WiFi-Turk.com

Previous
Intel’in kablosuz ağlar için geliştirdiği Internet
Intel’in kablosuz ağlar için geliştirdiği Internet
Intel® Next-Gen Wireless-N ağ bağlantısının tanıtımını yaptı. Ürün, Intel® Centrino® Duo taşınabilir teknoloji ve diğer Intel tabanlı dizüstü bilgisayarlarda kullanılan kablosuz bağlantı parçalarının kablosuz ağlara daha sağlıklı bağlanmasını sağlayacak bir gelişme olarak değerlendirildi.

İnternet kullanıcılarının geniş bant kullanımı gerektiren yüksek çözünürlüklü film, müzik ve görüntülere olan talebin artması ile daha güçlü bir ağ bağlantısı ihtiyacı ortaya çıktı. Bu gerekliliği öngören Intel yetkililerinin geliştirdiği Next-Gen Wireless-N teknolojisi ile 5 kata kadar daha fazla performans ve 2 kat düzeyinde daha geniş kablosuz erişim sahası sağlanıyor. Ürün aynı zamanda pil ömrünü bir saate kadar uzatıyor. Wireless-N (Kablosuz ağ) teknolojisi, özellikle birden fazla insan aynı anda kablosuz ağa eriştiğinde ya da ses ve görüntü gibi yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyan uygulamalarda da etkili çözüm sunuyor ve ortamdaki ölü noktaların sayısını azaltıyor. Ürün ayrıca, HD filmler gibi yüksek çözünürlük kullanan eğlence deneyimlerini optimize ediyor.

Bu gelişmelerin yanında “Connect with Centrino” (Centrino ile Bağlan) programını başlatan Intel, uyumluluk ve performans yakalayabilmek için belli başlı erişim noktası (EN) sağlayıcılarından Asus, Belkin, Buffalo, D-Link ve Netgear gibi firmalarla birlikte çalıştı. Ürünün birden çok erişim noktası ile birlikte çalışabilme özelliği belgelenirken, erişim noktaları da Intel’in zorlu ve gerçek hayata uygun testlerinden geçip sertifikalandırıldı. Böylelikle sertifikalı ürünler kullanıcılara daha büyük bir güven içerisinde bağlanma seçeneği verecek ve paketlerinin üzerinde “Connect with Centrino” ibaresi bulunacak.

Intel’in kablosuz teknolojiler üzerinde yaptığı araştırmalarla beklentilerin yüksek oranda karşılanacağını belirten Intel Taşınabilir Platformlar Grubu Kablosuz Pazarlama Direktörü Dave Hofer, “Intel® Core™ 2 Duo işlemci tabanlı Centrino Duo dizüstü bilgisayarlara Wireless-N teknolojisinin entegre edilmesiyle, tüketicilerin evdeki ağ oluşumlarından ve dijital eğlence ortamlarından keyif almaları için gereken hız, kapsama alanı ve aynı anda birkaç işi bir arada yürütebilme özelliği sağlanıyor. Ayrıca, yeni “Connect with Centrino” logomuza sahip erişim noktaları tüketicileri gerçekten uyumlu bir Wireless-N sistemi satın aldıklarına ikna edecektir” dedi.

Intel Centrino Duo, Intel Next-Gen Wireless-N ve Intel Core2 Duo işlemciler birleşerek kullanıcılara maksimum verim ve keyif sunuyor. Kablosuz iletişim özgürlüğü, minimum enerjiyle çalışan ve aynı anda 2 işlem yapan çift çekirdekli işlemciyle destekleniyor. Bu üçlü ortaklıkla, HD görüntülerin seyredilmesi ve tekrar oynatılması daha kolaylaşıyor, MP3 çalara yüklenmesi istenen şarkıların dijital formata çevrilmesi işlemi hızlanıyor ve en son virüs koruma güncellemeleri hızla gerçekleştiriliyor.

Intel Next-Gen Wireless-N teknolojisi, "Connect with Centrino" ibaresi ile birlikte, Ocak ayının sonuna doğru Microsoft Windows Vista’nın çıkışı ile eş zamanlı olarak, Intel Centrino Duo mobile teknolojisine sahip dizüstü bilgisayar üreten Acer, Asus, Gateway ve Toshiba gibi OEM’ler (orijinal parça üreticileri) aracılığı ile piyasaya sunulacak.

 

Kaynak: turk.internet.com

intel
wireless n

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.0/5 (toplam 8 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...