WiFi-Turk.com

Previous
HP Ürünlerini Özgürleştiriyor
HP Ürünlerini Özgürleştiriyor
Linux, mobil cihaz stratejisinin kalbi olacak.

Kısa bir süre önce, HP bir basın toplantısı gerçekleştirdi ve gelecek planlarını basın mensuplarıyla paylaştı. Linux, ayrıntıları yeni yeni ortaya çıkan mobil cihaz stratejisinin merkezinde yer aldı.

HP iki yeni WebOS telefonunu ve daha da önemlisi iPad'e karşı önemli bir rakip olacak yeni tabletinin tanıtımını da bu toplantıda gerçekleştirdi.

En önemli olay toplantının sonlarına doğru gerçekleşti. HP, WebOS'u sadece telefonlar için değil aynı zamanda tablet, yazıcı ve hatta bilgisayarlarda yayınlayacağını açıkladı. Böylece dünyanın en büyük kişisel bilgisayar sağlayıcısı olarak, bundan sonra içinde Windows yüklü olmayan bilgisayarları satışa çıkaracağını açıkladı. Bu organizasyonun hiçbir yerinde bulunmayan Microsoft için kötü bir haber elbette ki bu. Belki de gerçekten bilişim teknolojilerinde bu yıl, Linux masaüstünün yılı olacak!

Linux'un Masaüstü Devrimi Yaklaşıyor mu?

Yatırımcılar ve geliştiriciler için bu gelişme son zamanlarda dikkat edilmemiş olaylara, aynı kömür madenindeki kanarya gibi bir uyarı niteliğinde. Bugünlerde programlarda alanında Linux ile yapılamayan sadece birkaç şey kaldı. Linux, yakın zamandaki teknoloji pazarının her sektöründeki kendini gösterecektir.

HP, tüketicilerin gelişmiş cihazlar ve hızlı gelişmeler beklediğini anlayan önde gelen şirketlerin içinde. Analistler 2012 itibariyle tablet piyasası için 30 milyar dolarlık bir pazar tahmininde bulunuyor. HP de, yeni nesil mobil cihazlarında Linux'u temel alacağını doğruladı. Şirketler Linux'u tercih ediyor çünkü diğer mobil işletim sistemlerinden daha fazla mimariyi destekliyor. Bunun yanında özgürce ulaşılabilir ve istedikleri gibi şekillendirilebiliyor. Piyasadaki diğer hiçbir platform bunları sağlayamıyor.

HP'nin yeni nesil cihazları üzerinde Linux ve WebOS kullanma kararı, hem HP için hem diğer Linux tabanlı işletim sistemleri için hem de diğer platformlar için faydalı olacak. Linux kullanan şirketlerin sayısı artıkça, Linux da güçleniyor. HP ve diğer topluluklarının Linux ve WebOS yeniliklerinde bir araya gelmelerini dört gözle bekliyoruz.

Kaynak: ÖzgürlükIcin

linux
hp
hewlett packard

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.4/5 (toplam 14 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...