WiFi-Turk.com

Previous
WiMAX Türkiye'de de görücüye çıkıyor
M: WiMAX nedir?
Kablosuz internet erişiminde dünyanın en hızlı erişim olanağını sağlayan WIMAX teknolojisi, Wimax Turkey Konferansı’nda görücüye çıkıyor.

Bugün 120 ülkede 300’den fazla operatör tarafından hizmet sunan bu yüksek teknolojinin hız ve kolaylık konularındaki büyük avantajları nedeniyle, en fazla 2 yıl içerisinde Wimax sinyalinin olmadığı hiçbir ülkenin kalmayacağı öngörülüyor. Wimax, internete maksimum hızda erişim, çok yüksek hızda download olanağı, mobil erişimde veri kaybının önlenmesi, daha ucuz telefon görüşmesi ve video konferans gibi ayrıcalıklarıyla çok yakında tüm dünyanın ve Türkiye’nin kablosuz erişim tercihi olacak.

Bu özel teknolojinin tanıtılacağı, 27 Şubat’ta İstanbul Çırağan Otel’de gerçekleştirilecek olan ve açılış konuşmasını BTK Başkanı Galip Zerey’in yapacağı Wimax Turkey Konferansı’nda; kablosuz iletişim teknolojileri konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden kabul edilen Atlanta GEORGIATECH Üniv. Geniş Band ve Kablosuz Bilgisayar Ağı Lab. Bşk. Prof. İlhan Fuat Akyıldız ve WIMAX teknolojisinin babası olarak tanınan Roger Marks gibi son derece önemli isimlerin yanı sıra, iletişim dünyasının dev markalarının yöneticileri, akademisyenler ve uzmanlar da konuşmacı olarak yer alacak.

Wimax‘in lisanslanması, kurulumu, gelişimi ve kullanımını konularının her yönüyle tartışılacağı ve Intel, ZTE, Motorola, Aperto Networks, Net İletişim gibi dev isimlerin sponsorluğunda gerçekleşecek sektörel bir toplantı olan Wimax Turkey, telekomünikasyon ve bilişim sektörlerini bir araya getirerek bu teknolojinin Türkiye’de en kısa sürede ve en sağlıklı biçimde uygulanır hale getirilmesi açısından önemli bir iletişim olanağı yaratacaktır.

Wimax Turkey çatısı altında bir araya gelecek kurum, kuruluş ve firmalar, pazarın beklentilerini, ihtiyaçlarını, BTK'nın konuyla ilgili bakış açısını ve yol haritasını ve bu yapı içerisinde kendi beklentilerini ve pazar hedeflerini ilk defa masaya yatırabilecekler.

Wimax Turkey ile birlikte sektörün tüm bileşenleri sağlıklı durum analizi ve koordinasyon içerisinde planlama yapabilecekler ve bu sayede WIMAX teknolojisini Türk tüketicisine en verimli ve en ucuz biçimde sunmayı sağlamak adına çok önemli çalışmaların ve hamlelerin önü açılacaktır.

Kaynak: ComputerWorld.com.tr

wimax
wimax turkey

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.1/5 (toplam 9 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...