WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Cpe 210 Hız Sorunu

cpe210 tp-link hız

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 tinanoglu

tinanoglu

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 1 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Belirsiz

Yazma tarihi: 22 May 2015 - 05:38 PM

Merhaba arkadaşlar, bir access pointe ihtiyacım olduğu günden beri araştırmaktayım ve sorunuma çözüm bulamadım.
Sorunum şu ki; 180 metre mesafedeki 1. evimden bulunduğum 2. eve wirelees, wifi ağı vermek için CPE 210 aldım, repeater mod da kurulumunu 2. evin balkonuna yaptım. 1. Evde internet verici olarak cisco linksys x1000 modem var, yani cpe 210 sinyali direkt modemden alacak. 180 metre mesafede modem ve cpe 210 görüş net arada sadece balkon camı var. Bunun haricinde hiç engel yok birbirlerine direkt bakıyorlar. Repeater mod ayarını yaparken 27db sinyal aldığını gördüm fakat sorun şu ki, 1. Evimde hız testi yaptığımda 15 megabit hız elde ediyorum. Cpe 210 repeater ettiği 2. Evimde ise 1,5 - 2,5 megabit hız olarak değişkenlik gösteriyor. Kanal frekansında olabilir diye modem kanalını önce 11, 6, 7, olarak denedim fakat hız sorunu değişmedi hep aynı hız değerlerini aldım. Evime wifi sinyal geliyor fakat hızım yerlerde sürünüyor. 180 metre gibi arada hiç engel olmayan kısa mesafede en iyi hız sonucunu almak ve eve wifi sinyali olarak dağıtmak için ne yapabilirim?
Teşekkürler
  • 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,410 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 23 May 2015 - 12:52 AM

merhaba en güzel hızı cpe ile client yapıp sonra başka bir ap ile dağıtırsanız alabilirsiniz.Fakat ben repeater çok kullandım öyle beni üzecek bir kayıp yaşatmadı ev kullanıcısı olarak konuşmak gerekirse.Arayüz resimlernizi ekleyin bir bakalım.

• 0

#3 birez

birez

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 14 İleti
  • Nereden: Eskişehir
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 04 February 2016 - 11:01 PM

Emin değilim ama en hızlı seçimlerin Japonya ve ABD olduğunu biliyorum kurulum esnasında cpe210 da bence ülke değişikliği yapıp deneyin bir derim
  • 0