WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Awus036H Gidip Gelme Sorununu Y Kablo Ile Çözdüm Ama Uzatmam Gerekli

awus036h kopma sorunu repeaterli kablo

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 WarOfTheWaR

WarOfTheWaR

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 06:20 PM

Arkadaşlar Awus036H cihazımı orjinal kablosu ile normal PC de kullanırken sorun yoktu ama dizüstü ye bağladığımda pc den sürekli gidip gelme sesi geliyor aygıt yöneticisinde de sürekli gözüküp kayboluyordu laptop usb çıkışının gücünün yetmediğini düşünerek 7tl ye alttaki resimdeki kablonun aynısı sayılabilir şeffaf renkli içinde alüminyum benzeri sargı olan yaklaşık 1 metre kablo satın alıp cihazı çalıştırabildim ama yeni aldığım kablonun tek usb girişini takarak ta cihazı sorunsuz çalıştığını fark ettim.

Şimdi 1. Sorum 

cihazın orjinal kablosu 1.6 metre civarı aldığım kablo 1 metre bu sorun aradaki 60 cm lik farktan mı kaynaklanıyordur ?

2. cihazıma "Alfa 20 Metre Repeater Özellikli USB Kablo" almayı düşünüyorum aynı sorunu tekrar yaşarmıyım.

Not: kullandığım dizüstü bilgisayarım x550jk  Buradaki konuda benimle aynı laptop a sahip kişide aynı sorunu yaşamış.

pROW3r.jpg

• 0

#2 ibrahimeren

ibrahimeren

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 57 İleti
  • Nereden: Diyarbakır
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 07:18 PM

aynı kabloyu kullandım 2 yıl önce alfanın orjinallerinin çıkış gücü 1000mw olduğu için sıkıntı çıkmıyor benim laptop ile 20metre usb kablo rahat birbirini görüyordu ancak çok hafif kayıplar oluyor onu göze alıyorsan sıkıntısız kullanırsın bu kabloyu dark usb wifi adaptorle kullanınca darkı görmüyordu mesela almadan önce satıcıya detaylı sor görmezse iade sürecini vs ona göre al

• 0

#3 WarOfTheWaR

WarOfTheWaR

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 30 March 2015 - 09:30 PM

aynı kabloyu kullandım 2 yıl önce alfanın orjinallerinin çıkış gücü 1000mw olduğu için sıkıntı çıkmıyor benim laptop ile 20metre usb kablo rahat birbirini görüyordu ancak çok hafif kayıplar oluyor onu göze alıyorsan sıkıntısız kullanırsın bu kabloyu dark usb wifi adaptorle kullanınca darkı görmüyordu mesela almadan önce satıcıya detaylı sor görmezse iade sürecini vs ona göre al

az önce farklı bir laptop da orjinal kablosuyla denedim sorunsuz çalıştı benim laptopdaki usb lerin verdiği elektiriğin yetmediğinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum araya resimdekine benzer(daha az portlu) adaptörlü usb çoklayıcı taksam çalışırmı diye düşünüyorum birde aradaki bileşenler çoğaldıkça kayıplar çoğalır mı yoksa düzgün güç verdiğim için verim alır mıyım aksi halde masraf edip verimsiz bir sistem kurmuş olacağım

158031189_tn50_0.jpg

• 0

#4 WarOfTheWaR

WarOfTheWaR

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 10 April 2015 - 08:04 AM

Güncel.

• 0