WiFi-Turk.com

Previous
Motorola, büyük bir Wimax ihalesine imza attı
Motorola, büyük bir Wimax ihalesine imza attı
Motorola, İrlanda'daki Wimax şebekesinin tasarımını ve uygulamasını yapmak üzere Avrupa'nın önemli iletişim sağlayıcılarından Imagine ile anlaşma sağladı.

3.5 GHz spektrum bandında çalışacak olan Motorola’nın pazarda lider olan WiMAX altyapısı, Imagine’in, kırsal bölgeler de dahil olmak üzere daha yaygın bir abone tabanına ulaşmasını sağlayacak. Imagine ayrıca, broadband ve  “voice-over-IP” (VoIP) gibi diğer IP-tabanlı hizmetleri düşük maliyetlerle müşterilerine sunabilecek. Motorola’nın çözüm ortaklarına sunduğu NBBS uzaktan cihaz yönetimi yazılım platformu sayesinde Imagine, tüm WiMAX cihazlarına uzaktan erişip, konfigürasyonlarını yapıp arızaları gidererek yüksek kaliteli servis düzeyine düşük işletme maliyetleriyle erişebilecek. Böylece, yeni hizmetlerin devreye sokulması hızlanacak, gelirler artacak ve müşteri hizmetlerinde iyileştirme sağlanacak. Motorola, WiMAX ekipmanlarının yanı sıra Imagine’e kurulum, entegrasyon ve destek servisleri sağlayacak. Buna kompakt bir tasarım içinde artırılmış kapsama alanı ve kapasite sağlayan WAP 450 ve performansı artıran anten tekniklerini içeren WAP 800 gibi WiMAX Erişim Noktaları da dahil olacak.

Gerçekleştirilen bu iş ortaklığına göre Motorola, Imagine’a WiMAX ekipmanlarının yanı sıra kurulum, entegrasyon ve destek servisleri de sağlayacak. Buna kompakt bir tasarım içinde arttırılmış kapsama alanı ve kapasite sağlayan WAP 450 ve performans arttırıcı anten tekniklerini içeren WAP 800 gibi, WiMAX Erişim Noktaları da dahil olacak. Motorola ayrıca Imagine’a yüksek süratli mobil bağlantı sağlamak üzere USBw 100 modem; sistemle bütünleşik Wi-Fi® router ve VoIP portlarını içeren CPEi 775’i ile broadband ve VoIP hizmetlerinin kapsama alanını arttıran  CPEo 450’yi sunacak.

Kaynak: Computerworld.com.tr

motorola
wimax

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.4/5 (toplam 10 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...