WiFi-Turk.com

Previous
Marifetli Kablosuz Yönlendirici
Marifetli Kablosuz Yönlendirici
ASUS’dan ASUS WL-500W çok amaçlı kablosuz yönlendirici, 300Mbps’e varan ağ hızı, Webcam sunucu, yazıcı ve FTP sunucusu özellikleri ile ev ve ofis kullanıcılarının birçok gereksinimine çözüm sunuyor.

IEEE 802.11n kablosuz ağ teknolojisinin taslağı olarak piyasaya çıkan ürün, kullanıcıların toplam sahip olma maliyetlerini azaltacak
ASUS, 31 Aralık 2007 tarihinden önce WL-500W ve WL100W kablosuz ağ ürünlerini alan ve alacak olan müşterilerine IEEE 802.11n teknolojisi çıktığında, bu teknolojiye terfi garantisi veriyor. Cihazın teknoloji terfisi, gerekirse yazılım, gerekirse de donanım ile yapılabilecek.
Donanım terfisi gerektiğinde, ASUS bu ürünleri servis merkezlerine isteyip, gerekli donanım değişikliğini yapacak. Bu şekilde ASUS teknolojinin son haline gelmesini beklemeden yüksek hızı sunduğu gibi, teknoloji hazır olduğunda da kullanıcılara standart olan teknolojiye terfi garantisi veriyor. Bu garanti 31 Aralık 2007 tarihine kadar alınan WL-500W ve WL-100W ürünlerini kapsıyor.
ASUS WL-500W kablosuz erişim noktası özelliği ile yüksek hızlı ve geniş kapsama alanlı kablosuz ağ kurulumu sağlıyor. Yönlendirici özelliği ile cihaza bağlanabilecek DSL ve kablo modemler ile İnternet ya da WAN erişimi sağlanırken cihazın arka tarafında bulunan 2 adet USB 2.0 port uzerinden harici diskler, web kameraları ve yazıcılar da kablolu ve kablosuz ağlara dahil edilebiliyor. Böylece, yazıcı paylaşımı için, bir bilgisayarı açık bulundurup, onun üzerinden paylaşım yapmaya gerek kalmıyor. FTP sunucu özelliği ile cihaza bağlanabilecek harici sabit diskteki verilere eğer yetkili kullanıcı iseniz dünyanın her yerinden erişmeniz mümkün. Ek olarak Webcam sunucu özelliği ile basit bir web kamerasını ağ kamerasına dönüştürmeniz mümkün oluyor. Cihaz arkasında bulunan 4 adet 10/100Mbps Switch portu ise 4 kullanıcıya kadar kablolu bağlantı olanağı sağlıyor.
ASUS WL500W’nin en önemli özeliklerinden biri de USB diske bilgisayar bağımsız indirme yapabilme ve kullanıcının bir çok dosya için istekte bulunmasına olanak verip bunları sırayla indirebilmesi. İndirme emirlerinizi verin, siz uyurken dahi cihazınız kendisine takılı olan USB diske verileri indirsin. Bilgisayarınızın açık olmasına gerek yok, WL-500W açık olsun yeter. Kullanıcılara özel bant genişliği atanabiliyor ya da yönetim seçeneği ile uygulama bazlı bant genişliği ayarlanabiliyor. Daha kaliteli sesli görüşmeler için, VoIP protokollerine de öncelik verebiliyorsunuz. Ağınızdaki bir kullanıcının yoğun bir şekilde dosya indirmesi bile sizin sesli görüşmenizi etkilemeyecektir.
ASUS WL500W, IEEE 802.11b ve IEEE 802.11g gibi eski teknolojilerle de geriye dönük uyumluluk sağlıyor. 11Mbps adaptörünüzle yönlendiriciye 11Mbps, 54Mbps adaptörünüzle de 54Mbps bağlanabilirsiniz. Ancak yüksek hızlı ve geniş kapsama alanlı bağlantı için istemci tarafında WL-100W kablosuz PCMCIA istemci kartı ya da WL-160W kablosuz USB istemci adaptörü gerekmektedir.
Intel yeni nesil Centrino notebook’larında IEEE 802.11n teknolojisi kullanacak. Intel, bu konuda dünya çağında 5 farklı üretici ile uyumluluk testleri yaptı. ASUS da üreticilerden biri ve WL-500W ile Intel’den uyumluluk raporu aldı.

Kaynak: http://www.teknolojitelevizyonu.com/content/view/158/1/

asus
wl 500w

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.6/5 (toplam 11 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...