WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

(01 Şubat 2018) lazkopat, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
(26 Kasım 2017) Onur, anketine oy verdi.
1
(23 Ağustos 2017) ta8ms, DD-WRT tabanlı routerlarda Linux yazılımların kurulumu içeriğine yorum ekledi.
2
(04 Ağustos 2017) L0rd, anketine oy verdi.
1
(01 Haziran 2017) cave, üye haritasına ekleme yapti.
100
(18 Mayıs 2017) ahmetahmet42, anketine oy verdi.
1
(18 Mayıs 2017) blue32, anketine oy verdi.
1
(12 Nisan 2017) spoon1, anketine oy verdi.
1
(03 Nisan 2017) enginsen, anketine oy verdi.
1
(04 Şubat 2017) senecen, anketine oy verdi.
1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
(06 Aralık 2016) kissmorning, anketine oy verdi.
1
(03 Kasım 2016) onesto, anketine oy verdi.
1
(12 Ekim 2016) Griffe306, anketine oy verdi.
1

Resim
- - - - -

2 Kata Router İle İnternet Dağıtabilmek İçin Sistem Tavsiyesi

router zyxel nbg-416 acces point

Konu 90 günden eski olduğu için geçerliliğini yitirmiş olabilir!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 MPower Huso

MPower Huso

Aktif Üye

• Aktif Üye
  • 228 İleti
  • Nereden: Ankara
  • İlgi alanı: Antenler

Yazma tarihi: 23 November 2015 - 03:46 PM

Herkeze kolay gelsin öncelikle. 

BASİT BİR ANLATIM OLARAK EK'TE ( EN ALTTA ) GÖRÜNTÜYÜ VERDİM.İNCELERSENİZ SEVİNİRİM

Arkadaşlar en üst katta bulunan bi ihtiyar zeki amcamızın interneti var.bende komşuya dedimki amcayla ortak interneti alalım kullanalım beraber. 

En üstteki amcamız internete ayın 30'gününden sadece 1 gününün yarısını anca internette geçiren bi insan.Modemi zaten hep kapalı hiç açtıgını görmedim 40 yılın başı unutuyor gidiyor. 

Ben ise 1 masaüstü bilgisayarım var birde telefon alıcagım yakında wifi ona sadece watsapp kullanıcam 

Ama diger komşuda 2 telefon 2 laptop 1 de tablet var yani çok girerlşer internete o yüzden bu işe girmek beni sıkıntıya düşürecegine eminim. 

Şimdi benim istediğim sizlerden bazı şeyler var yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. 

Zeki amcanın evinden bi benim evime bide komşuya 2 tane ethernet kablosu çektim hali hazırda dün 

Şimdi ise ; 

1-) 7 / 24 açık kalıcak ( kasma donma vs sıkıntı olmasınki aç kapa yapmak sıkıntılı 2 de bi kapısı çalınmaz dayımızın ) zeki dayının evine bi kablolu modem markası bana Asus DSL-N17U önerdiler bu çok bi lüküs bişiy gibime geldi bana göre . ( kablosuzda olur kablosuzunu kapatırız kullanmıyacak zaten zeki dayının evde ) 

2-) Yukardan gelen kablodaki inteneti yine kablolu ve kablosuz dağıtıcagız ama bunlar inteneti çok emip sömürecekleri için bunlara gelen intenret hızını kısmamız lazım.ya bunu zeki amcanın eve alacagım modemden yapıcam 1 nolu kablo hızını kısacaz yada onların evine alacagım modemden kısacaz kısmalıyız kısmak şart yani :) 

3-) Yukardan gelen bana kabloladki intenreti üst komşuda oldugu gibi hem kablolu hemde kablosuz olarak kullanmam gerekli

ELİMDE BULUNAN CİHAZLAR

TTNET VERDİĞİ TP LİNK TD-864W marka cihaz
ZYXEL NBG - 416 model cihaz mevcut.Eğer'ki bu cihazlar işe yarıyor ise kullanalım.Ha sıkıntı çıkaratabilinir deniliyor ise yeniden cihaz alalım

Yardımcı olabilinecek arkadaşlara teşekkürler 

• 0

#2 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,392 İleti
  • Nereden: Bursa
  • İlgi alanı: Wi-Fi bağımlısı

Yazma tarihi: 25 November 2015 - 11:05 PM

kablolar hazırsa gerisi basit bence adsl veya vdsl ona göre tercihini yap internette vdsl airties veya zyxel modem var kıyamet gibi 50 tl ye ondan al ve kabloların ucuna birer tane tplink router en ucuzundan alsanda olur.Daha sonra bu cihazlaın bandwith özelliğini kullanarak hızını sınırla arayüzüne şifre koy kimse girip ayarlarla oynamasın yanlızca sen bil tabi sende onları 4mbitle sınırlayıp kendini sınırsız yapıp haklarına girme bence :)zyxel de hız sınırlama yok gbi özelliklerinde göremedim.eğer evlerde router kullanıcaksan modemi değiştirmene grek yok şuanda ne kullanılıyorsa ve modem olan evde wifi kullanılmayacaksa sıkıntı olmaz eski modemi kullan ilk sıkıntısında direk dediğim modemlerden al bak keyfine 1 kere sıkıntıdan birşey olmaz.Bence sıkıntı çıkmaz gibi. Gün içi şirketten istediğin gibi yardımcı olurum.

bu arada vdsl modemlerin adsl desteğide var sıkıntı yok.iuanki modem marka model nedir.

• 0

#3 gendes

gendes

Sadık Üye

• Sadık Üye
  • 861 İleti
  • Nereden: Van

Yazma tarihi: 26 November 2015 - 09:34 AM

mikrotik hap lite ürünü işinizi görür

• 0

WANNET

#4 vasiyet

vasiyet

Emekli Üye

• Emekli Üye
  • 1,392 İleti
  • Nereden: Bursa

Yazma tarihi: 28 November 2015 - 10:22 PM

Huseyin beyle telefonla görüştük sistemi kurunca cihazlar ve kurulumlar ile ilgili bilgileri paylaşacağım
  • 0