WiFi-Turk.com

Previous
T-Mobile@Home Beğenildi
Sabit hat benzeri hizmet, aslında VoIP ile mobil telefon arasında tuhaf bir hibrid model aslına bakılırsa. Kullanıcıların, her şeyden önce üzerinde SIM kartı konumlandırabilecekleri yuvası olan özel bir Wi-Fi routera sahip olmaları gerekiyor.

Sabit hat benzeri hizmet, aslında VoIP ile mobil telefon arasında tuhaf bir hibrid model aslına bakılırsa. Kullanıcıların, her şeyden önce üzerinde SIM kartı konumlandırabilecekleri yuvası olan özel bir Wi-Fi routera sahip olmaları gerekiyor. Sesin, T-Mobile şebekesine ait SIM kartı aracılığıyla VoIP gibi aktarılmasını sağlayan sistem, mobil telefon gibi işliyor. Uygulama bir çok özelliği de beraberinde getiriyor. Örneğin, kullanıcı dilerse 611'i tuşlayarak müşteri hizmetlerini arayabildiği gibi, isterse telesekretere sahip olabiliyor, hatta arandığında karşıdaki kişi beklerken ona istediği melodiyi dinletebiliyor(ringback tone)

Kurulumu kolay olan sistemi önümüzdeki günlerde bir çok abonenin denemek isteyeceği belirtiliyor. Bunun için ayrıca bir yazılımın bilgisayara yüklenmesi de gerekmiyor. Sadece yeni router'ın bilgisayara bağlanması yeterli. Yeni hizmeti kullanmak isteyenlere ABD içinde sınırsız dakika konuşma hakkı sunuluyor. Ancak, uluslararası konuşmalarda ciddi fiyat katlamalarının olduğu, hatta sabit hat fiyatından çok daha pahalıya çıktığı belirtiliyor.

Amerikan telekomünikasyon operatörleri arasında sabit bir operatörle bağlantısı olmayan tek kablosuz kuruluş T-Mobile, bir yerde, uygulamayla aslında sabit bir ortaklığın ne denli faydalı olabileceğini de anlatıyor. T-Mobile'dan yapılan açıklamada geçtiğimiz aylarda Texas ve Washington eyaletlerinde pilot olarak gerçekleştirilen uygulamalar sonunda kullanıcıların yüzde 97 gibi büyük bir bölümünün hizmetten memnun kaldıkları ve sabit hatları yerine [email protected] hizmetini adapte etmeyi tercih ettikleri belirtildi. Yine, T-Mobile abonelerinin yüzde 45'inin [email protected] hizmetinden yararlanmak için başvurduğu gelen haberler arasında.

Kullananların, "oldukça iyi" olarak nitelendirdikleri ses kalitesiyle yeni hizmetin adından oldukça söz ettireceğine kesin gözüyle bakılıyor.


Kaynak: turk.internet.com

t-mobile

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.1/5 (toplam 12 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...