WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Nanostation M2 Brick Oldu

booting... stopped boot hatası nanostation

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#11 Abdus

Abdus

crew | jigsaw

• Yönetici
  • 1,116 İleti
  • Nereden: Kayseri
  • İlgi alanı: Modifikasyonlar

Yazma tarihi: 23 September 2015 - 12:15 PM

"Hit any key to stop autoboot:  0" kısmında betiği durdurduğunuzda hangi konsola düşüyorsunuz?help komutunun çıktısını alabilir miyiz?Openwrt ile ayarlar kayıt oluyor mu?Openwrtnin hangi sürümünü kullanıyorsunuz?Çıktının en başında 

U-Boot 1.1.4.2-s550 (Feb 9 2012 - 17:16:25)

Board: Ubiquiti Networks XM board (rev 1.0 e2b5)

tarzı birşey almanız lazım o kısmıda buraya yazarsanız iyi olur.TFTP ile yazılım yüklerken almış olduğunuz serial çıktısı nedir?

• 0

#12 bygokhan

bygokhan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 88 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 07 December 2015 - 11:08 PM

hocam bu cihaza gargoyle yüklemek istemiştim cihaz içindeki kendi mxchipi bozulmuş ben ne yaptıysam firmware yazamadım serial le girdim 0 a bastım bunların hepsini yaptım yani 0  a basıp ar7141  board menusu açılyor  bu menude tftp komutunu verip recovery ye aldım bu şekilde denemeler yaptım ve hatta daha neler neler lakin kurtaramadım firmware check fail hatası yani gargoyle yi yükleyince chipin içinde bulunan ayrı bir bölüm var lisans ının oldugu o bölümü siliyor ve ardından da gargoyle openwrt tarzı 3rd yükşeyince açılıyor fakat rootfs bölümünü görmüyor bu yüzden ram üzerinden calısmıs oluyor cihaz ve hiç bir ayarı kaydetmiyor ...

bu konuda uyarıyorun ubnt cihazlarına 3rd yüklemeyin ddwrt bile yüklemeyin yoksa geri dönüşü yok... 

herkezi uyarıyorum. ubnt tplink gibi bir zımbırtı değil o kadar şey basıma geldi ki herşeyi sorabilirsiniz...

• 0

#13 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,406 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 08 December 2015 - 12:02 AM

Bende pico 2 var gargoyle düşünüyorum ama vazmı geçsek ne dersin.
  • 0

#14 StONE

StONE

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,508 İleti
  • Nereden: Çanakkale
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 08 December 2015 - 12:13 AM

hocam bu cihaza gargoyle yüklemek istemiştim cihaz içindeki kendi mxchipi bozulmuş ben ne yaptıysam firmware yazamadım serial le girdim 0 a bastım bunların hepsini yaptım yani 0  a basıp ar7141  board menusu açılyor  bu menude tftp komutunu verip recovery ye aldım bu şekilde denemeler yaptım ve hatta daha neler neler lakin kurtaramadım firmware check fail hatası yani gargoyle yi yükleyince chipin içinde bulunan ayrı bir bölüm var lisans ının oldugu o bölümü siliyor ve ardından da gargoyle openwrt tarzı 3rd yükşeyince açılıyor fakat rootfs bölümünü görmüyor bu yüzden ram üzerinden calısmıs oluyor cihaz ve hiç bir ayarı kaydetmiyor ...

bu konuda uyarıyorun ubnt cihazlarına 3rd yüklemeyin ddwrt bile yüklemeyin yoksa geri dönüşü yok... 

herkezi uyarıyorum. ubnt tplink gibi bir zımbırtı değil o kadar şey basıma geldi ki herşeyi sorabilirsiniz...

cihaz flash olmadan çalışmaz boot edilemez ram bilindiği üzeri geçici hafızadır.kayıt hatasıda büyük ihtimal bug içeren bir sürüm yüklemişsindir kayıt edilmemesi o yüzden. 

Bu arada hatan var !! 3. parti kur beğenmedin mi? cihazda donanımsal bir sıkıntı yoksa recovery ile her türlü kurtarırsın. ubnt kurtarmak diğer cihazlara göre en kolayıdır sadece istekli ol ve öğren.

• 0

#15 bygokhan

bygokhan

Katılımcı Üye

• Katılımcı Üye
  • 88 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Güvenlik

Yazma tarihi: 10 December 2015 - 09:24 PM

hocam o zaman bana nasıl bir yol izleyceğimi soyle nanostation m2 cihaza nasıl gargoyle yükleyceğim

• 0