WiFi-Turk.com

Previous
Sprint, WiMAX'ı Sağlık Sektörüne Sunmak İstiyor
Sprint
Dan Hesse sağlık sektöründe WiMAX teknolojisini kullanmanın avantajlarını anlatıyor.

Spint adlı WiMax (vaymeks) servis sağlayıcı firmanın CEO'su olan Dan Hesse, sağlık sektöründe de WiMax hizmetinin kullanılabileceğini savunuyor. Geçenlerde Atlanta'da düzenlenen Sağlık yönetim sistemleri konferansında (Healthcare Information Management Systems Society Conference) Sağlık sektörü yöneticilerini, Sprint 4G WiMax hizmetlerini kullanmaya teşvik edici sözler sarf etti.

Dan Hesse:

"Sprint 4G WiMax, güvenli ve lisanslı bir spektrum sunuyor. Bu sayede, verilerin daha güvenli bir şekilde transferi de mümkün.", derken, Wi-Fi sektöründe güvenlik hususunun sağlık sektörü açısından önemini vurguladı. Ayrıca, lisanssız spektrum kullanımının da üstesinden gelebileceklerini belirtti ve konuşmasına devam etti.

"4G teknolojisi, sağlık sektörü çalışanlarına da büyük kolaylıklar sağlayacak. Şöyle ki, en karmaşık Wi-Fi sağlık ekipmanına bile cep telefonları üzerinden 4G ile kolayca bağlanabilecekler. Ayrıca, sadece bunlar değil, ileride nerdeyse bütün kablosuz sistemler WiMax çipseti ile gelecek. Uzaktan görüntüleme cihazları, Video aktarım cihazları, netbooklar..."

Hesse, sağlık sektörünün WiMax'a adapte olmasını şart görüyor. Ona göre, hastaların bir kısmı evlerinden tedavi olmak istiyor ve bunun için gereken Video Streaming teknolojisi ise WiMax ile sorunsuz çalışıyor." Popülasyonunun yaşı arttıkça, daha doğrusu toplumda yaşlı insanlar arttıkça evden tedavi-bakım istekleri artacak" diyerek de bir not düşüyor.

ABI Research adlı araştırma şirketi, sağlık hususunda Wi-Fi kullanımına dair öngörüler içeren birtakım çalışmalarda bulundu. Çalışmanın öngörülerine göre, 2012'de 15 Milyon Wi-Fi ekipmanı sağlık sektöründe kullanımda olacak. Eğer sağlık sektörü, wireless teknolojisini tahmin edilen hızda kullanmazsa bile, günümüzdeki kullanım oranının 2 katına rahatça çıkacağı da ABI Research tarafından bildirilmiş.

Sağlıkta Wi-Fi aygıtlarının özellikle hangi alanda kullanılacağı merak ediliyordu. ABI Research bu soruyu da cevapsız bırakmamış, onlara göre Kronik rahatsızlığı olan hastaların ev tedavi sürecinde ters bir durum olduğunda, acil uyarı sistemlerinde kullanılacak.

Dan Hesse'nin CEO'su olduğu Sprint firması, Amerikan Pazarındaki en hızlı 4G Wimax hizmetini sunuyor. Clearwire ile de bir ortaklığı bulunan Sprint, gittikçe büyüyen bir altyapıya sahip. Verizon (verayzon) adlı başka bir firma, 4G LTE hizmetini gelecek yıllarda sunduğu an, Sprint büyük bir rakiple karşı karşıya kalacak. Çünkü Verizon, bu servisiyle Sprint'i hız bakımından epeyce sarsabilir.

sprint
dan hesse
sağlık
wimax

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.0/5 (toplam 8 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...