WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Access Point (Ap) İle Sinyal Taşıma Fakat Lan Bağlantisi

access point ap sector anten

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#11 Emsanator

Emsanator

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 99 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 14 July 2015 - 07:29 AM

aradığın sorunun cevabı aslında çok basit.

ptp yani noktadan noktaya link atıp (farklı cihazlarla). noktanın ucunda ptmp noktadan çok noktaya yayın yapıcaksın.

Günaydın, anladiğim kadariyla, merkezde bir tane PtP cihazi ve dagitim yapilacak alana ise PtP cihazının alıcısı, alıcıdan cıkan kablo - AP modülü olarak ayarlanmiş sektör antene ulaşıyor ve dagıtım noktaya yapiliyor(?) Aşağida amatör şekilde bir çizim gerçekleştirdim, şekilde anlatmak isteğim düzenek doğru ve kayipsiz bir şkilde çalışır mı? Ayrıca PtP yerine PtMultipoint kullanmak gerekebilir mi?

Bundan bahsediyorsunuz değil mi? - https://www.ubnt.com...ber/airfiber24/
Bu cihaz ise, bunun özelliği sadece Point to Point oluşturmak mi yoksa multipoint olabilir mi ?

• 0

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.

M.K. Atatürk

#12 ogcwallhack

ogcwallhack

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 218 İleti
  • Nereden: Aydın
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 14 July 2015 - 01:56 PM

Günaydın, anladiğim kadariyla, merkezde bir tane PtP cihazi ve dagitim yapilacak alana ise PtP cihazının alıcısı, alıcıdan cıkan kablo - AP modülü olarak ayarlanmiş sektör antene ulaşıyor ve dagıtım noktaya yapiliyor(?) Aşağida amatör şekilde bir çizim gerçekleştirdim, şekilde anlatmak isteğim düzenek doğru ve kayipsiz bir şkilde çalışır mı? Ayrıca PtP yerine PtMultipoint kullanmak gerekebilir mi?

Bundan bahsediyorsunuz değil mi? - https://www.ubnt.com...ber/airfiber24/
Bu cihaz ise, bunun özelliği sadece Point to Point oluşturmak mi yoksa multipoint olabilir mi ?

Eğer Sağlam düzgün bir sistem istiyorsan ptmp ve ptp modlarına hiç bulaşma 2 işi aynı cihaza yüklemen cihazı daha çok yorar sistem stabil ve hızlı çalışmaz. Resimdeki anlatımdaki gibi bir proje daha hızlı ve stabil çalışır fakat masraflı olur :D Cihaz önermedim konumuna göre cihazları belirlersiniz. Eğer merkez istasyondan birden fazla çok yönlü yayın yapacaksanız routerdan sonra switch almanızı tavsiye ederim.

wifipro.jpg

Konu ogcwallhack tarafından 14 July 2015 - 01:59 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0