WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Alfa Tube 2H Kurulumu Yardıma Ihtiyacım Var

alfatube 2h

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 catacoken

catacoken

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti
  • Nereden: Antalya
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 12:56 PM

herkeze selam arkadaşlar elimde bir adet alfa tube 2h ap var ve ben bu cihaz ile wırelles üzerinden interneti alıp eternet uzerinden bilgisayarıma internet bağlamaya çalışıyorum. sorun şu ki bu cihazdaki hangi mod ile bu işi yapabilirim cihazdaki modlar şöyle :

ap router,

ap bridge

cilent router

cilent bridge 

bu arada bağlanacagım cihaz çok uzak deil ve şifresini biliyorum. yapmaya çalıştığım usb wırelles gibi bir ağ arayıp şifresini girerek bilgisayarıma internet bağlamak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• 0

#2 Selfgold

Selfgold

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 112 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 01:05 PM

herkeze selam arkadaşlar elimde bir adet alfa tube 2h ap var ve ben bu cihaz ile wırelles üzerinden interneti alıp eternet uzerinden bilgisayarıma internet bağlamaya çalışıyorum. sorun şu ki bu cihazdaki hangi mod ile bu işi yapabilirim cihazdaki modlar şöyle :

ap router,

ap bridge

cilent router

cilent bridge 

bu arada bağlanacagım cihaz çok uzak deil ve şifresini biliyorum. yapmaya çalıştığım usb wırelles gibi bir ağ arayıp şifresini girerek bilgisayarıma internet bağlamak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

client bridge modu seç ve bağlanacağın cihazı tarayıp ekle.

• 0

#3 catacoken

catacoken

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 01:29 PM

Evet yaptım wirelles ayarlarından site survey die bisey var orda cihazı buldum ancak profil olustur diyor sifre falan seç var wep tkıp gibi seyler kusura bakmayın biraz yabancıyım bu terimlere. Yani bağlanacağım her cihaz için tekrar profil oluşturacagım ve cihazın şıfreleme methodunu girip (wpa ) gibi sonrada sifreyi girip bağlanacagım mı ya wep yada wpa oldugunu bilemessem bağlanır mı otomatik diye bisey yok
Birde su oluyor mu disardaki bir acces pointe bağlanıp tekrar wifi olarak interneti eve dagıtabilirmiyim bu alfa tube 2h ile.
  • 0

#4 mehmetali32

mehmetali32

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 53 İleti
  • Nereden: Isparta

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 01:33 PM

client bridge seç karşıtarafin sinyaline baglan sifreleme türünü seçmene gerek yok sen şifre istenen yere yaz profilden işaretle active de baglan.
  • 0

#5 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,410 İleti
  • Nereden: Bursa

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 05:19 PM

Evet yaptım wirelles ayarlarından site survey die bisey var orda cihazı buldum ancak profil olustur diyor sifre falan seç var wep tkıp gibi seyler kusura bakmayın biraz yabancıyım bu terimlere. Yani bağlanacağım her cihaz için tekrar profil oluşturacagım ve cihazın şıfreleme methodunu girip (wpa ) gibi sonrada sifreyi girip bağlanacagım mı ya wep yada wpa oldugunu bilemessem bağlanır mı otomatik diye bisey yok
Birde su oluyor mu disardaki bir acces pointe bağlanıp tekrar wifi olarak interneti eve dagıtabilirmiyim bu alfa tube 2h ile.

yapamazsanız yardımcı olmak isterim.Değişik bir cihaz farklı bir deneyim olacak benim için..

• 0

#6 catacoken

catacoken

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 07:43 PM

yapamazsanız yardımcı olmak isterim.Değişik bir cihaz farklı bir deneyim olacak benim için..

teşekkürler hocam halletim şimdilik.
  • 0

#7 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,410 İleti
  • Nereden: Bursa

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 10:32 PM

teşekkürler hocam halletim şimdilik.

pekala görüşmek üzere..