WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(25 Mart 2019) sanliwebstudio, üye haritasına ekleme yapti.
100
(22 Kasım 2018) Mstf46, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Ağ Paylaşımı 100-200 Metre Arası Resim Var Konuda

access point router ao ap

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 anticor248

anticor248

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 18 İleti
  • Nereden: Hatay
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 10 September 2015 - 01:30 PM

Merhaba arkadaşlar.

Turkcell Yalın ADSL 16 MBit/s internet aldım. 1-2 gün içerisinde kurulacak. İnterneti 3 kişi ortak aldım benim evde olacak modem.

Haritada gösterdiğim "A" noktasından "B" noktası arasında yaklaşık 100 Metre var. ve Benim evin sağ köşede görünen yere 3-4 metre belki biraz daha yüksekten takıp herhangi bir anten veya başka bir şeyle 100 metre ilerdeki "B" noktasına kablosuz aktarabilir miyim? 

Aktarırım da nasıl olacak yani?  100-150 TL arası bir access point işi görür mü benim modemden çıkan bir access point bağlantısı ile? El yapımı yönlü anten de yapabilirim elim yatkındır bu işlere.

A noktasındanki benim ev 2 katlı. B noktası 1 katlı. C noktası da 2 katlı. C noktasının kösesi yüzünden direk B noktası görünmüyor.

Adsız.jpg

Sağ tarafta görünen çatıya yükseltme direk ile asabilirim anteni veya ne gerekiyorsa.

IMG_20150910_142148_396.jpg

Konu anticor248 tarafından 10 September 2015 - 01:31 PM tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,410 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 22 September 2015 - 09:59 PM

merhaba 2 el olarakta olsa iki tane karşılıklı kullanmak üzere tplink 5210g alıp airos yukleyerek veya yuklenmiş satılanlar var,başka türlü sağlıklı bir bağlantı mümkün değil kot farklı olmasa ve birebir engelsiz görüş olsa bitane 5210 olabilirdi emsal olarak benim projelerim var bu şekilde 100 mt ilerideki binanın cephesine direk yayınla sıkıntısız kullanımlarım mevcut.

• 0

#3 anticor248

anticor248

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 24 September 2015 - 09:31 PM

Tplink wa 7210N aldım bakalım 2-3 gün içinde gelir. 2. el aldım. Sanırım sorun çıkmaz. Bir tane de Tenda iç ortam access point var. Ayarları yapabilirsem çeker heralde.

• 0

#4 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,410 İleti

Yazma tarihi: 27 September 2015 - 01:06 AM

görüş yok dediniz deneyin bakalım nasıl olur bizede bilgi verin aksi halde dediğim gibi 2 tane karşılıklı kullanmanız gerekecek.

• 0

#5 anticor248

anticor248

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 02 October 2015 - 06:09 PM

Merhaba. Ürünü aldım ama sanırım kurulumu yanlış yapıyorum. Normalde görüyor ve bazen 48 MB falan oluyor wi-fi yerel ağ hızı. Anteni vs nasıl takmam gerek. Yani yönü aşağı mı olmalı veya uzaklık ayarı falan var onu ne yazayım? Bir de 802.11 b/g/n falan sadece n olanı mı seçeyim? Ek olarak Wired AP modunu mu yoksa repeater mi kullanayım?

Ek olarak normalde client modunda yaklaşık 2 KM uzaktaki ( bildiğim için ağın adını ve uzaklığını) ağı görüyor ama dağıtmaya gelince 150-200 MT ayarlayamadım ya.

• 0

#6 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,410 İleti

Yazma tarihi: 02 October 2015 - 10:28 PM

anten modeli neydi yada türü nasıl bir anten takdınız.distanceyi oto ya alın ve sinyali dağıtmanın bir ayarı yok yani repeat yaparsanız alıcı için mesafe ayarı var ama aldığı sinyali ne kadar mesafeye dağıtacağını ayarlayamıyoruz diye biliyorum.

• 0

#7 anticor248

anticor248

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 03 October 2015 - 08:46 AM

TP-Link WA7210 N Modelini aldım.

150 MBit/s yazıyor üzerinde ama işin ilginci en yakınına bile durunca en fazla 78 MBit/s görüyor hızı.

Evdeki internet 16 MBit/s'a kadar destekliyor. Modeme kabloyu takıp hız testinde 9-11 MBit/s arası dolaşıyor ama TP'link'e başlanınca ( kabloyla access point modu ) hız düşüyor en yakınından bile bağlansam. Anlamadım gitti. Bir de ürünün baktığı yönün tam tersi istikamette 20 metre uzaktaki evin içinde bile görünmüyor neredeyse. 

• 0

#8 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,410 İleti

Yazma tarihi: 04 October 2015 - 12:17 PM

cihazın baktığı yönün aksi ile ilgili bir iddaları yok zaten baktığı yönde aktarım mesafesini yazıyorlar üstüne bence arka taraftan ölçme şimdi senin projen oldumu bağlantı sağlandımı bağlanıyı sağladın ve hız düşükse kanal ayarllarını bir dene birde cihaz gücü varsa o modelde düşür dene sırayla en stabili nerede yakalarsın bakalım.

• 0