WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1

Resim
- - - - -

Dd Wrt Yada Yeni Modem

dd-wrt modem tavsiye router tavsiye

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#11 Selfgold

Selfgold

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 112 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 09 April 2015 - 04:43 PM

Log dosyasını kendine mail atabilirsin. Router olarak 951 almanı öneririm.

• 0

#12 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,390 İleti
  • Nereden: Bursa

Yazma tarihi: 10 April 2015 - 03:02 AM

bende 951ui-2hnd aldım.baya bi uğraştırıyo öyle hazır kurulumu felan yok var ama basit ev kullanıcı için hızlı kurulıumu mesela ap modda var.Oda sizin hiçbir işinize yaramaz mesela

• 0

#13 Selfgold

Selfgold

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 112 İleti

Yazma tarihi: 10 April 2015 - 07:43 AM

bende 951ui-2hnd aldım.baya bi uğraştırıyo öyle hazır kurulumu felan yok var ama basit ev kullanıcı için hızlı kurulıumu mesela ap modda var.Oda sizin hiçbir işinize yaramaz mesela

Bu cihaz birçok işi rahatlıkla çıkarabilecek yapıda bir cihaz. Kaldı ki 5 -10 kişi çerez gelir.

Mikrotik cihazları kurulumund temel bilgiye ihtiyaç duyar. Mikrotikte her şey next next diyerek olmuyor o bir gerçek.

Bilgin yoksa bulaşmayacaksın ama ben bunu sabırla ve araştırmayla çözerim dersen döküman çok başarırsın  :)

• 0

#14 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,390 İleti

Yazma tarihi: 11 April 2015 - 04:24 AM

Bu cihaz birçok işi rahatlıkla çıkarabilecek yapıda bir cihaz. Kaldı ki 5 -10 kişi çerez gelir.

Mikrotik cihazları kurulumund temel bilgiye ihtiyaç duyar. Mikrotikte her şey next next diyerek olmuyor o bir gerçek.

Bilgin yoksa bulaşmayacaksın ama ben bunu sabırla ve araştırmayla çözerim dersen döküman çok başarırsın  :)

hocam dediğiniz gibi hevesliydim bu işlere aldım pişman değilimöğrenmeye devam kaldıki piyasada next şeklinde kurularak mikronun işini yapacak cihaz yoksanırım

• 0

#15 Selfgold

Selfgold

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 112 İleti

Yazma tarihi: 11 April 2015 - 07:27 AM

hocam dediğiniz gibi hevesliydim bu işlere aldım pişman değilimöğrenmeye devam kaldıki piyasada next şeklinde kurularak mikronun işini yapacak cihaz yoksanırım

Mikrotik üzerinde her şey manuel konfigrürasyon ya da terminalle kodların koşturulması ile yapılıyor. Bu pfsense içinde cisco içinde geçerli diyebiliriz. Bu yapılarda istekler ve ihtiyaçlarda standart bir yapılanma olmadığı için yönetici kişi duruma ve ortama göre sistemi konfigüre eder. Takıldığın noktada bilgim dahilinde paylaşırız  :)

• 0

#16 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,390 İleti

Yazma tarihi: 12 April 2015 - 12:26 AM

Mikrotik üzerinde her şey manuel konfigrürasyon ya da terminalle kodların koşturulması ile yapılıyor. Bu pfsense içinde cisco içinde geçerli diyebiliriz. Bu yapılarda istekler ve ihtiyaçlarda standart bir yapılanma olmadığı için yönetici kişi duruma ve ortama göre sistemi konfigüre eder. Takıldığın noktada bilgim dahilinde paylaşırız  :)

Çıldıracak seviyede dönerim hocam biraz farklı konf deneyip en son bütün portları ve kendi wifi side dahil 10mbps ye ayarlayıp sisteme katıcam.

• 0