WiFi-Turk.com

Kategori durumunu değiştir Canlı (wt.liveticker)

1
(06 Aralık 2016) rk41, üye haritasına ekleme yapti.
100
1
1
1
1
1
1
1
1
(26 Ağustos 2016) xecron, Linksys WRT54G V4.0 (WRT54GL) USB Modifikasyonu (USB Modification) içeriğine yorum ekledi.
2
1
1
1
1

swedenhkn7

Kayıt tarihi: 02 Oct 2016
Çevrimdışı Son Aktivite Dec 30 2016 10:12 PM
-----

Gönderdiği iletiler

Konu:3,5 & 4 Km'lik Açık Alanda Kablosuz Bağlantı Sağlanabilir Mi?

30 December 2016 - 10:11 PM

 

Öncelikle herkese hayırlı günler dileyerek selamlarımı iletiyorum , kendim İstanbul'da ikamet ediyorum bu konuyu mezra yerinde yaşantısını sürdüren dayım için açmış bulunuyorum bana en yararlı fikirleri yöntemleri bu sayfanın vereceğini düşündüm ve siz büyüklerimin önerilerini bekliyor olacağım , öncelik olarak telekoma yapılan başvuru sonucu dayımın oturduğu alana internet verilemeyeceğini söylediler bizlerde böylelikle alternatif yollara başvurmak zorunda kaldık mezramızın bağlı olduğu köyde aktif bir şekilde internet kullanımı mevcut bizim istediğimiz 2 yerleşim alanı arasında bir kablosuz ağ bağlantısı oluşturmak bu arada mezramız köyümüzden daha yüksek alanda bulunuyor , şimdi siz büyüklerimden üstadlarımdan öneriler bekliyorum hangi cihazlar aracılığı ile hangi şekil bağlantı sağlanabilir bunların açıklamalarını bekliyor olacağım şimdiden vereceğiniz tüm cevaplar için çokca teşekkürlerimi iletiyorum.


Bağlantı yapılacak iki alanın ekran görüntüsünüde sizlerle paylaşmak istedim.oElX9q.jpg

 

 

hocam hallettiniz mi son durum nedir? bende 8km öteden alıyorum inteneti arada ufak tefek ağaçlar var lakin sorun çıkmıyor.. farklı bir marka kullanıyorum

 

Efendim rica etsem beni konumunuz durumunuz hakkında bilgilendirirmisiniz , ben tp link kurulumu değil de 2 adet Nanostation Loco M2 cihazı kurarak sistemi kurmayı düşünüyorum çünkü 2.4 ghz 5 ghz ye göre cisimlerin içinden daha rahat geçiyormuş ve kapsama alanı daha yüksek oluyormuş bu sebeplerden dolayı Nanostation Loco M2 alacağım hatta 1 tane aldım diğerinide bekliyorum ne zaman alıp sistemi kurarsam o zaman bilgilendiririm sizleri ve yakın zamanda kurmayı da düşünüyorum hayırlısıyla.


Konu:Nanostation M5 Ve Tp-Link Cpe510 Bağlanti Sağlanamiyor.

23 December 2016 - 09:05 PM

tplink cpe 510u bilmem ama nanostation m5 ile o mesafeye neti götürmesi lazım. tabi arada engel yoksa.

arada engel olmadıgı halde cihazlar hiç bir sinyali görmüyorsa büyük ihtimal frekans uyuşmazlıgı var. yani kanal değiştirmeniz lazım. yalnız bu cihazlarda ubnt deki tüm frekanslar tplink de olmayabiliyor. o yüzden 3 cihazında ortak kullandıgı frekans uyan kanala alıp tekrar deneyin

Efendim öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkürlerimi sunarım , şimdi A (Access Point) noktası ile B (Client) noktası birbirine bakıyor yani C (Client) noktasına bakmıyor lakin C noktası A noktasına doğru bakıyor bunun bir etkisi olur mu? , TP LİNK müşteri hizmetleriyle konuştum Access Point olan "A" noktasını  5180 kanalına alın dediler bakalım bir de öyle deneyeceğim , "C" noktasının önünde birkaç tane ağaç var acaba onlar engel olur mu? 


Konu:3,5 & 4 Km'lik Açık Alanda Kablosuz Bağlantı Sağlanabilir Mi?

06 October 2016 - 05:48 PM

swedenhkn7 merhaba,

 

Bu durumda önemli kısım; sanırım 0KM mezranın olduğu alan burası köye göre yüksekte diye belirtmişsiniz bu alan tepenin arkasında mı kalıyor ? Yoksa köyden bakıldığında görülebilecek bir konumda mı ? 

Efendim alacağım cihaz konusunda Tp Link'in "TL-WA7210N" access point'de karar kıldım , bugün müşteri hizmetlerinden birkaç hususta bilgi edindim lakin şimdi ben işlerimden dolayı gidemeyeceğim cihazı evimde kurup memlekete göndersem sadece onlar montaj işlemlerini gerçekleştirseler bir sorun olmaz değil mi? ayriyetten bu şartlar altında en iyi ve en verimli mod hangisi olur Client mi? Repeater mi? yoksa Point to Point mi? lütfen bu hususta beni bilgilendirirseniz sevinirim ve sizinle iletişime geçeceğim bir adres varsa sevinirim.


Konu:3,5 & 4 Km'lik Açık Alanda Kablosuz Bağlantı Sağlanabilir Mi?

05 October 2016 - 11:48 PM

swedenhkn7 merhaba,

 

Bu durumda önemli kısım; sanırım 0KM mezranın olduğu alan burası köye göre yüksekte diye belirtmişsiniz bu alan tepenin arkasında mı kalıyor ? Yoksa köyden bakıldığında görülebilecek bir konumda mı ? 

Efendim öncelikle ilgileriniz için teşekkürlerimi iletiyorum , sorduğunuz sorulara gelecek olursak iki alan arasında hiçbir engel yoktur karşılıklı her iki taraftanda net bir şekilde görüntü alınabiliyor kaynak olarak bir fotoğraf atıyorum sizleri daha iyi bir şekilde aydınlatmak için sadece köyün arka kısmında bir yükselti var hatta atmış olduğum fotoğrafta bu yükseltiden çekilmiştir.

7Apyz5.jpg