WiFi-Turk.com

Previous
Bu aygıt radyasyonu emiyor: PhoneShield
Bu aygıt radyasyonu emiyor: PhoneShield
Çevremizde dolaşan elektro manyetik dalgalara karşı PhoneShield ile çocuklarınıza daha güvenli bir hayat sunabilirsiniz.

Teknolojinin gelişimiyle birlikte günlük hayatımızda kullanmaktan vazgeçemediğimiz iletişim cihazları aslında en değerli varlığımız olan çocuklarımız için önemli bir tehdit unsuru… Özellikle de cep telefonu, dizüstü bilgisayarlar hayatımızı kolaylaştırdığı kadar beraberinde etrafa yaydığı elektro manyetik dalgaları da getiriyor. Çocuklarımızla aynı ortamda bulundurmamaya özen göstermemiz gereken bu iletişim araçları yaydıkları radyasyon ile bebeklerimizin, çocuklarımızın sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

Cep telefonu ve dizüstü bilgisayarların yaydıkları elektro manyetik dalgaların (EMR) insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri çağımızın bir sorunu olarak sık sık gündeme geliyor.  Uzman doktorlar cep telefonu kullanan, yetişme dönemindeki ve henüz ebeveyn güvencesi altında yaşayan gelişme çağındaki çocukların elektro manyetik dalgalardan çok daha fazla etkilendiğini ve sağlıkları üzerinde büyük bir risk oluşturduğuna dikkat çekiyorlar. Çocukların bulunduğu ortamda cep telefonu ile yapılan görüşmeler ya da dizüstü bilgisayar ile yapılan çalışmalar sırasında, yayılan elektro manyetik dalgaların yetişkinlere nazaran çocuklar üzerindeki etkilerinin daha güçlü olduğu belirtiliyor. Çocukların sahip olduğu organların büyüklükleri ile mikrodalgaların boyu eşleştiği için çocukların mikrodalgaya çok daha fazla maruz kaldığı dile getiriliyor.

Genetik yapıya ve hücrelere verdiği zarar ile çok tehlikeli hastalıklara neden olduğu öne sürülen elektro manyetik dalgalardan çocuklarınızı PhoneShield ile koruyabilirsiniz. Yapılan araştırmalar ve uzman görüşler sonucunda sigaradan bile daha zararlı olduğu öne sürülen bu dalgaların vücudumuza verdiği dalgalara karşı koruyucu görevi olan PhoneShield sayesinde, manyetik dalgaların yarattığı olumsuz etkilerden ve radyasyondan hem kendinizi hem de çocuğunuzu koruyabilirsiniz.

PhoneShield’in faydaları ve özellikleri:

  • Baş ağrısının,
  • Kısa dönem hafıza kaybının,
  • Bozuk görme durumunun,
  • Yorgunluk ve benzeri şikâyetlerin hafifletilmesinde etkilidir,
  • Tüm aile bireylerinin kullanabileceği bir üründür,
  • Her modeldeki telefon için uygundur,
  • Kablosuz ve pilsiz kullanılır.


34 TL’den satışa sunulan PhoneShield’i seçkin eczanelerde ve Arena Bayilerinde bulabilir ya da 444 46 47’den sipariş edebilirsiniz. Ayrıca çok yakında on-line satışın da başlayacağı www.saglikliteknoloji.com adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

PhoneShield Nasıl Çalısır?
PhoneShield teknolojisindeki piezo-elektrik özelliklerine sahip olan kuvarz kristalleri, cihazınızdaki EMA (Elektromanyetik Alan) içerisindeki elektriksel yük tarafından uyarıldığında kendi osilasyon ve akustik rezonansını yaratır. Kuvarz kristalleri tarafından yaratılan bu akustik dalgalar, elektromanyetik dalgalara çarparak EMA’yı dağıtır. Dağılan darbeli enerjinin beyin ile vücudun biyolojik yapısına olan zararları azalır ve artık bir kol saati kadar zararsız bir hal alır.

PhoneShield’ın etkisi kanıtlanmış mıdır?
İngiltere’de biyo-elektromanyetik konusunda uzmanlaşmış bağımsız Coghill Araştırma Laboratuvarları’nda yapılan deneylerde, cep telefonu ve/veya dizüstü bilgisayarı gibi aletlerin yaydığı radyasyonun kan hücrelerine verdiği zararın PhoneShield ile %74.4 oranında azaldığı kanıtlanmıştır. Ayrıca, 2004 yılından beri kinesioloji uzmanları tarafından 18.000 kişi üzerinde yapılan pilot çalışmada, deneklerin %98'i cep telefonu ve/veya dizüstü bilgisayarı gibi aletlerin yaydığı radyasyon sonucunda kaslarda güç kaybı yaşarken, aynı grubun %99’unda PhoneShield ve Wi-fiShield kullanımıyla herhangi bir güç kaybı gözlemlenmemiştir.

1567
 
Kaynak: Computerworld Türkiye

radyasyon
phoneshield

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.9/5 (toplam 11 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...