WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

Yazlik Bolgeye Wifi Yayini

wifi tavsiye yazlik loco m2

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 13 yanıt gönderildi

#1 social

social

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti
  • Nereden: İzmir
  • İlgi alanı: Donanımlar

Yazma tarihi: 02 October 2015 - 06:38 PM

Merhaba 40 yazliktan olusan sitede yoneticim ve 4 lu ve 5 li yatay bloklar halinde konutlar.Kafetaryamiz mevcut ve adsl var orada.Oradan en yazkin ev 20m. En uzak ev 500m.

Siteye neti dagitmak istiyorum sunu dusundum,adsl modemin bir bacagina loco m2 baglayip 5ghz bandinds dagitim yapayim,konutlarin catilarinada kare sekilde olarak 4 adet loco m2 koyayim ve bu m2 lere 4 ap baglayip siteye yayin yapayim.Mr leri hem kablosuz modemden neti alip hemde ap olarak dagitici olarak kullanamam herhalde su durumda direk istasyon olacaklar ve kablo ile ap lere baglayacagim.Fikirlerinizi bekliyorum tskler
  • 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,402 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 04 October 2015 - 11:53 PM

resim olsa daha hoş olurdu.locom2 2,4 ghz yayın yapar 5ghz için locom5 almalısınız.bu durumda net olan yerdeki modem sonrası mikrotik router (kişi sayısına göre seçilecek)sonra locolar bağlanıp dağıtım yapılacak ve kullanacak blokların üstünede locolar daha sonra kablo ile kullanacak evlere kişi sayısı çoksa orayada locom2 sonrası router ve kullanıcılara kablo ile apler olmalı.

• 0

#3 social

social

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 05 October 2015 - 05:41 PM

modem sonrasi neden mikrotik router gerekiyor acaba,basitce çizdim ana modemden 1 porta locom5 ile 5ghz yayını yapsam ve sitedeki evlerin çatılarına 5-6 m5 bağlayıp sinyali yakalasam,o m5 lerede ap baglasam yeterli olmazmı.

40 ev mevcut ve ortalama en yogunda 100 kullanıcı olacaktır,adsl olarak 8mb akk siz bir hat yapacagım.

7P8Z9N.jpg

bırde şöyle birşey olabılırmı mesela 10-12 adet  tl-wa7510 alarak bunların hepsini ana modeme 5ghz olarak kablosuz ap modunda baglasam ve dırek ana modemden aldıgı neti yayın yapsa olurmu

• 0

#4 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,402 İleti

Yazma tarihi: 07 October 2015 - 02:12 AM

mikrotiksiz olmaz çünkü bukadar insanın yapacağı trafiğin yükünü kaldıracak modem yok mcburen bir router kullanman gerekecek ve aynı zamanda yönetimide router yapacak modemde böyle özellikler yok yani kişi bazlı yönetim özellikleri gibi bu bir,8mb neti o kadar kişiye paylaştırman imkansız bu iki,bir tane 7510 la yayın yapsan o kadar evi kapsayabilecekmi kapsasa bile o kadar kişiyi taşımaz yani o kadar kişiye paket taşıyamaz.Dediğim gibi açısıda kurtarmaz sen farkında olmadan biraz prof luk isteyen birişe kalkışmışsın bence bu sistem bu cihazlarla olmaz olsada sana sıkıntı yapar.Başlangıçta cihaz tercihlerini iyi yapıp başlaman ve ilk olarak düşük sayıyla başlayıp sonra sayıyı artırmalısın başlangıç için 100 kişi çok fazla ve en başta net seçimini yapmalısın,bu tarz sistem kuranlar ya mikrotik ya ubiquiti le çalışıyor bilgin olsun.rouerlar mikrotik antenler ubiquitii

• 0

#5 social

social

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 07 October 2015 - 02:32 PM

merhaba cevap için teşekkurler,sımdı elımde fortigate 60d mevcut 7+1 olarak network oluştursam ve adsl modemı brıdge moda alıp fortı uzerınden 8 ayrı vlan ıle 8 loco m2 ye(elimde 3 adet var)kablo çeksem bu m2 leride 40 daireye ortak olacak sekılde dagıtsam,yada  7-8 adet elımde tplınk ap mevcut,48 port bir switch alsam ve 3li olarak 12vlan oluştursam ve her vlanın 1 portuna fortıden ip dagıttırsam ve kalan 2 port içinde tplinklere kablo çekerek her blok için 2 şer adet tplink koysam sanırım en saglıklı yapı olur gıbı dusunuyorum veya m5ler ile kablosuz 5ghz kurup kopru modunda uçlarına tplınklerı takmam gerekır herhalde degılmı,fortıde 2 wlan girişi mevcut tek adsl yetmezse 2.bır hat alıp onuda rr olarak kullanmayı dusunuyorum.

işte kablo çekmek sorun olacak ama sıtenın uzerınde de yuksek gerılım hattı var kablosuz olsa oda sınyalı çok etkıleyecektır.

• 0

#6 social

social

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 07 October 2015 - 02:56 PM

kısaca söyle birşey çizdim saglıklı bir yapı olsun istiyorum elımde junıper,checkpoıntde var ama su an switch modda en çok forti uzerıne gorev verebılırım çift wlan da avantaj olacaktır.

PBYD88.jpg

• 0

#7 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,402 İleti

Yazma tarihi: 08 October 2015 - 01:25 PM

adını yazdığınız cihazlarla ilgili bilgim yok fakat mantık olarak baktığımızda modem i köprüye alıp cihazı ppoe olarak kurmak la başlayan sistem bence uygun kanaatindeyim cihazın online kişi sayısı bilgisine dikkat edin trafiği kaldıracaksa sıkıntı yaşarsanız antenden yaşarsınız yoksa sistem işleyecek kanaatindeyim

• 0

#8 social

social

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 08 October 2015 - 03:26 PM

pekı sunu sorsam loco m2 er kablosuz aldıgı neti yine kablosuz olarak kendısı ap olarak dagıtabılıyormu,kopru modunda kablo ile başka bir ap baglamak zorundayız gibi gordum arayuzunde

• 0

#9 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,402 İleti

Yazma tarihi: 10 October 2015 - 02:20 AM

evet mümkündür fakat böyle yoğun trafikli bir sistemde en azında station modu ile alıp tekrar dağıtmanızı tavsiye ederim.

• 0

#10 social

social

Aramıza hoşgeldin

• Aramıza hoşgeldin
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 10 October 2015 - 02:31 PM

peki sizce çizdigim yapıda kaç adet loco m2 veya farklı bir cihaza ihtiyacım olur 4 ve 5 bloklu halınde triplexs yazlıklar ama alt ve 2. kata net versem yeterli

40 triplex mevcut,ortalama 60 online olacagını duşunuyorum,en azından routerden ap lere kablo çekmem gerekıyor degılmı.

• 0