WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(16 Haziran 2018) rcanr, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

80 M2 Için Modem Tavsiyesi

modem sinyal

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 mertgurnil

mertgurnil

Aramıza hoşgeldin

• Yeni Üye
  • 2 İleti
  • Nereden: İstanbul
  • İlgi alanı: Yazılımlar

Yazma tarihi: 16 October 2015 - 05:05 PM

Merhaba , Öncelikle kablosuz netimi sadece evde kendim kullanıyorum , Dışarıya verme amacım yok. Ev 100m2 ancak uzunlamasına , modemi evin ortasına koyma şansım yok ,en uc köşelerden birine koyuyorum, dolayısıyla diğer uç tarafta -80db alıyorum , zaten düzgün sinyal gelmediğinden dolayı -84 -76 arası oynuyor ve bağlantı kopuyor.

Modem asus dsl n10e ,

Windsurfer yapıyorum ancak en fazla -74 yakalıyorum.

Sizden ricam lütfen tüm sorulara madde halinde ayrıntılı cevap vermeniz, modeme yapmadığım şekil ayar kalmadı, kanal ayarı , wifiyi sadece b moduna getirme vs.

1-Daha kaliteli çift antenli modem alsam en azından evin diğer ucundan -70 db alsam yeter. Benim işim sadece netle, ayrıca 4 portmuş , başka teknolojiymiş işim yok , Daha kaliteli çift anten modem olarak airties 5442 5dbi değişebilir anten buldum, Sizce daha iyi çeken modem varmıdır, olmadı 8dbi anten alıp antenlerini 8dbi yapacağım
Yani birinci sorum çekim konusunda airties 5442 çift anten 5dbi iyi bir seçenekmidir, Tavsiye ettiğiniz başka modemvarmıdır , Modemlerin hepsi 20db yayın yapar farketmez diyeceksiniz ancak daha iyi çeken modemlerde var.

2-Farzedelim airties 5442 aldım, 5dbi çift anten yeterli kalır mı? antenlerini tplink 8dbi alırsam bir fark yaratırmı, yoksa -76 olan çekim gücü en fazla -72mi olur.

3-Biliyorum modem alma diyeceksiniz, forumu çok okudum, Herkes ap önerecek, Ancak evin içinde kullanacağım çift wireless olupta sinyalden fazla etkilenmek vücut kimyasınıda bozmak istemiyorum.Tek wireless yayını olsun istiyorum, Bu sebeple ap istemiyorum. Ancak şu olabilir, Mevcut modemimin kablosuz yayınını  kapatırım ,ap yi modeme ethernetle bağlarım , apyi modemin yanına koyar yayını apden alabilirim. Buna uygun bana internetten yada magazadan hemen alabilecegim guncel bir ap repeater tavsiyeniz ev ici kullanim icin nedir, 5110g onereceksiniz ancak ben magazaya direkt gidip bulunabilir olandan almak istiyorum.Önerilecek repeater wpa2 desteklerse sevinirim.

Yan toplamda 2 öneri istiyorum, Şu modem işini görür boşver repeateri deyin yada güncel repeater söyleyin, saygılar selamlar

• 0