WiFi-Turk.com

Previous
Şık ve çevre dostu kablosuz telefonlar
Şık ve çevre dostu kablosuz telefonlar
Kablosuz Dect telefonlarında Avrupa pazar lideri Siemens, yeni ECO DECT vizyonu ile şıklık ve çevre dostu teknolojiyi biraraya getiriyor.

"Leaf" ve "Solar" olmak üzere iki modelde üretilen konsept telefonlar, tasarımları, teknolojileri, kullanılan materyalleri ve özellikleri ile tam anlamıyla çevre dostu. Telefonların tüm hayat süreci geri dönüşüme dayanıyor.

Gigaset ECO DECT konseptiyle üretilen "Leaf" ve "Solar" ekoplastik ve likid tahta gibi geri dönüşümlü hammaddelerden üretildi. Enerji kaynağı olarak güneş ışığından yararlanıldı. Telefonların çevre dostu özellikleri bununla da bitmiyor. Kullanılan organik metaryellerin yüzdesi ve üretim sürecinde kullanılan organik maddeler, geri dönüşüm süreci gibi tüm safhalar çevre dostu.
İki modelinde içeriğinde OLED (organic hafif yayımlı diyot teknolojisi) bulunuyor. Bu teknolojinin özelliği yüksek verimli, az enerji tüketen ekranlar ve netlik... OLED şeffaf veya esnek her türlü maddeye basılabiliyor ve dokunmatik uygulamalarda da kullanılabiliyor.

Sözkonusu telefonlar sıradan telefonlara göre yüzde 60'a varan enerji tasarrufu sunuyor. Yeni teknoloji el cihazı ve baz istasyonu arasındaki uzaklığa bağlı olarak aradaki çıkış gücünü azaltıyor. El cihazı ile baz istasyonu arasındaki mesafe azaldıkça çıkış gücü için gereken enerji de azalıyor; böylece telefonun sarj süresi de uzuyor. ECO-DECT sayesinde el cihazı baz istasyonu üzerindeyken çıkış gücü neredeyse sıfıra kadar düşüyor. Aynıca birden fazla el cihazının kullanıldığı durumlarda yeni ‘ECO Mode' fonksiyonunu seçilirse baz istasyonunun çıkış gücü yüzde 80'e kadar düşüyor.

Doğal ve yeşil...
"Leaf" serisi baz istasyonu ve el cihazıyla birlikte doğal tasarımı ile bir ilk bahar yaprağını hatırlatıyor...
Eko plastik dokunduğunuzda verdiği his ile çok farklı. OLED teknolojili ekran ise telefona futuristic bir hava veriyor.

Fonsiyonellik ve doğal şarj
"Solar" kendi enerjisini üreten yüksek kaliteli bir telefon... Doğal güneş enerjisini kullanarak kendini şarj ediyor ve yenilenebilir bir enerji kullanımı var. Telefon saf, doğada ayrışabilir materyallerden üretildi (metal, ekoplastik ve cam).
Solar telefonlar gerek içinde gerek dışında kullanılan teknoloji ile adeta teknolojiyi sanata dönüştürüyor. OLED dokunmatik teknoloji ile Solar'ın şeffaf ekranında işlem yapabiliyorsunuz.

dect
kablosuz telefon
leaf
solar

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.4/5 (toplam 8 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...