210u alıp çekmeyen daireye çevirin bu modemlerden birinide wds yapın olay çözülür 7210 modem olan evin balkon veya cam kenarına koyulacak.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Sadece 1 tane 7210 yeter mi yoksa 2 tane almalı mıyım ?

Ayrıca drg a 226g pirelli modemin access point olarak kullanımını nette bir türlü bulamadım. Var olanlar pirelli modemden bağlantı sağlamayı anlatıyor ancak ben başka  bir modeme pirelli modemi bağlayıp access point vazifesini görmesini istiyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı acaba nasıl kurulur veya sizin dediğiniz wds aynı şey mi ?

• 0

#4 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,406 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 26 February 2015 - 03:54 AM

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Sadece 1 tane 7210 yeter mi yoksa 2 tane almalı mıyım ?

Ayrıca drg a 226g pirelli modemin access point olarak kullanımını nette bir türlü bulamadım. Var olanlar pirelli modemden bağlantı sağlamayı anlatıyor ancak ben başka  bir modeme pirelli modemi bağlayıp access point vazifesini görmesini istiyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı acaba nasıl kurulur veya sizin dediğiniz wds aynı şey mi ?

forumda 5210g ler var satılık bunlarda işinizi görür.Fazla masrafa gerek yok.Modemlerinize baktım bu speedtouch ta var sanırım kablosuz alıp kablolu hale getirme (client)ama daha önce hiç kullanmadım sizi yanıtlmıyım ama 7210 parasına forumdan 1 tane 5210 alıp bir tanede 801nd access point yada wds modu olan bir tplink routerla uygun fiyattan işinizi halledebilirsiniz.Modemi Access point gibi kullanmaya  gelince kablolu interneti kablosuz hale getirmek ise kastınız onu uzak bağlantıyla yardımlaşıp yaparız sıkıntı değil, ama modemleriniz kablosuz köprüyü yapamayacak gibi görünüyor.

• 0