WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

4 Katlı Otel Için Hotspot Sistem Tavsiyesi

otel hotspot unifi mikrotik

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 13 yanıt gönderildi

#11 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,400 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 26 June 2015 - 07:25 PM

Tüm katlarda ve bahçede sinyal alabilmem için en az kaç locom2 almalıyım ve bunları nasıl yerleştirmeliyim. Binanın dışarısına koyma şansım yok.

Tüm katlarda ve bahçede sinyal alabilmem için en az kaç locom2 almalıyım ve bunları nasıl yerleştirmeliyim. Binanın dışarısına koyma şansım yok.

şimdi mutkan hocamn sözü üzerine söz söylemeye tecrübem yetmez ama senin için bir çıkış yolu gibi düşündüğüm birşey var.modemden sonrasına birtane tplink router koyalım oradan çıkan kabloları kablo ile cihaz koyma ihtimalimiz olan yerlere koyalım bu apler picom2hp olsun locom2 leri ise sadece binanın bahçeye bakan tarafına koyup yüzlerini bahçeye çevirelim ve oranın internet hizmetini bunlar sağlasınlar.Loco yönlü yayın yapar o yüzden de bahçeye daha iyi sinyal basasr gibi düüşnüdüm.Routeri tplink dememin sebebi sana hafta içi 8-5 arası teknik destek verebiliriler ayrıca kolay kullanım arayüzü var en azından kendi göbeğini kendin kesebilirsin.Aynı anda aşağı yukarı 60 kişi online olur gibi düşünüyorum odalara falan bakarsak bu sistemi log tutmaya kakarsak bununla ilgili şirketler var sana birtane pc kasası yapıp içine yazılımı atıp kurulumda da yardımcı oldularmı süper olur kim kurarsa kursun bu sitem eninde sonunda ellerinden öper :) kablo çekemeyeceğin yerlerede pico lar arası kablosuz köprü yapıp tplink routerle dağıt bence..

• 0

#12 anilkan

anilkan

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 7 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 27 June 2015 - 09:39 AM

şimdi mutkan hocamn sözü üzerine söz söylemeye tecrübem yetmez ama senin için bir çıkış yolu gibi düşündüğüm birşey var.modemden sonrasına birtane tplink router koyalım oradan çıkan kabloları kablo ile cihaz koyma ihtimalimiz olan yerlere koyalım bu apler picom2hp olsun locom2 leri ise sadece binanın bahçeye bakan tarafına koyup yüzlerini bahçeye çevirelim ve oranın internet hizmetini bunlar sağlasınlar.Loco yönlü yayın yapar o yüzden de bahçeye daha iyi sinyal basasr gibi düüşnüdüm.Routeri tplink dememin sebebi sana hafta içi 8-5 arası teknik destek verebiliriler ayrıca kolay kullanım arayüzü var en azından kendi göbeğini kendin kesebilirsin.Aynı anda aşağı yukarı 60 kişi online olur gibi düşünüyorum odalara falan bakarsak bu sistemi log tutmaya kakarsak bununla ilgili şirketler var sana birtane pc kasası yapıp içine yazılımı atıp kurulumda da yardımcı oldularmı süper olur kim kurarsa kursun bu sitem eninde sonunda ellerinden öper :) kablo çekemeyeceğin yerlerede pico lar arası kablosuz köprü yapıp tplink routerle dağıt bence..

vasiyet önerilerin için çok teşekkürler. Kanun gereği loglama zorunlu. Bugüne kadar bir sorun yaşamadık ama ne olucağı belli olmaz :) Açıkçası aynı anda 50 kişinin bile online olucağını sanmıyorum. Bugüne kadar hep airties RT-212TT ve modelini hatırlamadğım airties ap ile idare ettik. Çok nadir kullanıcı sayısı fazla gibi bir uyarı aldık. nası bir uyarı olduğunu bile hatırlamıyorum. 20 kişiyi geçemez gibi bir uyarıydı. Bugünden sonrada 50 kişiyi geçerse aynı şekilde bir uyarı verebilir, pek sorun olucağını düşünmüyorum. Elimde bulunan bir modemden mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN'e bridge ile bağlasam, sonrada 2.kata picostation kursam beni şimdilik idare eder diye düşünüyorum. bahçede sinyal alamassam eğer senin belirttiğin gibi bahçeye bir locom2 kurmam uygun olucak heralde. Doğru parçaları aldıktan sonda kurulum için desteğe ihtiyaç duyucam anlaşılan.

• 0

#13 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,400 İleti
  • Nereden: Bursa

Yazma tarihi: 27 June 2015 - 07:33 PM

Mikrotike girmesen madem sayı fazla değil al bi Tplink 480t ucretsiz destek verirler bende ubiquiti desteği vereyim olsun bitsin
  • 0

#14 ogcwallhack

ogcwallhack

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 218 İleti
  • Nereden: Aydın

Yazma tarihi: 28 June 2015 - 01:29 AM

Otel için tplink EAP120 iyi bir seçim olabilir. RADIUS kimlik doğrulama ve merkezi yönetimi ile işlerinizi çok kolaylaştıracaktır. Genelde otellerde wifi girdiğinde oda numarası,ad soyad v.b bilgileri sorar müşteri bilgileri doğru girerse internet erişimi sağlanır. Böylelikle kaçak internet kullanıcılarınıda engellemiş olursunuz.

• 0